Fransa’ya Ev Taşımak

  Kategori: Uluslararası


Fransa'ya Ev Taşımak

Türkiye’den Fransa’ya ev taşımak ile ilgili genel sürecin nasıl işlediği, nasıl hizmet almanız gerektiğini içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Fransa; ekonomik, coğrafi ve kültürel açıdan son yıllarda yurtdışına taşınan insanların gözdesi haline gelmiştir. Paris, Nice, Cannes gibi büyük şehirlerin yanı sıra, eşsiz doğa güzellikleri barındıran kır hayatı, insanların Fransa’ya taşınma sebeplerindendir. Fransa; moda, sanat, tarih, yemek, mimari ve doğal çeşitlilik gibi zenginliklere sahiptir. Nitekim her yıl Fransa nüfusundan fazla turist, Fransa’yı ziyaret etmektedir. Bu yazımız; sizlere uluslararası taşıma işlemi yapmadan önce, bir rehber niteliğinde Fransa ve Fransa’ya ev taşımaktan bahsetmektedir.

Fransa'ya Ev Taşımak

Fransa’ya Ev Taşımak

Fransa’ya Ev Taşımak

Fransa’ya ev taşımak; Türkiye’den gerçekleşen uluslararası taşımaların %13’ünü kapsamaktadır. Fransa; yurtdışına taşınma anlamında diğer ülkelere oranla, gerek istihdam gerekse doğal ve tarihi güzellikler açısından çeşitli avantajlar sunan bir ülkedir. Eğer doğal güzelliklerin yoğun bir şekilde bulunduğu bir noktada yaşamak isterseniz Fransa’nın güneyi sizin için paha biçilemez olacaktır. Ya da şehir hayatını her yönüyle yaşamak isterseniz, Paris, Lyon ve Marsilya gibi büyük kentler sizin için uygun olacaktır. Bu kentler; Fransız yaşam tarzını yaşatmakla birlikte, kozmopolit bir kültür yapısına da sahiptir.

Eşyalarınızı yurtdışına taşıyor olmak, hangi eşyalarınızı alıp almayacağınıza karar vermek ve iyi bir uluslararası evden eve nakliyat firması bulmak, sizin için zorlayıcı bir süreç olabilir. İnter Lojistik Grubu; 1997 yılında başladığı zati eşya taşıma ve depolama hizmetine, alanında öncü bir şekilde, yılların tecrübesi ile devam etmektedir. Türkiye’den Fransa’ya ev eşyası taşıma konusunda, müşterilerine özel alternatifler sunan İnter Lojistik Grubu; ev eşyalarınızın paketlenmesi, taşınması, gümrük işlemleri ve adrese teslim başlıklarında hizmet sunmaktadır. Tamamen profesyonel bir kadroya sahip İnter Lojistik Grubu, müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma izlemektedir.

Fransa’ya ev taşıma işleminizi planlarken, aşağıdaki maddelerin ülkeye girmesi yasaklandığını belirtmek isteriz;

 • Taklit ürünler
 • Kedi ve köpeklerin deri ve kürkü ile bunları içeren tüm ürünler

Fransa’ya Ev Taşımak ve Evcil Hayvan Taşımak

Fansa’ya ev taşımak ihtiyacınız ile birlikte, sahibi olduğunuz evcil hayvanınızı da taşıma ihtiyacı doğmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerine evcil hayvanlar taşımanın son yıllarda çok daha kolay hale geldiğini ve artık Fransa’ya evcil hayvan taşıma kolaylaştıran bazı basit prosedürler bulunmaktadır. Sizinle birlikte evcil hayvanınızın taşınması için aşağıdaki maddeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı;

 • Mikroçip,
 • Kuduz aşısı kanıtı,
 • Evcil hayvan pasaportu,
 • Tenya tedavisi (sadece köpekler için),

Yukarıdakilerin hepsi veterinerinizden alınabilir. 

Fransa'ya Ev Eşyası Taşımak

Fransa’ya Ev Eşyası Taşımak

Türkiye’den Fransa’ya Seyahat

Türkiye’den Fransa’ya seyahat etmenin birkaç farklı yolu mevcuttur. Bunlar en çok tercih edileni hava yolu olsa da, kara yolu ile ve tren yolu ile de seyahat edebilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi birini seçmiş olmanız dahilinde, biletinizi önceki bir tarihten, gideceğiniz gün için satın almanız oldukça yararlı olacaktır. Özellikle hava yolu seyahati için daha uygun fiyatlara bilet alımı yapmış olacaksınız.

Fransa’ya seyahat için Schengen vizesine ihtiyacınız vardır. Fakat Fransa’ya ev taşımak için ise, oturum izni almış olmalısınız.

Fransa'ya Ev Taşımak

Fransa’ya Ev Taşımak

Fransa’daki Meslek Gruplarına Göre Ortalama Aylık Gelirler

 • Sigorta – 4700 €
 • Bankacılık – 5800 €
 • Satış Yönetimi – 6000 €
 • Telekomünasyon – 6150 €
 • Mühendislik – 7200 €
Para Birimi

Fransa’da kullanılan para birimi Euro’dur (€ veya EUR).

Fransa’da Günlük Tüketim Ürünleri Maliyetleri
 • Süt (1lt) – 1€
 • Peynir (1kg) – 13€
 • 12 Yumurta – 3€
 • Elma (1kg) – 2,5€
 • Domates (1kg) – 2,7€
 • Pirinç (1kg) – 2,1€

Fransa’nın En Popüler Şehirleri

Paris

‘Aşk Şehri’ olarak adlandırılan Paris; Avrupa ve dünyanın dört bir yanından gelen turistler için oldukça popüler bir lokasyon. Eğer sizde Paris’e ev eşyası taşımak isterseniz, İnter Lojistik Grubu tüm ihtiyaçlarınıza alternatifler sunacaktır.

Val-d’Isere

Eğer aradığınız yaşam biçimi doğayla iç içe ise ve Fransız Alpleri’nde yaşamak iyi bir alternatif gibi duruyorsa, Fransa’nın Val-d’sere bölgesine taşınmak oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Lyon

 UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Lyon, tarihi ve kültürel açıdan çok önemli bir yere sahiptir. Eğer tarih ve kültürü yaşamak gibi bir seçeneği değerlendirirseniz, Lyon’a ev eşyası taşımak oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Fransa'ya Ev Taşımak

Fransa’ya Ev Taşımak

Fransa Hakkında İlginizi Çekebilecek Bilgiler

 • Ünlü Mona Lisa’ya ev sahipliği yapan Louvre Müzesi, dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi ünvanına sahiptir.
 • Güney Fransa’da bulunan 343 m’lik Millau Viyadüğü, dünyanın en uzun köprüsü ünvanını taşımaktadır ve Fransa’nın en yüksek yapısıdır.
 • “Mayday” yardım kodu, Fransızlardan gelmektedir. “M’Aide!”( Yardım Et).
 • Evlilik esnasında beyaz bir gelinlik giymek, 1499’da başlayan Fransız geleneğidir.
 • Fransa’da her gün ortalama iki yeni yemek kitabı üretilmektedir.

Fransa’ya Ev Taşımak

Sonuç olarak Fransa’ya ev taşımak; İnter Lojistik Grubu’nun sunduğu profesyonel bir hizmet anlayışı ile, gerekli yeterlilik (oturma izni vs.) sağlandığı takdirde mümkündür. Eğer Fransa’ya taşınmak gibi bir düşünceniz var ise, bizimle iletişime geçebilir, ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend