Dış Ticaret


Dış Ticaret

Türkiye’nin en büyük zati eşya taşıma firması olan firmamız, uluslarası taşıma ve ihracat işlemlerinizde de yanınızdadır.

Dış Ticaret ve İhracat Esasları 

İhracat, bir malın veya ekonomik değerin; yürürlükteki ihracat mevzuatı ve gümrük mevzuatına uygun taşınmasıdır. Bu aşamada ihracat, dolaylı ve dolaysız ihracat olarak ikiye ayrılır. Dolaylı ihracat, işletmenin; kendinden bağımsız bir aracı kurumla ihracatı gerçekleştirmesidir. Dolaysız ihracat ise, üretici firmaların; kendi ürün ve hizmetlerinin satışını yapmalarına denir.

İhracat ve uluslararası taşıma işlemleri sırasında, güvenilir bir lojistik ve nakliyat firmasından destek almak gerekir. Bu konuda referanslarımız ve edindiğimiz tecrübelerle; Türkiye’nin en büyük zati eşya taşıma firması olarak hizmet vermekteyiz.

Belge işlemleri vb. tüm işlemler hazırlanarak, taşıma başlar. Belge ve işlemler hazırlanırken, aynı zamanda yükleme organizasyonu da yapılır. Taşıma, farklı şekillerde, farklı yollarla yapılabilir. Taşımayla birlikte, gümrükleme işlemleri de yapılır. Bu arada malın mülkiyetini ya da yüklendiğini temsil eden belge, ihracatçıya; yani sizlere teslim edilir. Taşımada söz konusu bazı belgeler şunlardır:
– Deniz ve hava taşımacılığında, konşimento;
– Karayolu taşımacılığında, CMR;
– Demiryolu taşımacılığında, CIM olarak adlandırılır. Söz konusu belgeler, prosedürlere göre; ithalatçıya verilmek üzere, size teslim edilir veya talimatınızla sizin adınıza alıcınıza gönderilmektedir.


Eşya Taşıma ve Lojistik Hizmetlerinde Kalite ve Güven 

Firmamız, yıllar önce başladığı taşımacılık faaliyetlerine; şehirlerarası nakliye, depolama, dağıtım ve uluslararası taşıma hizmetleriyle devam etmektedir. Günümüzde, firmamız; ev eşyası taşıma ve depolama alanında, Türkiye’nin en büyük firması olmuştur.

Profesyonel uzman ekibimiz ve kaliteli paketleme materyalleriyle hizmet veren firmamız; müşterilerine, kaliteli bir hizmet sunar. Uluslararası ev taşıma işlemleri, ihracat, depolama ve dış ticaret taşımacılığı yapmak, firmamız ile çok kolaydır.

Geniş acente ağı ve geniş araç filomuzla; müşteri takibi, yük takibi gibi birçok detay izlenmektedir. Lojistik alanında son teknoloji ve taşıma sistemlerimiz ile güvenilir bir hizmet vermek için, gayret içindeyiz. Hizmet ilkemiz, zahmetli işleri ve işlemleri; en kolay yoldan ve en uygun fiyatlara gerçekleştirmektir.

Türkiye’den Dünya’nın neredeyse tüm bölgelerine eşya taşımacılığı yapmaktayız. Firmamız sizlerin de desteğiyle, her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. Sizlere daha kaliteli bir hizmet verebilmek için, firmamız; geleceğe olumlu adımlar atmaktadır.

Mermer İhracatı Hizmetleri 

Mermer ihracatı, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Taşınması oldukça zahmetli olan mermer ile mermer ihracatı alanındaki işlerinizde; aradığınız lojistik hizmetini firmamızda bulabilirsiniz.

Perde İhracatı Hizmetleri 

30’un üzerinde dünya ülkesi Türk perdelerini beğenmekte ve kullanmaktadır. Kısacası, Türkiye’ye çok büyük bir talebin olduğu bir alan da; perde ihracatı alanıdır. Firmamız sayesinde, yine perde ihracatı alanında da; dış ülkelere kolaylıkla ve zahmetsiz taşıma işlemleri yapılabilmektedir.

Mobilya İhracatı Hizmetleri 

Eşya lojistik hizmetleri alanında öncü olan firmamız, başta Avrupa olmak üzere; bütün dünyaya mobilya ihracatı gerçekleştirmektedir. Mobilya taşınması üzerine uzman kadromuz ve güvenilir hizmetlerimizle, mobilyaların yüklenmesi yapılır. Yurtdışına çıkışta gümrük işlemleri yapılır. Mobilyanın taşınması sürecinde, daimi personel desteği ve de gerekli kayıt ile takiplerin yapılması da sağlanmaktadır.

Mobilya İhracatlarının Kazanımları 

– Türkiye’nin geniş mobilya tasarım yelpazesinden, ihracat ile ekonomik olarak; yüksek kazançlar sağlanmaktadır.
– Türkiye ekonomisine destek olunur.
– Türkiye’de ve dünya üzerindeki tüm kültür ve geleneklere uygun mobilya üretimi sağlanır.
Lojistik ve Eşya Taşıma Sürecinde Hizmet İlkelerimiz 
– En kaliteli hizmeti, en uygun fiyatlara sunmak; ana hizmet ilkemizdir.
– Paketleme ve ambalajlama hizmetlerimizde, en kaliteli malzemeleri kullanmaktayız. Firmamız, eşyalarınızın güvenli bir şekilde paketlenmesini ve ambalajlanmasını sağlamaktadır.
– Ulaşım sürecinde, sigorta güvencesi vermekteyiz.
– Gereken tüm işlemlerde, gümrükleme ile taşıma sürecinde; firmamız, destek olmakta ve taşıma süreci güvenle tamamlanmaktadır.