Türkiye'nin En Büyük Zati Eşya Taşıma Firması Olan İnter'e Hoşgeldiniz. Lütfen Bekleyiniz...

Genel

almanya-mobilya-fiyatlari.jpg

Türklerin sıkça göç ettiği ülkelerden biri olan Almanya’da ev veya işyeri için alınan mobilya fiyatları nelerdir sizler için hazırladık.

Almanya Türklerin en fazla yaşadığı ve göç ettiği ülkelerin başında gelir. Türk mahalleleri, işletmeleri ile artık belli bir göçmen grubu olarak kalıcı yerleşim halindedirler. Almanya ekonomik açıdan daha iyi imkanlara sahip olduğu için Türkler sanayi devrimi ile birlikte göç etmeye başlamıştır. Avrupa birliği ülkesi olan Almanya’ya yeni taşınacaklar genelde oradaki ev ve mobilya fiyatlarını araştırmaktadır. Almanya para birimi olarak Euro kullandığı için Türkiye’den taşınanlar maddi açıdan zorlanabilir. Türk lirasının Euro ve Dolar karşısında son zamanlarda iyice değer kaybetmesi göç edenleri de etkilemektedir. Almanya’da mobilya almak yerine Türkiye’den taşınırken ev eşyalarını profesyonel bir firmaya taşıtmak daha uygun bir fiyata gelmektedir. İnter Nakliyat olarak ulusalar arası ev taşımacılık hizmeti veriyoruz. 1997’den bu yana Avrupa ülkelerine gümrük sorunu yaşamadan, sorunsuz, hızlı ve güvenilir bir şekilde ev, işyeri vb. eşyalarınızı taşıyoruz. Evinizde var olan eşyaları Almanya adresinize taşıtıp hem ekonomik açıdan hem de zaman açısından avantaj sağlayabilirsiniz.

Almanya ev taşıma hizmetimizin bedeli ise mobilya ve eşya miktarınıza bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca fiyatı etkileyen diğer bir kriterde Almanya’nın hangi bölgesine ev eşyası nakliyatı yaptırmak istediğinize bağlıdır. Uluslararası ev taşıma hizmetleri şehirler arası taşımacılık ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Ek olarak gümrük sorunu yaşamamak için belgeler gerekmektedir. Bu belgeler uluslararası taşımacılık kurullarına göre zorunlu olduğu için istenmektedir.

Almanya’ya ev ve mobilya taşıma hizmetimizi almak, daha detaylı bilgiye sahip olmak için bize  +90 850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.


avrupaya-tasinma-ve-yasam.jpg

Türklerin son zamanlarda özellikle daha fazla göç ettiği Avrupa’ya taşınmak ve yaşam, Avrupa’ya taşınma evreleri hakkında detaylı bilgiyi içeriğimizden bulabilirsiniz.

Avrupa ekonomik durumu, insan hakları, yaşam şartları ve tarihi şehirleri ile birçok insanın ilgi odağı olan ülkeler birliğidir. Türkiye’den Avrupa’nın en fazla Almanya, Belçika, Hollanda ülkelerine göç edilmektedir. Özellikle de Almanya ve Belçika’da yaşayan Türk sayısı oldukça fazladır. Türkiye’den Avrupa’ya taşınan kişilerin belli başlı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler;

 • Eğitim amaçlı gitmek,
 • İş ile ilgili gitmek,
 • Daha iyi bir ülkede daha iyi şartlarda yaşama isteği,
 • Kişisel göç etme nedenleridir.

Avrupa ülkelerinde bazı ülkeler haricinde göçmen yasaları serttir. Bir Avrupa ülkesinde vatandaşlık hakkı kazanmak için belli bir miktarda yatırım yapmak, o ülkenin vatandaşı ile evlenmek, iş nedeniyle oraya yerleşmek ve eğitim nedeniyle orda yaşamak gerekir. Aksi takdirde Avrupa ülkelerine taşınıp orada uzun süre yaşamak mümkün değildir.

 

Türkiye’den Avrupa’ya taşınmak üzere olan veya bunu planlayan kişilerin çoğunun merak ettiği belli başlı konular vardır. Bunlar Avrupa’ya nasıl taşınabilirim (ev eşyaları, kişisel eşyalar ile birlikte), diğeri ise Avrupa’da yaşam şartları nelerdir konularıdır.

Avrupa’ya Taşınmak

Avrupa’ya taşınmadan önce gideceğiniz ülkenin yaşam şartlarını iyice araştırın. Ekonomik, sosyal, kültüren değerlere uyum sağlamak yeni yaşamınıza adapte olmak için önemlidir. Avrupa’ya taşınırken çoğu kişi ev eşyalarını da yanında götürmek ister. Bunun ana nedeni bir daha eşyalara para vermemek ve Türkiye’de ev eşyalarının daha çeşitli ekonomik açıdan daha uygun olmasından kaynaklanmaktadır. Avrupa’ya taşınırken ev eşyalarınızı da yanınızda götürmek istiyorsanız mutlaka profesyonel bir hizmet almanız gerekir. İnter Nakliyat olarak yurtdışına ev taşıma işlemlerini sorunsuz, hızlı ve uygun fiyatlar ile gerçekleştiriyoruz. Yurtdışına ev taşıma hizmetimiz hakkında detayları öğrenmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Avrupa’da Yaşam

Avrupa’da yaşam kültürel ve ekonomik değişiklikler nedeniyle Türklerin ayak uydurmakta zorlanacağı bir süreçtir. Her ülkenin kendine göre yasaları, kuralları, görü kuralları ve standartları bulunmaktadır. Size tavsiyemiz gideceğiniz ülkenin özellikle kültürlerini öğrenip gitmenizdir. Örneğin Türkiye’de arabanın camından seyir halindeyken elinizi çıkarıp çöp atmak yasak değilken Avrupa ülkelerinde bu ceza getiren bir davranıştır.

Avrupa’ya taşınırken profesyonel bir yardım almak isterseniz bize +90 850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.


YURTDIŞINA-TAŞINIRKEN-NELERE-DİKKAT-ETMELİYİM-1200x675.jpg

Yurtdışına taşınırken nelere dikkat etmeliyiz, yurtdışına eşya taşımak ve yurtdışına taşınma süreçlerini yazımızdan bulabilirsiniz.

Yurtdışına taşınmak belli aşamalarda gerçekleşmesi gereken bir süreçtir. Her aşamanın doğru yapılması taşınma sürecini kolay ve sorunsuz yapacaktır. Yurtdışına taşınırken ev eşyalarınızı da yanınızda götürecekseniz profesyonel bir destek almanız gerekir. Aksi takdirde gideceğiniz ülkenin gümrük prosedürlerine takılıp sorun yaşayabilirsiniz. Başka bir ülkede, başka bir kültür ve ekonomik şartlarda yaşamak herkesin zorlanıp ayak uydurması zaman alan bir süreçtir. Türkiye’de var olan düzeni geride bırakıp yurtdışında yeni bir düzen kurmak planlı yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Yurtdışına Taşınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Taşınmadan önce gideceğiniz ülkede yaşayacağınız yer ile ilgili tüm düzenlemeleri yapmanız gerekir.
 • Tüm belgeleri hazırlamanız ülkeye giriş için oldukça önemlidir.
 • Eğer eşyalarınızı da yanınızda götürecekseniz mutlaka yurtdışına ev taşıma hizmeti veren bir firmadan profesyonel destek almanız gerekir.
 • Gideceğeniz ülkenin kültürünü, kurallarını mutlaka önceden öğrenip bilmeniz oradayken sorun yaşamanızı engelleyecektir.
 • Mümkünse yabancı dilinizi geliştirin. Gideceğiniz ülkenin dilini öğrenmek zaman alabilir. Bu nedenle ilk etapta İngilizce bilginizi ilerletmeniz daha yararlı olacaktır. Çünkü Avrupa’da İngilizce bilen oranı oldukça fazladır. İngilizce sayesinde diğer insanlar ile kolayca anlaşabilirsiniz.
 • Eğer ev eşyalarınız bir firma tarafından taşınacak ise gümrükte sorun yaşanmaması için lütfen firmanın istediği tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlayın. Aksi takdirde eşyalarınız gümrükten geçemez ve zaman kaybı yaşarsınız.

Yurtdışına taşınırken ev eşyalarınızı da yanınızda götürmek istiyorsanız İnter Nakliyat yurtdışı ev taşıma hizmetimizi alabilirsiniz. Hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bize +90 850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.


Ofis-ve-Büro-Taşıma-Hizmeti.jpg

İnter Nakliyat firması olarak ofis, işyeri, büro, fabrika gibi yerlerin taşınma işlemlerini iş aksaklığı oluşmadan en kısa süre içerisinde taşıyoruz.

Çoğu işyeri belli nedenlerden dolayı zaman zaman adres veya yer değişikliği gibi süreçler yaşayabiliyor. İşlerin aksamaması için işyeri taşınma işlemlerinin en kısa sürede yapılması gerekir. Aksi takdirde işyeri sahibi maddi ve manevi açıdan zarar görecektir. 1997 yılından bu yana nakliyat sektöründe kurumsal ve bireysel taşınma ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde tamamlamak için çalışıyoruz.  Büyük veya küçük çaplı ofis, işyeri, fabrika gibi iş yerlerinizin taşınma aşamalarını zaman kaybetmeden, maddi zarara uğramadan tamamlamak istiyorsanız aşağıdan hizmet detaylarımıza ulaşabilirsiniz.

Ofis ve Büro Taşıma Hizmeti Aşamaları

 • Taşınacak olan işyerine firmamız ilk olarak keşif için ücretsiz ekspertiz personelimizi yönlendirir. Alanında uzman olan ekspertiz personelimiz işyerindeki eşya miktarına, elektronik cihazlara, var ise iş makinalarına uygun olarak taşınma planı oluşturur.
 • Daha sonra ise randevu verilen taşınma günü firmamızın personelleri adresinize gelip nakliyat sürecini başlatır.
 • Her bir eşya, elektronik cihaz, belgeler ve mobilyalar özenle paketlenir. Eğer çok büyük iş makinaları var ise bunun için özel bir çalışma yapılır.
 • Paketlenen eşyalar nakliye aracına taşınır. Nakliye aracına taşınan eşyalar eğer çok ağır ise asansörlü sistem ile taşıma yapılır.
 • Eşyalar nakliye aracına sarsılıp zarar görmeyecek şekilde yüklenip yerleştirilir.
 • Yeni işyeri adresinize uzaklığa bağlı olarak nakliye aracımız en kısa sürede eşyalarınızı ulaştırır.
 • Nakliye süreci hakkında anlık bilgiyi müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.
 • Nakliye aracı adrese vardığında yeni işyerinize tüm eşyalarınız taşınır, yerleştirilir.

Şehiriçi veya şehirlerarası işyeri nakliyat hizmetimizin detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenmek için bize +90 850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.


internakliyatşikayet-1200x675.png
İLG İnter Lojistik Hakkında ?
İnter Lojistik Hakkında Yorumlar, Şikayetler ve Öneriler
1997’den beri Uluslararası Ev TaşımaEv Eşyası DepolamaHava Deniz Kara Kargo ve İthalat – İhracat yapan İnter Lojistik Grubu Türkiye’nin değişen, gelişen dinamizmine ayak uydurmayı başarmış her geçen gün standartlarını tüm alanlarda arttırmıştır.

Tüm Dünya’ya zati ve ticari ev eşyası gönderen İnter Lojistik Grubu şikayeti olmayan tek ev taşıma ve depolama firmasıdır. Müşteri memnuniyet halkası olarak adlandırdığı müşteri kitlesine her geçen gün yüzlercesini eklemeyi başarmış, Türkiye ve Dünya’da alanında sayılı firmalar arasına girmiştir.

7800 m3 depolama alanları, 29 öz mal aracı, 133 personeli  ve 4 merkezi ile Türkiye’nin tüm taşıma, depolama ve kargo ihtiyaçlarını karşılayabilecek potansiyele sahip olan İnter Lojistik Grubu’na 7/24 müşteri hizmetlerinden ulaşabilir bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gelişen Türkiye’yi Dünya’ya taşımak için var gücüyle çalışan İnter Lojistik Grubu her geçen gün sizlerin katkılarıyla büyümekte, gelişmekte ve ilerlemektedir.

İnter Lojistik GrubuŞikayet

İnter Nakliyat Şikayetleri adı altında bu makalemizde sizlere ironik bir yazıyı ele alacağız.

İnter Lojistik tüm taşıma, depolama ve lojistik faaliyetlerini taşıma sonrası herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına sözleşmeli gerçekleştirir. Yapılan sözleşmelerde verilecek hizmetin tüm detayları bulunmakta ve aksi halde başvurulacak merciler açıkça ifade edilmektedir.

İnter Nakliyat ve DepolamaŞikayet

İnter Lojistik şikayet ve hakkında yapılan yorumları referans alarak geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek için

Bilinçli bir tüketici (servis alan) çalışacağı firmayı iyi incelemek varsa hakkında yorum vs bakmak durumundadır. Fakat maalesef ki ülkemizde kaliteyi belirleyecek bir denetim  mekanizması olmadığından dolayı suistimale açık bir durumdur. Şöyle ki ;  X firması elinde herhangi bir evrak dahi olmadan diğer bir firma hakkında sosyal medya, dijital ortamlarda marka zedelemek amacıyla faaliyet yürütebilir.

Biz bu başlıkta İnter Lojistik şikayetleri adı altında sizlere bir kaç örnek göstermek isteriz;

Aşağıda ki resimde de göreceğiniz üzere bahsi geçen firma kendisine rakip tüm firmaları alt alta sıralayarak C-3 yetki belgesinin olmadığını ibraz etimiştir. Fakat İLG İnter Lojistik firması Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın vermiş olduğu C-3 uluslararası zati ev ve ofis eşyası taşıma belgesine sahiptir. Burada bahsetmeye çalıştığımız şey aslında Türkiye’de şikayetlerin (tamamıyla olmasada ) çoğunun alakasız ve marka zedeleme üzerinden ilerlediğini söyleyebiliriz.

 

Sizlere bu anlamda en yardımcı olacak araçlar, forum siteleri, firmanın  yetki belgeleri vs. dir.

 

İLG İnter Lojistik Grubu

 

 

 

İnter Nakliyat Şikayet

 

İLG İnter Lojistik Grubu


İLG İNTER LOJİSTİK TAŞIMACILIK ve DEPOLAMA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Güzelyalı Mh. Erdil Sk.
No: 28 K.1 (E-5 Mevkii) Pendik İST.

+90 850 520 0 868

+90 538 434 0 868