Beyaz eşya nasıl paketlenir; bu yazımızda uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinde, en mühim aşamalardan biri olan beyaz eşyalarınızın paketlenmesi üzerine tüyolardan bahsedeceğiz.

Uluslararası Ev Taşımalarında Beyaz Eşya Paketleme

Uluslararası ev taşımalarında beyaz eşyanın doğru paketlenmesi büyük bir önem arz etmektedir. Normal şartlardan daha uzun süre taşıma işlemi görecek olan beyaz eşyalar için paketleme işlemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilmelidir. Eşyalarınız oluşabilecek bütün hasara karşı korunmalı hale getirilmeli, yapılacak olan ambalajlama ile ilgili bütün ayrıntılar göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanılacak ambalaj malzemeleri ise bu işlemde önemli bir faktörü oluşturmaktadır. Paketleme malzemelerinin doğru seçimi beyaz eşya nasıl paketlenir sorusunun ilk cevabı olacaktır. Daha sonrasında ise beyaz eşyaya ambalaj uygulaması önemli bir etken olacaktır. Buradan çıkaracağımız sonuç; paketleme malzemesi seçimi kadar, en az malzemenin doğru kullanımının da önemli olduğudur.Aşağıda birkaç örnekleme ile beyaz eşya nasıl paketlenir sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Buzdolabı Paketleme

Ortalama bir buzdolabı 180 cm civarlarında, 80 cm genişliğindedir. Boyutlarından ötürü paketleme işlemi bir miktar zor olsa da, doğru bir biçimde paketlenen buzdolabı herhangi bir zarar almadan adresten adrese taşınacaktır. İlk etapta buzdolabının marka-modeline göre streç veya yağlı kağıt ile sarılması gerekmektedir. Akabinde kullanılacak balonlu naylonlar ile paketleme sona erdirilmelidir. Taşıma kolaylığı ve paket ömrü açısından buzdolabının bu şekilde paketlenmesi yeterli ve doğru olacaktır. Balonlu naylonun yüksek kalite olması, buzdolabının hasar, ezilme ve çizilme gibi durumlardan korunmasını sağlayacaktır.

Çamaşır Makinesi, Fırın ve Bulaşık Makinesi Paketleme

Çamaşır makinesi, fırın ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar boyut olarak birbirlerine yakın olduğu için aynı başlıkta incelemek mümkündür. Aynı zamanda bu eşyaların dış kaplamasında kullanılan malzeme buzdolabı ile benzerlik taşıdığı için aynı paketleme işlemleri gerçekleştirilir. Bahsedilen beyaz eşya ambalajlaması, eşyalarınıza her türden gelebilecek zararı engelleme üzerine gerçekleştirilmektedir. Uzman bir ekip ile gerçekleştirilen paketleme işlemiyle beyaz eşyalarınız hasarsız bir biçimde taşınacaktır.

TV Paketleme

TV paketlemesi gerçekleştirilirken ilk önerimiz; TV’nin kendi kutusu/ambalajı içinde muhafaza edilerek taşınması olacaktır. Fabrika çıkışı esnasında TV için yapılan paketleme, televizyon marka ve modelinde yapılabilecek olan en ideal paketlemedir. Fakat TV’nin kendi kutusu bulunmadığı durumlar da ise kullanılacak malzemeler; köpük köşebent, streç, çift oluklu mukavva karton ve balonlu naylondur. Bu malzemeler ile gerçekleştirilecek bir beyaz eşya paketleme işleminde oluşabilecek bütün hasarların önüne geçilecektir.

Sonuç – BEYAZ EŞYA NASIL PAKETLENİR

Sonuç olarak ise; beyaz eşya nasıl paketlenir sorusuna verebileceğimiz en önemli cevap olarak doğru malzeme, uzman ekip cevabını verebiliriz. Malzeme doğruluğundan sonraki adım ise fiyat olarak yüksek değerli olan beyaz eşyalarınızın paketlenmesini alanında tecrübeli bir ekibin yapması en uygun tercih olacaktır. Yurtdışına taşıma işlemi gerçekleştirirken, beyaz eşyaların alabileceği her türlü hasardan uzak kalabilecek hale getirilmesi önemlidir.

İletişim ve Sorularınız İçin

Paketleme, taşıma ve depolama işlemleri ile ilgili her türlü sorunuz için bizimle burayı tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. İnter Lojistik Grubu olarak 1997 yılından günümüze, zati eşyaya dair her alanda uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend