Ülkeler bazında en çok giriş çıkış yapılan Almanya, uzun yıllardan beri Türk vatandaşlarına çalışma izni verdiği için ayrı bir konumdadır. İş gücüne olan ihtiyacın, yabancı ülkelerden karşılanması kararını alan Alman hükümeti, zaman içinde artık en çok Türk bulunan ülkelerin başında gelmektedir. Birçok Türk emekliliği ile birlikte Türkiye’ye dönse de, bazı vatandaşlar oturma haklarını yakmamak adına gidiş gelişlerini sıklıkla gerçekleştirirler. Her ne sebeple olursanız olun Türkiye Almanya ev eşyası taşıma işlemleri birçok vatandaşımız için ciddi bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu neden ile taşımacılık hizmetleri sunan firmaların da bu konuda ciddi çalışmalar yapmasına neden olmuştur.

Zaman içinde gelişen teknoloji ve ulaşım araçları sayesinde, insanlar için olduğu gibi nakliye işlerinde de hız ve
kolaylıklar yaygınlaşmaya başlamıştır. İnter Nakliyat kurumsal kimliği ile en etkin sonuçları en hızlı şekilde müşterilerine sunarak, alanında öncü bir kurul halini almıştır. Bu neden ile Türkiye Almanya ev eşyası taşıma başta olmak üzere, gelen tüm uluslar arası evden eve taşımacılık hizmetlerini sunmaktadır. Hali hazırda Almanya’da sürekli ya da geçici oturmak adına eşyalarınızı da beraberinizde götürmeniz gerekiyorsa bazı yasal süreçlerin gerçekleşmesi gerekmektedir. Yapılacak işlemlerin detaylarına bir göz atalım.

Almanya’ya Ev Taşımak İçin Yapılması Gereken İşlemler

Almanya’da oturma izni alınması için öncelikle ilgili formun, eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekiyor.
Vize ücreti olarak yıllık 100 EURO bedeli ilgili banka hesabına yatırmanız lazım. Ayrıca 1 yıldan daha uzun kalınacak ise her 1 yıl için 110 Euro yatırmanız gerek.
Geçerli ve güncel pasaportunuzun aslı,
Eğer isteniyorsa vize başvurusu,
Almanya’da bulunduğunuz sürece geçiminizi sağlayabileceğinizi kanıtlayan belgelere ihtiyacınız var. Bunun için iş yeriniz, emekli maaş belgeniz ya da iş sözleşmeniz yeterli olacaktır. (Aylık 391 EURO)

Konut bilgileriniz,

Sağlık güvencesi ve çalışma izniniz başvuru evrakları içinde bulunması gereken evraklardır.
Tüm bu belgeleri hazırlarken sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız, alanında uzman bir danışman firmadan destek alabilirsiniz.

Tüm izinler alındıktan sonra ise C3 belgesine sahip olan İnter Nakliyat ile anlaşmanızı yaparak, taşınma işlemlerinizi anında çözümlemiş olursunuz. Bu şekilde tüm eşyalarınız adrese teslim olarak, güvenli şekilde Türkiye’den Almanya’ya nakledilecektir.

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend