almanyaya mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri

Almanya’ya Mobilya Taşıma ve Gümrük Prosedürleri

Almanya’ya taşınmak uzun yıllardan beri ülkemizde çok yaygın olan bir durumdur. Sizler de farklı bir ülkede yaşamaya başlamak ve çok daha iyi kriterlerde yaşamınızı sürdürmek istiyorsanız bu yönde bir karar alabilirsiniz. Bu süreçte Türkiye’den Almanya’ya taşınmak için mobilyalarınızın gümrük işlemleriyle birlikte iki ülke arasında nakil edilmesi gerekir. Bu süreci ülkemizden aldığınız faturalı ticari ürünlerde olduğu gibi değerlendirmeyin. Çünkü Almanya’ya mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri daha farklı işlemektedir.

Öncelikle Almanya’ya yerleşecekseniz burada sizi ilgilendiren detayları iyi bilmelisiniz. Çünkü bu süreçte Türkiye’den Almanya’ya taşınma için eşyaların teslim alınacağı şehir, Almanya’da eşyaların bırakılacağı şehir, eşyaların kapladığı alan, taşınacak mobilyaların niteliği ve adrese nakil etme dışında alınacak hizmetler bilinmelidir. Tüm bu süreçler Almanya’ya mobilya taşıma sürecini etkileyecektir. Bu süreçte asıl önemli olan gümrük prosedürleridir. Çünkü mobilyalarınız gümrükte istenen şartlara uygun olarak taşınmazsa geri çevrilebilir ya da gümrüklerde uzun süre bekletilebilir. Bu durumu yaşamamak için eşyalarınızın gümrükleme işlemlerini doğru şekilde yapmalısınız.

almanyaya mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri

Almanya’ya Taşınmak İçin Gerekli Belgeler

Almanya’ya yerleşmek için gümrükte sunulması gereken belgelerin neler olduğunu bilmelisiniz. Bunun için profesyonel bir yurtdışı nakliye şirketi ile anlaşmanız daha doğru olur. Çünkü kaliteli bir firma bu konuda deneyimli olduğu için sizlere gerekli tüm belgeleri aktaracaktır. Biz Almanya’ya taşınmak için gerekli belgeler hakkında sizlere bir bilgilendirme yapacağınız;

  • Eksper görevlisi tarafından oluşturulmuş olan eşya listesi
  • Türkiye’de ikametinizi gösteren belge ya da ikamet nakil belgesi
  • Pasaportunuzun fotokopisi
  • Nüfus cüzdanınızın önlü arkalı fotokopisi
  • Almanya’ya ait oturum izni ya da iş sözleşmesi
  • Gümrükleme için noter tasdikli vekaletname belgesi

Almanya’ya taşınan kişiler bu ülkedeyse evrakları konsolosluk tasdikli almalıdır. Bu süreçler hakkında en ayrıntılı bilgiyi size hizmet alacağınız nakliye firması sunacaktır. Bu yüzden de Türkiye’den Almanya’ya taşınma sürecinde gerekli tüm belgeleri bir uzman eşliğinde hazırlamanız daha doğru olacaktır. Bu sayede mobilyalarınız nakliye sürecinde kontrol noktalarında ya da gümrüklerde hiç beklemeden yoluna devam eder. Aksi halde eşyalarınızı belirlenen tarihte teslim alamayabilirsiniz.

Almanya’ya Taşıma Öncesi Yapılması Gerekenler

Almanya evden eve nakliye işlemleri öncesinde eşya sahibi olarak bazı sorumluluklarınız vardır. Bu süreçte öncelikle gerekli izin belgelerinizi almanız gerekir. Daha sonra tüm bilgilendirmeler tarafınızdan yapılmalıdır. Bu süreçte Türkiye’den Almanya’ya mobilya taşıma işlemini yazılı olarak bildirilmelisiniz. Daha sonra izinler verildiğinde süreci başlatabilirsiniz.

Bu süreçten sonra fiziki hazırlı süreci başlar. Burada da profesyonel bir nakliye firması işin içine girer. Bir firmadan destek almazsanız eşyalarınızı kendi başınıza uygun şekilde taşımanız zor olabilir. Bu süreçte paketleme ve nakliye işlemleri eşyalarınıza zarar vermemeli ve yasal prosedürlere uygun olmalıdır.

almanyaya mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri

Almanya’ya Mobilya Taşımak

Almanya’ya mobilya taşımak konusunda ülkemizde destek alabileceğiniz şirket sayısı çok azdır. Bu yüzden kaliteli bir uluslararası nakliye firması seçmeniz yerinde olur. Bu süreçte alacağınız hizmetleri şöyle ifade edelim;

Mobilya Paketleme

Firmamız Almanya’ya nakliye hizmeti veren bir şirkettir. Bu aşamada mobilyalarınızın paketlenmesi işlemleri profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden eşyalarınız hiçbir şekilde zarar görmez. Kullandığımız malzemeler koruyucu özelliği bulunan kaliteli ambalaj malzemeleridir. Ayrıca eşyalarınızın zarar görmemesi için Almanya’ya mobilya taşıma işlemlerinde büyük çaplı mobilyalarınız sökülerek parçalar halinde taşınır. Böylece eşyalarınız güvenli şekilde Almanya’daki adresinize ulaşabilir.

Mobilya Gümrükleme

Türkiyeden Almanya’ya mobilya nakliyat sürecinde gümrükleme işlemi mobilyanın kullanım amacına göre değişir. Ticari statüde olan mobilyalar ile ev eşyası olan mobilyaların gümrükleme süreçleri farklıdır. Almanya’ya ev eşyası olarak mobilya götürecekseniz gümrük vergisi gibi fazla masrafları ödemenize gerek yoktur. Bu süreçte belgelendirme ve izin sürecinde ticari amaç gütmediğinizi ortaya koyarak bu süreci daha kolay tamamlayabilirsiniz.

Mobilyaların Nakliyesi

Firmamız Almanya’ya eşya taşıma sürecinde sizlere profesyonel bir hizmet verecektir. Kapalı kasa araçlarınızda tüm mobilyalarınız güvenli şekilde söz verildiği tarihte adresinize ulaşacaktır. Bu süreçte size sadece yeni evinizde eşyalarınızı beklemek kalacaktır.

Almanya’da Mobilya Kurulumu

Almanya’ya mobilya nakliye sürecinde eşyalarınızın kurulumu da önemlidir. İnter Nakliyat olarak eşyalarınız Almanya’daki adresinizde de sizler için kuruyoruz. Şirketimiz bünyesindeki marangozlarımız tüm eşyalarınızı gösterdiğiniz alana monte etmektedir. Almanya’ya mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri başarıyla tamamlandıktan sonra nakliye ve kurulum süreci sonrasında yeni yaşamanıza vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend