Ev Eşyası Taşıma


Uluslararası Ev Eşyası Taşıma Firması

Uluslararası ev taşıma hizmetimiz kapsamında dünyanın neresinde olursanız olun, ev eşyalarınızın taşınması için hizmet alabilirsiniz. Türkiye’den tüm dünya ülkelerine, tüm dünya ülkelerinden Türkiye’ye veya dünyanın herhangi bir noktasından bir başka noktasına taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Uluslararası evden eve nakliyat; Türkiye ve dünyanın her neresinde olursanız olun, ev eşyalarınızın tümünün, adresten adrese bir süreç ile taşınması hizmetimizdir. Bu hizmet kapsamında ev eşyalarınız bulunduğu adresten profesyonel ekibimizce teslim alınır, sözleşme şartları uyarında, adresinize kadar teslimatı gerçekleştirilir. Tüm süreç boyunca müşteri ile irtibat halinde bir süreç izlenir.

Uluslararası evden eve nakliyat hizmetimiz ile ev eşyalarınız bulunduğunuz adresinizden teslim alınır, yeni adresinize teslimatı gerçekleştirilir. Tüm bu süreç boyunca eşyalarınız paketli ve sigortalı bir halde işlem görmektedirler. Aşağıda uluslararası taşıma işlemine dair ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

 

Uluslararası ev eşyası taşıması sürecinde, sözleşme ve eşya teslim alımı gerçekleştikten sonra taşıma süreci başlamaktadır. Firma yetkililerimiz ile imzaladığınız sözleşme doğrultusunda belirlenen teslim tarihinize kadar eşyalarınız ev eşyası depolarımızda muhafaza edilmektedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Eşya Taşıma Hizmeti

Uluslararası evden eve nakliyat hizmetimizde uygulanan prosedürler ve operasyon süreçleri, 20 yılı aşkın sektör birikimimizin getirdiği tecrübeler ile örülmüş, ana odağında müşteri memnuniyeti baz alınmıştır. İnter Lojistik Grubu; yurtiçi ve uluslararası ev eşyası taşıma ve depolama alanlarında 1997’den beri hizmet vermektedir. Bu doğrultuda bir uluslararası evden eve nakliyat hizmetinin tam olarak neleri kapsadığını bu yazıda görebilir, uluslararası taşıma firması seçiminde alternatiflerinizi gözden geçirirken en faydalı sonuca ulaşabilirsiniz.

Uluslararası taşıma işlemlerinde, gerçekleştirilecek tüm taşımalarımız sözleşme ile karşılıklı garanti altına alınmaktadır. Uluslararası zati eşya taşıma sözleşmesi kapsamında taşıma ayrıntıları, fiyat bilgisi ve tarafların hakları bilgileri bulunmaktadır. Sözleşme taşıma işleminizin ilk aşamasını oluşturacaktır. Sözleşme akabinde ise taşıma işleminizin operasyon süreci başlayacaktır.

 

Uluslararası Eşya Taşıma Yöntemleri

Uluslararası taşıma hizmeti almaya karar verdiğinizde ilk yapılacak işlem taşıma yönteminizin belirlenmesi olacaktır. Satış temsilcilerimiz ile görüşmeniz esnasında taşınmayı planladığınız ülkeye göre belirlenecek bu yöntem, taşıma işleminizin teslim süresini, operasyon ayrıntılarını belirlemektedir. Bu ayrıntılar doğrultusunda belirlenen süreçle uluslararası evden eve nakliyat işleminiz gerçekleştirilecektir.

Uluslararası ev eşyası taşıma işlemlerinde 3 yöntem kullanılmaktadır. Bunlar; karayolu taşıma, denizyolu taşıma ve havayolu taşıma işlemleridir.

1)Uluslararası Karayolu Taşıma Hizmeti

Uluslararası karayolu taşıma eğer taşıma işleminiz Türkiye’den karayolu ile ulaşımı mümkün bir yere ise, müşterilerimize ilk önerdiğimiz yöntemdir. Örneğin Türkiye’den Avrupa’nın herhangi bir noktasına ev eşyası taşıma işlemi gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, size ilk önereceğimiz yöntem karayolu taşıma işlemi olacaktır.

Uluslararası karayolu taşıma işlemi de kendi içerisinde 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar uluslararası karayolu parsiyel taşıma ve uluslararası karayolu ekspres taşıma yöntemleridir. Bu iki yöntemin belirlenmesinde ise eşya miktarınız ve planladığınız taşıma süresi etken olmaktadır. Ortalama olarak eşyalarınız 15 m3 altında ise uluslararası karayolu ekspres taşıma yöntemimizden faydalanabilirsiniz. Bu yöntem ile eşyalarınız hızlı bir biçimde teslim edilecektir. Zaman konusunda herhangi bir probleminiz yok ise ve planlamanızı müşteri temsilcimizden edindiğiniz teslim süreleri üzerinden gerçekleştirebiliyorsanız eğer, o zaman uluslararası karayolu ekspres taşıma sizin için daha ekonomik bir yöntem olarak alternatif oluşturacaktır.

(Ekspres taşımalar ortalama olarak Avrupa içerisinde 3- 5 gün aralığında teslim süreleri sunmakta, parsiyel taşımalar ise Avrupa içerisinde 14 – 18 gün aralığında teslim süresi sunmaktadır. Zaman aralıkları program doluluğuna göre değişmekte olup, ayrıntılı bilgiyi satış temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. )

 

2)Uluslararası Denizyolu Taşıma Hizmeti

Uluslararası taşıma işleminiz eğer deniz aşırı bir ülkeye gerçekleşecekse, sizin için önerdiğimiz taşıma yöntemi uluslararası denizyolu taşıma işlemidir. Örneğin Türkiye’den Kanada’ya yapılacak bir taşıma işleminde, müşteri temsilcilerimizin size sunacağı yöntem denizyolu taşıma olacaktır. Denizyolu taşımada ise yine eşya miktarınız doğrultusunda belirlenecek olan taşıma yöntemleri olacaktır. Bunlar parsiyel konteyner ve komple konteyner şeklinde alternatiflerdir. Satış temsilcilerimiz sizlere gerekli konteyner ölçüleri ve konteynere ne miktarda bir eşyanın sığacağı konusunda bilgilendireceklerdir. Bu doğrultuda taşıma işleminiz gerçekleşecektir. Konteyner teslim süreleri için satış temsilcilerimizden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

3)Uluslararası Havayolu Taşıma Hizmeti

Çoğunlukla koli ve paketler halinde taşınması planlanan kişisel eşya taşımalarında, dünyanın her yerine gerçekleştirilen bir taşıma yöntemidir, uluslararası havayolu taşıma hizmeti. Bu taşıma yönteminin en avantajlı kısmı bütün sürecin hızlı bir biçimde gerçekleşiyor olmasıdır. Hızlı teslimat ile bütün kişisel eşyalarınız adresinize kadar teslim edilmektedir. Havayolu taşıma seçenekleri ve avantajlı fiyatlarımız için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası ev eşyası taşıma uluslar arası nakliyat hizmeti

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma Paketleme Hizmeti

Paketleme işlemi özellikle uluslararası ev eşyası taşımalarında çok önemli bir yer tutmaktadır. Çoğunlukla karşılaşılan yetersiz paketlemeden kaynaklı hasarların önüne geçmek adına, iyi bir paketleme işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Görülmez kazalardan öte, iyi bir paketleme işleminin olmaması mobilya ve beyaz eşyalarda ciddi deformelere yol açacaktır.

Mobilyaların de-monte bir biçime getirilip paketlenmesi, beyaz eşyaların paketlenmesi, kırılacak eşyaların ve mutfak eşyalarının kolili hale getirilmesi ve kıyafetlerin askılı elbise kolilerine konulması, iyi bir paketleme işleminin göstergesidir. Paketleme işleminde kullanılacak malzemelerin kalitesi ve hijyenik olmaları ise paketleme işleminin diğer bir ölçütüdür. Kullanılan kolilerin kaliteli çift oluklu mukavvadan yapılması, balonlu naylonların kalın ve içerisi kartonlu olması, streç filmin ortalama kalınlıklardan yüksek olması ve malzemelere dair daha bir çok ayrıntı önemli birer ölçüttür.

Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti alırken, paketleme hizmeti en önemli aşamadır. Tabi burada nasıl bir kadronun da paketleme yaptığı mühim bir konudur. İnter Lojistik Grubu olarak sektör içerisinde var olan deneyimimizi tüm çalışanlarımıza aktarmaktayız. Alanında uzman bir kadro ile sizlere 1997 yılından beri, ev eşyası taşıma ve depolama alanlarında hizmet vermekteyiz.

 

Uluslararası Taşımalarda Gümrükleme Hizmeti

Uluslararası taşımalarda, herhangi bir ürünün bir ülkeden çıkışı ve bir başka ülkede serbest dolaşıma sokulması için uygulanan yasal işlemler mevcuttur. Bu yasal işlemlerin tümüne gümrükleme işlemi denmektedir. Her ülkede farklı kurallara sahip olan gümrükleme işleminde; gerekli evrakların beyanı ve beyan edilen ürünlerin kontrolü gerçekleştirilmektedir. Bu kontrol işlemleri sonucunda ürünlerin ilgili ülkeye girip giremeyeceği kararı verilmektedir. Ticari ürünlerden farklı olarak ise ev eşyası taşımalarında zati eşya gümrüklemesi gerçekleştirilmektedir. Bu gümrükleme işlemine dair ayrıntılı bilgiyi gümrük departmanımız ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

 

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma Eşya Teslim İşlemleri

Taşınma işlemi gerçekleştirilen eşyalarınız, sözleşme içerisinde teyit edilen tarihte adresinize kadar teslim edilmektedir. Eşyalarınızın adrese teslimi konusunda satış temsilcilerimiz ile gerçekleştirdiğiniz görüşmeler doğrultusunda sunulan alternatiflerden, sizin seçtiğiniz yöntem uygulanmaktadır. Bu alternatiflere evinize eşyaların sadece taşınması veya evinize eşyaların kurulumu gibi örnekler verilebilir. Eşya teslimi konusundaki alternatiflerimiz hakkında satış temsilcilerimizden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.