Havayolu Taşımacılığı


Havayolu Taşımacılığı

Nakliye hizmetlerimiz ile çeşitli ürünlerin bir adresten başka bir adrese ulaştırılmasını en etkili şekilde yapmaktayız. Bu hizmet aşamasında farklı taşıma yöntemi seçenekleri sunmaktayız. Havayolu taşımacılığı ise bu seçeneklerden sadece biridir. İki hava limanı arasında uçaklar ile yapılan taşıma yöntemine havayolu taşımacılığı denilmektedir. Hız ve zaman tasarrufunun önem kazandığı çağımızda son derece etkili bir taşıma yöntemidir.

Müşterilerimize sunduğumuz bu yöntem etkili bir taşıma yöntemi olarak hem yurt içi hem de yurt dışı nakliyelerinde tercih edilmektedir. Havayolu taşımacılığı ile sağlıklı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda hava kargo taşımacılığı olarak ta nitelendirilmektedir.  Havayolu taşımacılığı çeşitli ürünlerin güvenli bir biçimde taşınması için gerekli tüm şartları sağlamaktayız.

Havayolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır? 

Havayolu taşımacılığını tercih eden müşterilerimizden ürünlerin en pratik şekilde alınmasını sağlıyoruz. Bu ürünlerin en doğru şekilde paketlenmiş olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Ürünlerin belirlenen plan ve düzene göre kargo uçaklarımıza yerleştirilmesini sağlıyoruz. Varış hava limanına ulaşan ürünler de yine aynı özenle kara yolu araçlarımıza yükleyerek adrese teslim ediyoruz.

Taşınacak olan ürünlerin cinsine göre yerleştirme ve paketleme işlemleri yapılmasına özellikle dikkat ediyoruz. Taşınacak ürünler bazen ev, ofis eşyası, tekstil, mobilya ürünleri ya da evrak olurken, bazen de evcil hayvan ve bitkiler de olabiliyor. Bu durumda canlı taşıma planları ile taşımayı gerçekleştiriyoruz.

Havayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

-Hızlı ve zamanında teslimat imkanı sağlıyor. Acil durumlarda en etkili çözüm yöntemi olarak tercih ediliyor.
-Güvenli bir taşıma yöntemi olarak kullanılıyor. Özellikle küçük parça eşyaları ve evraklar için en güvenilir taşıma yöntemi oluyor. Aktarma sayısı en az olması bu küçük parçaların kaybolma riskini ortadan kaldırıyor.
-Özellikle yurtdışı havayolu taşımacılığı zaman tasarrufu sağlamaktadır.

-Planlı ve etkili bir çalışma imkanı sunuyor. Seferler belirli periyotlarla sürekli olarak yapılıyor.
-Havayolu taşımacılığı kargo, prim ve sigorta ücretlerinin diğer taşımacılık yöntemlerine oranla daha uygun olması da avantaj sağlıyor.
-Yükleme, aktarma ve taşıma ile birlikte yerleştirme işlemleri büyük bir titizlikle yapılıyor.

Havayolu Taşımacılığında  Dezavantajlar Nelerdir? 

Her işte ve her taşıma yönteminde olduğu gibi havayolu taşımacılığında da dezavantajlar mevcuttur. Sağlıklı ve güvenli bir çalışma yapmamıza karşılık değişmeyen dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

-Taşınacak eşya ebatlarında ve ağırlığında sınırlama bulunmaktadır. Ölçüleri çok büyük ya da çok ağır yüklerin havayolu ile taşınması mümkün olmamaktadır.
-Havayolu taşımacılığında ücretlendirme tarifeleri diğer taşıma yöntemlerine göre biraz daha yüksek olmaktadır. Maliyet yüksekliği taşıma ücretinde de farklılık oluşmasını sağlamaktadır.
– Genel itibari ile hızlı olan bu taşıma yönteminde ürünlerin hava limanı ve teslim adresleri arasında karayolu taşımacılığı mecburi kullanılaktadır.

Profesyonel Taşımacılıkta Havayolu Kullanımı 

Müşterilerimize sunmuş olduğumuz tüm hizmetlerde olduğu gibi havayolu taşımacılığında da profesyonellik ilkesi ile çalışmaktayız. Modern ve gelişen dünyanın şartlarına uygun olarak çalışmaya özen göstermekteyiz. Ekip içerisinde güçlü bir iletişim ve birliktelik oluşturmaktayız. Ayrıca müşteri ile olan iletişimimizi de her zaman güçlü tutmaktayız. Bu sayede oluşabilecek yanlış anlaşılma kaynaklı aksaklıkları minimize etmekteyiz. Ürünlerin teslim alınması, taşınması ve teslim edilmesi aşamalarını sistemli bir şekilde yürütmekteyiz.

Taşımacılığın güvenli bir şekilde yapılası için gerekli olan tüm teknik şartları sağlamaktayız. Planlı ve programlı bir şekilde çalışarak doğru şekilde taşıma yapmaya özen göstermekteyiz. Sektörde ve ilgili alanlarda gelişmelerimizi sürdürmekteyiz. Bu sayede müşteri memnuniyetinde ve kaliteli hizmet sunumunda sürekliliği sağlamaktayız. Havayolu taşımacılığına vermiş olduğumuz emek ile çok daha hızlı taşıma ağı oluşturmaktayız.