DENİZYOLU İLE EŞYA TAŞIMACILIĞI

  Kategori: Lojistik


Nakliyat hizmetinde kullanılan denizyolu ile eşya taşımacılığı hakkında merak ettiklerinizi ve hizmet detaylarını öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Denizyolu taşımacılığı yük oranı fazla nakliyat işlemlerinde, ülkenin uzaklığına ve gidilecek ülkenin yol durumuna bağlı olarak kullanılan bir hizmet türüdür. Lojistik sektöründe 4 ulaşım yolu kullanılır. Bunlar kara, deniz, hava ve demir yoludur. Bu ulaşım yollarından hangilerinin kullanılacağı farklı nedenlere bağlı olarak seçilmektedir.

Denizyolu İle Eşya Taşımacılığı

Denizaşırı ülkelere yapılacak olan nakliyat, lojistik, kargo ve yük taşıma işlemlerinde denizyolu ile eşya taşımcılığı hizmeti verilir. Özellikle ihracat yapılan ülkelerin denizaşırı olması ve yapılan ihracat yük miktarının çok fazla olması nedeniyle yük gemileri kullanılır. Yük gemilerine konulan taşınacak yüklerin doğru ayarlanması gerekir.  Aşırı yük taşımalarında denge sağlanmaz ise gemi kazaları da olasıdır.

Liman ülkelerine yapılan ihracat, yük taşıma, kargo gibi işlemlerde denizyolu ile taşıma hizmeti yapılır. Eğer denizaşırı bir ülkeye taşınacaksanız eşyalarınızın denizyolu ile eşya taşımacılığı hizmeti ile taşınması gerekir. Deniz koşullarında taşıma süresi boyunca eşyalarınızın zarar görmemesi için mutlaka düzgün paketleme ile taşınıyor olması gerekir.  Parsiyel konteynerlar ile taşınan eşyalarınıza yük gemisinde taşınma esnasında zarar gelmesin diye özel paketleme hizmeti sunmaktayız. Riskli bir durumda eşyalarınızın zarar görmemesi için paketleme ve konteynerlara eşyaların yerleştirilme şekli önemlidir.

Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Denizyolu ile taşıma hizmetleri iki gruba ayrılır. Bunlar;

  • Kabotaj taşımacılığı,
  • Uluslararası taşımacılıktır.

Denizyolu ile yük taşıma hizmeti de ikiye ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Kuru Yük Taşımacılığı
  • Sıvı Yük Taşımacılığıdır.

Denizyolu ile eşya taşımak kuru yük taşımacılı hizmet grubuna girmektedir. Liman sektörü gelişmiş ülkelerde denizyolu ile taşımacılık da gelişmiştir. Çünkü denizyolu ile taşımacılık yapmak birim maliyet ele alındığında en ekonomik taşıma türüdür.

İnter Nakliyat Denizyolu Eşya Taşımacılık Hizmeti

İnter Nakliyat olarak denizaşırı ülkelere taşınması gereken eşyalarınızı en kısa zamanda sektöre göre uygun fiyatlar ile güvenli, sorunsuz bir şekilde taşıyoruz. Eşyalarınızın paketlenmesinden taşınmasına, demonte ve monte edilmesine kadar tüm detaylar ile ayrı ayrı olarak ilgileniyoruz. Denizyolu ile eşya taşımacılık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize 444 61 85 nolu telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend