Türkiye’den Berlin’e taşınmak ve Berlin’de yaşamak ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını detaylı bir şekilde içeriğimizden bulabilirsiniz.

Berlin’e taşınmak, Türkiye’den yurtdışına yapılan taşınmalar arasında en çok ilgi gören şehirlerin başında gelmektedir. Bu yazımızda Berlin’e taşındıktan sonra gerçekleştirebileceğiniz kültür-sanat aktivitelerinden bahsedeceğiz.

Yeni bir ülkeye taşındığınızda gerçekleştireceğiniz kültür-sanat faaliyetleri, artık turistik gezilerin ötesine geçtiği için bir nebze dahi olsa daha önem kazanmaktadır. Yeni yaşam alanının tarihine dair edineceğiniz bilgi birikimi, artık oranın bir parçası olmanızı sağlayacaktır. Berlin’e taşındıktan sonra en azından bir öğleden sonranızı ayırabileceğiniz faaliyetleri sizler için kısaca listeledik.

Berlin’e Taşınmak ve Berlin’de Yaşamak

Berlin’e Taşınmak : Dünyayı İkiye Bölen Yerde Yaşamak

Berlin’e taşınmak ve tarihin en kritik noktalarına şahit olunan bir şehrin parçası olmaya, Berlin Duvarı’nı ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Berlin duvarı 2. Dünya Savaşı sonrası örülmüş, bir nevi dünyayı ortadan ikiye bölen bir duvardı. Tabii yıkılana kadar. 1989 yılında Sovyetler Birliği’nin çözülmesi ile birlikte yıkılan Berlin Duvarı ile bir tarihin sonu gelmişti. Berlin Duvarı yıkıldıktan sonra artık vatandaşlar Doğu vve Batı arasında serbestçe geçiş hakkına sahip olmuşlardı. Bununla birlikte kentin her noktasında hala dağılmış duvar parçalarını görebilirsiniz. Bir turizm merkezine dönüşen Checkpoint Charlie(Checkpoint Charlie, bölünmüş Berlin’de Doğu-Batı geçiş noktası Helmstedt ve Dreilinden’den sonra 1961 senesinden 1990 senesine kadar üçüncü ittifak geçiş noktası olarak kullanılan geçiş kapısıdır. | Kaynak : Vikipedi)’yi ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda açık hava sanat galerisine dönüştürülen ve duvarın bir parçası haline gelen Doğu Yakası Galerisi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Berlin’e Taşınmak ve Berlin’de Yaşamak

Berlin’e Taşınmak : Yeni Bir Bisiklet Almak

Berlin’e taşınmak, bir nevi yeni bir bisiklet almak için bir sebep haline dönüşebilir sizin için.  Berlin dünyada ‘Bisiklet Dostu’ olarak gösterebileceğimiz sayılı şehirlerden bir tanesidir. Berlin’de çok yaygın bir şekilde bulunan bisiklet yolları, şehirdeki trafik ağının önemli bir kısmını kaplamaktadır. Aynı zamanda bu yolların ise büyük bir kısmı özel ışıklar ile donatılmıştır. Şehir merkezinde ise tüm öğleden sonranızda bisiklet kiralayabileceğiniz bir çok bisiklet dükkanı bulunmaktadır. Bisiklet kiralamanızda zamana uygun hareket ederseniz, şehir merkezinde bir çok noktayı gezebilirsiniz.

Berlin Hayvanat Bahçesi

Berlin’e taşınan çocuklu bir aile iseniz eğer, haftasonu yarım gününüzü Berlin Hayvanat Bahçesi’nde geçirmeniz de hem çocuklarınız, hem de sizin için gayet eğlenceli olacaktır. Berlin Hayvanat Bahçesi dünyanın en popüler hayvanat bahçelerinden biridir. Aynı zamanda Avrupa’nın en eski hayvanat bahçesi olma ünvanını da taşımaktadır. Güzel havalarda açık alanlarında hoşça vakit geçirebileceğiniz gibi, kapalı/yağmurlu havalarda ise akvaryumda neşeli vakit geçirip, dünya üzerindeki bir çok balık çeşidini görebilirsiniz.

Parlamento’yu Ziyaret Edin

Dünyadaki pek çok parlamentonun aksine, haftanın herhangi bir günü Alman Parlamentosu’nu ziyaret edebilirsiniz. Bina, fotoğraflar ve Alman siyasi tarihi hakkında bilgi dolu sergiler ile hoş vakit geçirebilirsiniz.

Charlottenburg Sarayı’nı Ziyaret

Charlottenburg Sarayı( Charlottenburg Sarayı Berlin’in en büyük sarayı ve Hohenzollern Hanedanı’nın Berlin’deki tek mirası. Saray Charlottenburg-Wilmersdorf’un Charlottenburg semtinde bulunuyor | Kaynak : Vikipedi) güzel bir gün geçirmek, tarih ve kültürün tadına varmak için, gezi alternatiflerinizin arasında mutlaka yer alacak bir mekan olmalı.

Bu yazımızda Berlin’e taşınanlar için, tatil günlerinde yapılabilecek kültür-sanat aktivitelerine dair başlıca aktiviteleri listeledik. Umarız yararı olmuştur.

Daha Fazla Oku

ZATİ EŞYA NEDİR ?

YURTDIŞINA EV TAŞIMAK ( Yurtdışından Ev Kiralamak VS Yurtdışından Ev Satın Almak )

YURTDIŞINA TAŞINMAK VE ÇOCUK YETİŞTİRMEK

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend