Türkiye'nin En Büyük Zati Eşya Taşıma Firması Olan İnter'e Hoşgeldiniz. Lütfen Bekleyiniz...

Uluslararası

Yurtdışına-Taşınmak-ve-Yurtdışından-Ev-Satın-Almak-1200x675.png

Yurtdışına taşınmak çeşitli nedenlerden ötürü gerçekleşiyor olabilir. Bu sebeplerden en yaygın olanı iş değişikliğidir. Yoğun iş hayatı ve maddi koşullar hayatınıza başka bir ülkede devam etmenizi gerektirebilir. Bu yazımızda yurtdışından ev satın almanıza dair ipuçlarını paylaşacağız.

Yurtdışına Taşınmak

Yurtdışına taşınmak; ev taşımanın uluslararası alanda gerçekleştirilen halidir. Bu yöntem ile evinizi Türkiye’den dünyanın her noktasına taşıyabilirsiniz. İnter Lojistik Grubu; 1997 yılından günümüzü ev eşyası taşıma ve depolama alanlarında, saygın ve alanında öncü bir firma olarak hizmet vermektedir. Ev eşyalarınızı yurtdışına taşırken İnter Lojistik Grubu ile tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilirsiniz.

Yurtdışına Taşınmak ve Yurtdışından Ev Satın Almak

Yurtdışına taşınmak ve ardından yeni bir yerde yaşamaya başlamak beraberinde birçok ihtiyacı ve ailenize karşı sorumluluğu getirmektedir. Bu ihtiyaç ve sorumluluklardan biri yeni bir ev arayışı olacaktır. Yeni bir ev arayışında iki tercih söz konusudur; ev kiralamak veya ev satın almak. Bu yazımızda yurtdışında ev satın almak üzerine ipuçlarından bahsedeceğiz.

Eğer yeni taşınmayı planladığınız ülkede ev kiralamayı düşünüyorsanız şu yazımız yararlı olacaktır; Uluslararası Ev Taşıma ve Ev Kiralama.

1-Araştırmanızı En Ayrıntılı Biçimde Yapın

Taşınmayı planladığınız ülkenin emlak piyasasında yeterli araştırmayı yapmış olmalısınız. Yeni yaşayacağınız lokasyonda size ve ailenize hitap edebilecek bir ev bulmak oldukça önemli bir ayrıntıdır. Satılık ev arayışınızda şu noktaları önemle icra etmeniz yararlı olacaktır;

 • Seçtiğiniz ülke ve emlak piyasası hakkında internet ve çevrimiçi forumları kullanarak daha fazla bilgi edinin.
 • Ülkeyi ziyaret edin ve potansiyel yerleri kontrol edin. Vaktiniz varsa, orada yaşamak isteyip istemediğinize karar vermek için bölgedeki birkaç ay boyunca önce bir mülk kiralaman yararlı olabilir.
 • En uygun yeri bulun.
 • Zaten ülkede yaşayan arkadaşlarınız ve gurbetçilerin tavsiyelerini alın .

2-İhtiyaçlarınıza Karar Verin

Satın almayı planladığınız evde uzunca bir süre yaşayacağınızı varsayarak, evin konumunun ihtiyaçlarınıza en konforlu çözümü üretebileceğinden emin olmalısınız. Bu konuda iyi bir emlakçıdan veya bir danışmanlık firmasından uzman yardımı almanız yararlı olacaktır.

 • Uluslararası mülkler konusunda uzmanlaşmış, Türkiye merkezli bir firmadan ya da yurtdışında güvenilir bir ajanslardan birini veya nitelikli ve profesyonel emlakçılarından birini seçin.
 • Emlak acentesinin yerel emlak piyasası hakkında iyi bir bilgiye sahip olduğundan emin olun.
 • Yabancı dil konusunda akıcı olan ve yerel kuralları ve düzenlemeleri iyi anlayan bağımsız bir avukat edinin.
3- Lokasyona Karar Verin
 • Hangi şehir, kasaba veya bölgenin yaşamak istediğinize karar vermeye odaklanın.
 • İhtiyacınız olan mülkü türüne karar verin. Örneğin; aracınız için bir bahçe veya park yeri ihtiyacı veya balkonlu bir ev ihtiyacı. Oda sayısı ise gerçekten önemli bir ayrıntıdır.
 • Yerel dükkanlara, barlara, restoranlara ne kadar yakın olmasını istediğinizi ve şehir merkezinde yaşayıp yaşayamayacağınıza karar verin.
 • Daha büyük bir şehre taşınıyorsanız, bir şehrin içinde bile önemli farklılık gösterebilen çeşitli mahalleleri ve ilçeleri biliyor olmak çok önemlidir.
 • Bölgenizdeki hastaneler, okullar, toplu taşıma araçları veya spor tesisleri gibi yerel olanaklar olup olmadığını öğrenin.
4-Bütçenizi En Verimli Şekilde Planlayın

Özellikle yurtdışına taşınmalarda döviz farkları gibi nedenlerden ötürü bütçe planlaması yapmak çok önemlidir. Bulunduğunuz ülkeden ekonomik anlamda daha gelişkin bir ülkeye taşınıyorsanız, planlanmamış bir bütçe ile işiniz oldukça zorlaşacaktır.

 • Bir mülk aramaya başlamadan önce varış ülkenizde bir banka hesabı oluşturun.
 • Döviz kuru dalgalanmalarına dikkat edin. Döviz kurlarındaki küçük değişiklikler bile bir malı fiyatında ve ipotek ödemelerinde büyük bir fark yaratabilir. Dolayısıyla, uzman bir döviz bürosu tarafından tavsiye almak sık sık önerilir.
 • Öngörülemeyen masrafları karşılamak için kullanabileceğiniz bir ihtiyaç fonuna sahip olduğunuzdan emin olun.

uluslararası-ev-tasima-1200x675.png

Uluslararası ev taşıma kararınız ile birlikte, artık bir ev satın almanız veya kiralamanız gerekecektir. Bu yazımızda, uluslararası ev taşımayı planlayan insanlar için ev kiralamaya dair ipuçlarını paylaşacağız.

Uluslararası Ev Taşıma

Uluslararası ev taşıma son dönemlerin trendleri arasında yerini almıştır. Globalleşen dünyada, gelişmiş iş seçenekleri ve eğitim koşulları gibi nedenlerden ötürü artık insanlar yeni bir yaşam alanı seçmektedir. Bu seçimde ise daha önce bulundukları lokasyondan yeni bir lokasyona taşınmaları ihtiyacı doğmaktadır. İnter Lojistik Grubu ise bu ihtiyaca mümkün olan en geniş kapsamlı çözümleri üretmektedir.

Yurtdışında Ev Kiralama İpuçları

İster Almanya’ya isterseniz İngiltere’ye taşınıyor olun. Yeni bir ülkede yaşamaya başlamak için ilk etapta yapılması gereken bir ev satın almak veya kiralamak olacaktır. Ev satın almayı planlıyorsanız şu yazımıza göz atabilirsiniz.

Yurtdışında bir ev kiralamak için yardımcı ipuçlarımızı şu başlıklardan okuyabilirsiniz;

1-Uluslararası Ev Taşımalarında Araştırma Süreci

Uluslararası ev taşımalarında yeni bir ev kiralamayı hedeflerken, taşınmayı planladığınız lokasyondaki ev kiraları ile ortalama bir bütçe planı yapmanız en sağlıklı seçenek olacaktır. Her lokasyon ve ülkede değişim gösterse de, Türkiye’deki gibi emlak kiralama ve satın alma sitelerinin bütçe oluşturma açısından faydası olacaktır. Bu siteler ve mobil uygulamalar üzerinden; ev kira fiyatları, ev metrekare ve oda miktarları, evin tam lokasyonu, mimari algısı gibi ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Bütçe oluşturmak için gayet etkili bir yöntem olacaktır.

2- İhtiyaçlarınıza Karar Verin

Araştırmayı bitirdikten ve fiyatlara dair genel bir bilgi edindikten sonra, ihtiyaçlarınızın kapsamlı bir listesini çıkarmalısınız;

 • Hangi konumu tercih ederdiniz? Şehir merkezi , banliyö bölgesi mi, yoksa kırsal mı?
 • Yerel olanaklar tatmin edici mi?
 • Kiracılık süresinin uzunluğu
 • Mobilyalı veya mobilyasız bir malı tercih ediyor musunuz?
 • Kaç odaya ihtiyacın var?
 • Özel şartları olan çocuklarınız veya herhangi bir aile üyeniz var mı?
 • Parka ve / veya bir bahçeye ihtiyacınız var mı?

3-Fiziki Olarak Ziyaret Edin

Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz evleri fiziki olarak ziyaret etmelisiniz. Bu hem fotoğraflardan ötürü aldatıcı etkenleri ortadan kaldırır, hem de evin kullanışlılık durumunu canlı bir şekilde görmenize olanak sağlar.

4-Uzman Tavsiyesi Alın

Bilindiği üzere danışmanlık firmaları yeni bir ülkeye taşınanlar için her konuda destek olmaktadırlar. Ev kiralama konusunda ise bu firmaların oldukça faydasını görebilirsiniz. Yeni bir evin iş yerinize, çocuğunuzun yeni okuluna, parklara ve alışveriş merkezlerine uygunluğu önemlidir. Bu konuda sizlere en uygun çözümleri ise danışmanlık firmaları sunacaktır.

5-Yerel Düzenlemelerden Haberdar Olma

Ev kiralama işlemleri için formalite olan uygulamalar ülkeden ülkeye değişim göstermektedir. Türkiye’de ev kiralamak karşılıklı güven ve kolay yapılan anlaşmalara bağlı olurken, bu durum Fransa’da tavsiye eden ve garantör olan iki kişi üzerinden ilerleyebilmektedir. Tüm evrak gereksinimleriniz ve hukuki olarak sorumluluklarınızı öğrenmeniz önemli bir ayrıntıdır.


Berlin’e-Taşınmak-ve-Berlin’de-Yaşamak-1200x675-1200x675.jpg

Berlin’e taşınmak, Türkiye’den yurtdışına yapılan taşınmalar arasında en çok ilgi gören şehirlerin başında gelmektedir. Bu yazımızda Berlin’e taşındıktan sonra gerçekleştirebileceğiniz kültür-sanat aktivitelerinden bahsedeceğiz.

Yeni bir ülkeye taşındığınızda gerçekleştireceğiniz kültür-sanat faaliyetleri, artık turistik gezilerin ötesine geçtiği için bir nebze dahi olsa daha önem kazanmaktadır. Yeni yaşam alanının tarihine dair edineceğiniz bilgi birikimi, artık oranın bir parçası olmanızı sağlayacaktır. Berlin’e taşındıktan sonra en azından bir öğleden sonranızı ayırabileceğiniz faaliyetleri sizler için kısaca listeledik.

Berlin’e Taşınmak : Dünyayı İkiye Bölen Yerde Yaşamak

Berlin’e taşınmak ve tarihin en kritik noktalarına şahit olunan bir şehrin parçası olmaya, Berlin Duvarı’nı ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Berlin duvarı 2. Dünya Savaşı sonrası örülmüş, bir nevi dünyayı ortadan ikiye bölen bir duvardı. Tabii yıkılana kadar. 1989 yılında Sovyetler Birliği’nin çözülmesi ile birlikte yıkılan Berlin Duvarı ile bir tarihin sonu gelmişti. Berlin Duvarı yıkıldıktan sonra artık vatandaşlar Doğu vve Batı arasında serbestçe geçiş hakkına sahip olmuşlardı. Bununla birlikte kentin her noktasında hala dağılmış duvar parçalarını görebilirsiniz. Bir turizm merkezine dönüşen Checkpoint Charlie(Checkpoint Charlie, bölünmüş Berlin’de Doğu-Batı geçiş noktası Helmstedt ve Dreilinden’den sonra 1961 senesinden 1990 senesine kadar üçüncü ittifak geçiş noktası olarak kullanılan geçiş kapısıdır. | Kaynak : Vikipedi)’yi ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda açık hava sanat galerisine dönüştürülen ve duvarın bir parçası haline gelen Doğu Yakası Galerisi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Berlin’e Taşınmak : Yeni Bir Bisiklet Almak

Berlin’e taşınmak, bir nevi yeni bir bisiklet almak için bir sebep haline dönüşebilir sizin için.  Berlin dünyada ‘Bisiklet Dostu’ olarak gösterebileceğimiz sayılı şehirlerden bir tanesidir. Berlin’de çok yaygın bir şekilde bulunan bisiklet yolları, şehirdeki trafik ağının önemli bir kısmını kaplamaktadır. Aynı zamanda bu yolların ise büyük bir kısmı özel ışıklar ile donatılmıştır. Şehir merkezinde ise tüm öğleden sonranızda bisiklet kiralayabileceğiniz bir çok bisiklet dükkanı bulunmaktadır. Bisiklet kiralamanızda zamana uygun hareket ederseniz, şehir merkezinde bir çok noktayı gezebilirsiniz.

Berlin Hayvanat Bahçesi

Berlin’e taşınan çocuklu bir aile iseniz eğer, haftasonu yarım gününüzü Berlin Hayvanat Bahçesi’nde geçirmeniz de hem çocuklarınız, hem de sizin için gayet eğlenceli olacaktır. Berlin Hayvanat Bahçesi dünyanın en popüler hayvanat bahçelerinden biridir. Aynı zamanda Avrupa’nın en eski hayvanat bahçesi olma ünvanını da taşımaktadır. Güzel havalarda açık alanlarında hoşça vakit geçirebileceğiniz gibi, kapalı/yağmurlu havalarda ise akvaryumda neşeli vakit geçirip, dünya üzerindeki bir çok balık çeşidini görebilirsiniz.

Parlamento’yu Ziyaret Edin

Dünyadaki pek çok parlamentonun aksine, haftanın herhangi bir günü Alman Parlamentosu’nu ziyaret edebilirsiniz. Bina, fotoğraflar ve Alman siyasi tarihi hakkında bilgi dolu sergiler ile hoş vakit geçirebilirsiniz.

Charlottenburg Sarayı’nı Ziyaret

Charlottenburg Sarayı( Charlottenburg Sarayı Berlin’in en büyük sarayı ve Hohenzollern Hanedanı’nın Berlin’deki tek mirası. Saray Charlottenburg-Wilmersdorf’un Charlottenburg semtinde bulunuyor | Kaynak : Vikipedi) güzel bir gün geçirmek, tarih ve kültürün tadına varmak için, gezi alternatiflerinizin arasında mutlaka yer alacak bir mekan olmalı.

Bu yazımızda Berlin’e taşınanlar için, tatil günlerinde yapılabilecek kültür-sanat aktivitelerine dair başlıca aktiviteleri listeledik. Umarız yararı olmuştur.


Yurtdışında-Taşındıktan-Sonra-Çocuk-Yetiştirmek-1200x675-1-1200x675.jpg

Yurtdışına taşınmak ve çocuk yetiştirmek hakkında birkaç ipucunu bu yazımızda sizinle paylaşacağız. Çocuklarınızı yurtdışında yetiştirmek sizlere zor bir sorumluluk getirdiği gibi, aslında çocuklarınız için çok alternatifli bir seçenek olduğundan, pozitif ve negatif yönleriyle değerlendirmek gerekmektedir. Çocuklarınızın öncesinde alıştıkları kültürel yapıdan kopma ve yeni yapıya adapte olmaları sizlere zorlu anlar yaşatabilecektir. Buradaki temel etken, çoğunlukla, ebeveynlerin kendilerini yurtdışında yaşama konusunda nasıl hissettiklerine bağlı olacaktır.

Yurtdışına taşınan bir ailedeki çocuk için, arkadaşlarından uzak kalmak, yeni arkadaş edinip yeni bir oyun ve okul ortamına alışması psikolojik olarak zorlayıcı bir durum olabilir. Dünyanın çeşitli yerlerinden yurtdışına taşınan aileler arasında yapılan bir araştırma, yurtdışına taşınmanın genel olarak çocukları olumlu etkilediklerini göstermektedir. Ailelerin geneli ise aşağıda bahsedeceğimiz birkaç madde üzerinde yoğunlaşarak, olumlu sonuçlar elde etmeyi başarmışlardır.

Yurtdışına Taşınmada Çocuk Yaşta Olmak

Yurtdışına taşınmada çocuğunuzun hangi yaş grubunda olduğu psikolojik olarak önemli bir etkendir. Çoğunuz 0 – 5 yaş grubunda ise, esas kültüründen henüz herhangi bir kimlik edinmediği için, yeni yerleştiğiniz ülkenin kültürünü doğrudan alacaktır. Burada ebeveynlere düşen görev ise çocuğa içinde bulunduğu kültüre yabancılaşmadan, esas kültürünü doğru bir biçimde aktarmak olacaktır.

Yurtdışına taşınma işleminde çocuğunuz eğer 5 – 15 yaş grubunda ise olumsuz etkiler ile karşılaşmanız daha olası bir ihtimal olacaktır. Henüz ergenlik çağında olan çocuğunuz, eski bulunduğu kültürden ve arkadaş, okul, oyun ortamından; bambaşka bir ortama giriyor olması çocuğunuz açısından zorlayıcı olabilir. Bu değişim çocuğunuz üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceği gibi, eğer doğru bir şekilde yönlendirilirse olumlu sonuçlar da yaratabilir.

Yurtdışına taşınmanızda çocuğunuz 15 yaşı geçmişse eğer işiniz, diğer yaş gruplarına oranla çok daha kolay olacaktır. Çocukluktan bireyliğe geçen biri için bu süreçler, iyi bir adaptasyon programı ve çeşitli kurslarla gayet olumlu bir hale getirilebilir.

Yurtdışına Taşınma Öncesinde Çocuğunuzu Bu Duruma İkna Edin

Yurtdışına taşınma kararı aldıktan sonra, çocuğunuzu bu karara ikna etmek, hatta onu da bu kararın bir parçası haline getirmeniz büyük önem arz etmektedir. Çocuğunuz kendisini, sizin verdiğiniz bu kararın bir parçası hissetmelidir. Aksi durumlarda yeni yaşam alanına alışma konusunda büyük zorluklar yaşayacaktır.

Yeni Evinizi, Kendi Evi Gibi Hissetmeli

Yurtdışında yerleşmeyi planladığınız yeni evinizde, mümkünse eğer, çocuğunuza ait bir oda/oyun alanı olmalıdır. Bu alanda edindiği bir takım sorumluluklar, onu yeni hayat biçiminizin bir parçası yapacaktır.

Dil ve Adaptasyon Kursları, Yeni Edinilen Hobiler

Çocuğunuzun yurtdışında yaşamaya alışması açısından, dil kursları ve adaptasyona dair kurslar/psikolojik destek çok önemli bir alanı kapsamaktadır. Adaptasyon konusunda problem yaşayacağını düşündüğünüz bir durum mevcut ise, çocuğunuzu dikkatle izlemeli, ona yeni hobiler kazandırarak, uzmanlar ile işbirliği yapmalısınız.

Kültürel Aktiviteler

Yeni bir yaşama başladığınız ülkede, kültür sanata dair olan etkinlikler adaptasyon problemlerinin çözümünde etkili bir yöntem olacaktır. Tarihi geziler ile yeni alışılacak kültüre dair bilgiler edinilmekte, günümüz sanatsal faaliyetleriyle ise bugünün yaşam algısı ve kültürel değişimlerine dair bilgi edinebilir.

Bu yazımızda yurtdışına taşındıktan sonra, çocuğunuzun adaptasyon problemi yaşamaması adına önlem olarak uygulayabileceğiniz birkaç yöntemden bahsettik. Eğer problemin boyutu ciddi bir hal alabilecek gibiyse, kesinlikle bir uzman yardımı almalısınız.

 


international-moving-companies-1200x675-1-1200x675.jpg

International moving may be frightening and stressful if you’ve never done it before. When a customer finds a professional and master of his domain in moving, everything will be much easier. Because,  a specialist international moving company guides customers about the moving process, about border issues and the other specific cases.

Inter Logistics Group has built a righteous fame as an international moving Istanbul company since she was founded in 1997.  Our target is to work personally and professionally with each family, for their door to door moving needs. We are also aiming to exceed customers’ expectations from a moving company.

A door to door moving is a personal issue. That’s why a moving company has to take special care for moving. Our reputation is especially about our professionalism and institutionalism. Because of that, Inter Logistics Group provides a detailed and personalized moving standard for each customer.  Our moving adviser and coordinator tell every detail for customers, and then, they do not encounter any surprises. Thus, the transportation is carried out without stress and without problems. Inter Logistics Group ensures peace of mind by using protection package to move every material without damage. And we also offer a full-coverage written warranty in case of any problem.

Why are we different from any other moving companies ? Because, Inter Logistics Group works harder, faster, more professional and provides excellent customer service. Whenever our customers need any detail about moving process, we answer them with accurate information immediately.

We have lots of moving options for a door to door personal moving such as highway home goods transportation, airway home goods transportation and marine home goods transportation. These transportation options are shaped by the wishes and needs of customers. A customer can choose whichever he / she wants and Inter Logistics Group’s most important target is to ensure 100% customer satisfaction.


adoortodoor-1200x675-1-1200x675.jpg

As the world became global, the borders were fully opened and the countries became far closer. For this reason, many people have begun to live in different countries from their origins. Their reasons are so different such as work, trip and education. In this case, the need to move personal items and the need for moving companies arises.

Inter Logistics Group has been serving with a young and dynamic staff since 1997. For more than twenty years, we have developed our vehicle capacity and service network day by day. Now, we can easily and proudly say Inter Logistics Group has the largest personal goods transport facilities and the biggest moving company in Turkey.

We not only develop our service network but also improve quality standards. And customer satisfaction is one of the most important issues of our work criteria. Our international transportation service has a widespread service network all over the world. The Central building of our firm is located in Istanbul. So, we can easily actualize international moving Istanbul and all other cities of Turkey. All kinds of transport, which does not include Turkey, can be performed by Inter Logistics Group, no matter in which part of the world.

Inter Logistics Group is a door to door moving company. In this way, you do not have to worry about any details about moving. Our professional moving staff will arrange all the details for you in a short time and you will reach your new home as soon as possible. Your new house will be organized like your previous home and you will start to sit in peace at your new home.

We offer the best quality and widest range of moving options for you with our international moving service. Don’t forget, international moving requires experience and expertise. And Inter Logistics Group has them for years. We are ready for your convenience.


YURTDIŞI-EV-TAŞIMA-FİYATLARI-1200x675.jpg

Yurtdışı Ev Taşıma Fiyatları

Yurtdışı ev taşıma fiyatları; evden eve, bürodan büroya, şehiriçi, şehirlerarası ve hatta uluslararası tüm taşımacılık işlemlerinde ambalajlama, depolama gibi hizmetlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. 1997 yılından beri taşımacılık alanında yaptığımız çalışmalar ile İnter Nakliyat şirketi ve personeli olarak, bugüne kadar müşterilerimizin %98’inden olumlu geri dönüş almayı başardık. Titiz ve detaycı çalışmalarımız neticesi kazandığımız bu başarılı haklı ünün devamını sağlamak konusunda iddialıyız.
Sadece ev taşıması değil, büro, fuar standları, askılı tekstil ürün taşımacılığı, banka nakli, organizasyon şirketleri malzeme teslimi, ambalajlama, depolama, demontaj ve montaj gibi görev yaptığımız tüm çalışmalar başarılı sonuçlar verdi.
Başarımızın kaynağı yurtdışı ev taşıma organizasyonun doğru şekillendirilmiş olması ve personelimizin detaylarla uğraşmaktan korkmayan, sabırlı ve titiz çalışmalar yapmasıdır.

Yurtdışı Ev Taşıma Fiyatları Hesaplama

Uluslararası taşımacılıkta yurtdışı ev taşıma fiyatları hesaplama pek çok faktörden etkilenmektedir. Taşınacak eşyanın miktarına göre araç büyüklüğü değişmektedir. Bu da daha büyük araçlar için daha yüksek fiyat anlamına gelmektedir. Ayrıca taşınacak eşyanın çok olması, taşıma sırasında görev alacak elemanların sayısının da ve tabii dolayısı ile fiyatın da artması anlamına gelmektedir.
Taşınacak eşyanın sigorta bedelinin yüksek olması da ticari olarak değerli bir eşya taşınıyor anlamına geliyor ki daha fazla özen demektir ve fiyat bu durumda da yukarı doğru çıkar.
Eşyanın alınacağı ortam ile hedef ortam değerlendirmeleri de fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdir. Başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafe ve bu mesafenin nasıl bir araç ile katedileceği de önemli olmaktadır. Taşınacak eşyanın türü antika gibi özel ambalajlama teknikleri gerektiriyor ise bu da fiyatlandırmayı etkileyen bir faktör olarak karşımıza çıkacaktır.

Eksper Fiyatlandırması Nasıl Yapılır ?

Bir taşıma eksperi öncelikle müşteri ile karşılıklı gelerek yapacağı görüşme sırasında bahsedilen tüm faktörleri tek tek gözden geçirir. Garantili taşımacılık için gereken tüm koşullar hesaplanır.
Araç büyüklüğü ve çalışacak personel ve personel giderleri de hesaba katılır. Ardından kullanılacak ambalajlama malzemelerinin de fiyatlarını çıkararak, garantili taşıma yapabilmek adına gereken en uygun fiyatı müşteriye teklif olarak hazırlar.
Kısacası yurtdışı ev taşıma fiyatları pek çok faktörden etkilenir ve en doğru fiyatı almak için karşılıklı konuşmak ve keşif şarttır.


YURTDIŞINA-EŞYA-TAŞIMAK-MÜMKÜN-MÜ-1200x675.jpg

Yurtdışına eşya taşımak mümkün mü sorusu, yurtdışında yaşama planı olan insanlar arasında yaygın bir sorudur. Bu soruyu yılların bize kazandırdıığı mesleki tecrübe ile cevaplamaya çalışacağız.

Yurtdışına eşya taşımak mümkün mü; sorusuna salt bir biçimde evet mümkün cevabından öte bir cevap vermeye çalışmaktayız. Çünkü hayatınıza dair değerli olan eşyalarınızın taşınmasını, hayatınızın bir parçasının taşınması olarak görmekteyiz. İnter Lojistik Grubu olarak yurtdışına taşınmayı mümkün kılan şeyin kaliteli bir hizmet anlayışı olduğuna inanmakta, siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız. Bu doğrultuda aşağıda işinize yarar birkaç bilgiyi sizinle paylaşmaya çalıştık.

Yurtdışına Eşya Taşımak Mümkün Mü ?

Yurtdışına eşya taşımak mümkün mü sorusuna olumlu yanıtı verebilmek için, olumlu birkaç koşulu daha sağlıyor olabilmeniz gerekmektedir. Bunlar, gidilecek ülkeye ev eşyalarınızı taşıyabilmeniz için gerekli şartları sağlıyor musunuz? Oturum izniniz veya ticari faaliyetiniz mevcut mudur? Eğer bu sorulara olumlu yanıtlar verdiğiniz takdirde, teknik olarak yurtdışına taşınmanız konusunda herhangi bir olumsuzluk bulunmayacaktır.

Yurtdışına Eşya Taşımak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eğer yurtdışına eşya taşıma gibi bir planı hayata geçiriyorsanız ve bu konuda herhangi bir olumsuz durumunuz yok ise, yapılacaklar listenizin başına taşınma tarihinizi planlamayı koymalısınız. Daha sonrasında ise taşımayı belirlediğiniz eşyalarınız için bir taşıma firması bulmalı, çeşitli fiyat teklifi ve firmalar arasındaki kıyaslamaları değerlendirmelisiniz. Yurtdışına eşya taşıma hakkında çevrenizde herhangi bir tanıdığınız bu işlemi gerçekleştirmişse, onun tecrübelerinden faydalanabilir, bu konuda açılmış çeşitli blog yazılarını okuyabilirsiniz. Tecrübe aktarımı konusunda forum siteleri de gayet faydalı olacaklardır.

Yurtdışına Eşya Taşıyan Firmalar

Yurtdışına eşya taşıyan firmalar arasında gerçekleştireceğiniz seçim için birkaç önerimiz bulunmaktadır. Eğer eşyalarınız karayolu ile taşınacaksa (Bu duruma örnek olarak Türkiye’den Almanya’ya yapılacak taşımalar) görüşeceğiniz yurtdışına ev eşyası taşıyan firmanın C3 Yetki Belgesine sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde taşıma işleminiz ile ilgili birçok problem ile karşılaşabilirsiniz. Eğer denizaşırı bir ülkeye, denizyolu ile taşınıyorsanız ise gerekli konşimento numaralarını ve evrakları almayı unutmamalısınız. Havayolu ile gönderilen kişisel eşyalar içinse, çalışacağınız firmanın IATA üyesi olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bu başlıktaki hususlar taşınma işleminizin akıbeti açısından önemlidir. Özellikle firma seçimi esnasında bu ayrıntıları dikkatle kontrol etmelisiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yurtdışına Eşya Taşıma Yöntemleri

Yurtdışına eşya taşıma yöntemleri; eşyanızın taşınacağı ülke/şehir gibi etkenler ile belirlenen bir başlıktır. Eşyalarınızın taşınması ve tesliminde size en uygun yöntemi seçmeniz yararınıza olacaktır. Bu yöntemler; karayolu zati eşya taşıma, denizyolu zati eşya taşıma ve havayolu zati eşya taşımadır. Coğrafi konum ve süre ile orantılı olarak bu taşıma yöntemlerini inceleyebilir, kendinize en uygun kararı verebilirsiniz.

Yurtdışına Eşya Taşımada Paketlemenin Önemi

Yurtdışına eşya taşımalarında bir diğer hayati önem taşıyan başlık paketleme başlığıdır. Eşyalarınızın doğru paketlenmesi, de-monte işlemlerinin yapılması, kırılacak eşyaların paketli hale getirilmesini sağlayan bir firma ile çalışmanız eşyalarınızın akıbeti açısından yararlı olacaktır. Alanında uzman bir firma ile taşınma işleminizi gerçekleştirmek, ileri aşamalarda karşılaşabileceğiniz problem ihtimallerini ortadan kaldıracaktır.

Sonuç

Sonuç olarak ise yurtdışına ev taşımak, gerekli koşulları sağladığınız takdirde, günümüzde mümkün ve çok kolay bir işlemdir. Burada mühim olan şey, iyi ve kurumsal bir firma ile bu işlemi gerçekleştirecek olmanız.

İnter Lojistik Grubu olarak; 1997 yılından günümüze kadar olan süreçte, zati eşyaya dair taşıma ve depolama hizmeti sunmaktayız. Hem yurtiçi, hem de uluslararası alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu edindiğimiz tecrübe ile yüksek kalite hizmeti müşterilerimiz ile buluşturma çabası içerisindeyiz.


YURTDIŞINA-EV-TAŞINIR-MI-1200x675.jpg

Yurtdışına ev taşınır mı?

Yurtdışına Ev Taşınır Mı?Bu soru herhangi bir nedenden ötürü hayatına bir başka ülkede devam etmeyi planlayan her insanın aklından geçmektedir. Bu soru ile karşı karşıya olan her bir bireye, İnter Lojistik Grubu olarak, salt yurtdışına taşınmanın ötesinde, hayat koşullarına göre çeşitli alternatifler sunmaktayız.

1- Yurtdışına Taşınmak

Yurtdışına taşınmak bir seçenek olarak aslında insanların hayatlarında sadece gittikleri ülkeye temelli yerleşimlerde yer bulacakmış gibi görünmektedir.Fakat şimdi bahsedeceğimiz örneklerde de yurtdışına taşınmak mantıklı seçenekler arasında olacaktır.

Çoğunlukla 1 yıldan fazla kalacak Türkiye vatandaşları için evlerini yurtdışına taşımak avantajlı bir seçenek olmaktadır.Özellikle çocuk sahibi insanlar için adaptasyon problemlerini aşmakta aileler ev eşyalarının değişmeyişinin faydalarını görmektedirler.Bu noktada İnter Lojistik Grubu, yurtdışına ev taşıma anlamında müşterilerine, ev eşyalarının paketlenip toparlanmasından, varış adresinde kuruluma kadar her aşamada destek sağlamaktadır.

2-Depolama Seçenekleri

Genellikle kısa süreli olarak yurtdışında yaşayacak insanların seçeneklerinden biri de depolama seçeneğidir.Gerek devlet görevi, gerekse kurumsal firmaların yurtdışı çalışma alanlarındaki görevlendirmelerde, depolama insanların hayatnı kolaylaştıran bir seçenek haline gelmiştir.Depolama seçeneği istenirse kısa süreli gidişlerde, istenirse birkaç yıllık yurtdışına çıkışlarda hem ekonomik bir seçenek olması, hem de ev eşyalarının muhafazasının daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için yurtdışına çıkacak insanlar açısından önemli bir alternatif olmaktadır.

3-Kişisel Eşyaların Hava Kargosu ile Yurtdışına Ev Taşınır mı ?

Bilindiği üzere hava kargo ile zati eşyaların da taşınması gerçekleşmektedir.Genellikle bu yöntemin yurtdışına gidecek müşterilerce seçim sebepleri arasında; daha önceden ev eşyalarının gidilecek ülkede satın alınmış olması, evlerini yenileme kararı gibi sebepler yer almaktadır.Fakat bu yöntem en çok insanların yanlarında taşıyamayacakları kadar çok kişisel eşyalarının, hızlı bir biçimde adreslerine teslim edilmesini sağladığı için tercih sebepleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.Karayolu nakliyesi gerçekleştiren müşterilerimiz eşya teslim süresinden günler öncesinde bir takım acil ihtiyaçlarını hava kargo ile taşımayı seçmektedirler.

4-Türkiye’den Yeni Mobilya Almak

Yeni evli çiftlerin, evini yenileyenlerin en çok tercih ettiği bu yöntem, ev eşyası taşımalarına bir alternatif oluşturmaktadır.Yeni taşınılması planlanan evin yapısına göre mobilya seçimi, yıllarca kullanıldığı için yıpranan mobilya veya yeni bir dizayn arayışları insanları bu seçeneği de gözden geçirmeye yöneltmektedir.
Türkiye’de mobilya fiyatlarının, dünyanın bir çok noktasına göre uygun fiyatlı oluşu ve çok fazla seçenekte üretimin gerçekleşmesi insanları Türkiye’den mobilya alışverişi yapmaya yönlendirmektedir.Bu seçenekler arasında ise öne çıkan tercihler arasında özel yapım mobilya imalatı büyük bir yer kaplamaktadır.Gerek evinizin fiziki yapısına göre, gerekse tercih ve zevklerinize göre mobilya üretimi de bir alternatif seçenek olarak insanların aklında yer tutmaktadır.

Yurtdışına ev eşyası taşınır mı sorusunu cevaplamak, size özel avantajlardan yararlanmak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.


ULUSLARARASI-EVDEN-EVE-NAKLİYAT2-1200x675.jpg

Çağımız koşullarında insanlar iş, eğitim ve devlet görevlendirmeleri gibi nedenlerden ötürü uluslararası evden eve nakliyat gerçekleştirmektedirler.

Globalleşen dünyada artık iş dünyası uluslararası alandaki işleyişinde büyük ilerleme kaydetmiştir.Birçok firma çalışan seçiminde artık sadece yatırım yaptıkları ülke vatandaşlarından değil, firmanın kendi ihtiyaçları ve insanların uzmanlık alanına göre dünyanın çeşitli yerlerinden çalışanları işe almaktadırlar.Bu sebeple uluslararası evden eve nakliyat insanlar için bir alternatif haline gelmektedir.İş dünyasındaki yüksek rekabet, firmaları en donanımlı insanlarla ülke,şehir ve bölge ayırmaksızın bir araya getirmektedir.

Buna benzer bir durumda eğitim alanında boy göstermektedir.Artık eğitim başlılığında da uzmanlaşma, yayınlanan makaleler, adını dünyaya duyuran projeler bir eğitmeni uluslararası alanda tanıtmaktadır.Eğitmenin adını duyurduğu mühendislik, sanat, pazarlama gibi popüler alanlardan ise kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için gözle görülecek bir oranda talep oluşmaktadır.

Birde devlet görevlendirmeleri uluslararası evden eve nakliyat gereksinimleri doğurmaktadır.Ülkemizin dış temsilciliklerinde görev yapacak olan personel ise her ne kadar geçici süreyle de olsa gittiği ülkede bir dönem yaşayacaktır.

Yukarıda paylaştığımız üç sebebe ek olarak, daha sayabileceğimiz birçok öznel ve nesnel koşulların doğuracağı sebep bulunmaktadır.Son 70 yılda dünyada sanat, teknoloji, yaşam kalitesi gibi gerçekleşen ilerlemenin büyük çoğunluğu çok uluslu şirket ve kuruluşların(üniversite, akademiler vb.) çeşitli ülkelerden iyi kadroları bir araya toplanmasıyla gerçekleşmiştir.Bu duruma ülkemizden bir örnek ise NASA çalışanı Dr. Umut Yıldız’dır.Kendisi Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay bilimleri bölümü ve aynı üniversitede yandal olarak Matematik bölümü mezunlarından.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Çözümleri

İnsanların yıllar boyu edindiği bazı alışkanlıkların ise, yeni evlerinde devam edebiliyor olması psikolojik olarak önemli bir etkendir.Yeni taşınılan eve alışmak,yeni bir ülkeye, yeni bir şehre, yeni bir mahalleye alışmak orada bulunma sebebi için iyi bir motivasyon oluşturmaktadır. Bu nedenlerin doğurduğu şeyler arasında ise insanların yeni yaşam alanlarına daha kolay alışabilmesi için uluslararası evden eve nakliyat önemli bir alternatif oluşturmaktadır.

Sonuç olarak taşınma taleplerinizi İnter Lojistik Grubu’na bildirmeniz halinde en kaliteli hizmeti en uygun şartlarda alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


İLG İNTER LOJİSTİK TAŞIMACILIK ve DEPOLAMA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Güzelyalı Mh. Erdil Sk.
No: 28 K.1 (E-5 Mevkii) Pendik İST.

+90 850 520 0 868

+90 538 434 0 868