İngiltere’ye ev eşyası taşıma fiyatları ve firmaları; İngiltere’ye ev eşyası taşımayı planlayan insanlar için mühim bir araştırma konusu olmaktadır. İnter Lojistik Grubu olarak, 1997 yılından bu yana İngiltere’ye taşınmak hakkında edindiğimiz tecrübeleri sizlerle bu yazımızda paylaşmaya çalışacağız.

İngiltere’ye ev eşyası taşıma fiyatları ve firmaları; İngiltere’ye taşınacak insanların ilk etapta araştırdığı konuların başında gelmektedir. Taşınma kararı alınırken, tahmini bir bütçe hesaplamasının yapılması ve taşımaya uygun firmaların gözden geçirilmesi ilk etapta insanların aklındaki sorulara yanıtlar üretmektedir. Bu sorulara yanıt arayışında İngiltere’ye ev eşyası taşıyan firmalar ile görüşmek ve fiyatlar hakkında bilgi edinmekle başlayanlar, çoğunlukla niteliksiz yanıtlar ile karamsarlığa düşmektedirler. Bu yazı alt başlıkları ışığında bu konuya dair sizlere bilgi verme amaçlı bir yol izleyeceğiz. Umarız ki faydalı olacaktır.

İngiltere Hakkında

İngiltere tarihi Keltler’e dayanmaktadır. Yüzyıllardır tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelen köyleri, kaleleri ve dini tapınaklarıyla; insanlarda hayranlık uyandırıcı bir etki bırakmaktadır. Dünya genelinde hemen hemen her konuda büyük bir etki yaratan İngiltere; hem kültürel alanda hem de ekonomik alanda birçok ülkeye öncülük etmektedir. Bu sebeple dünya üzerinde birçok insanın yaşamak istediği ülkelerin başında gelmektedir.

İngiltere; Birleşik Krallığı(United Kingdom) oluşturan dört ülkeden, nüfus, kapladığı coğrafi alan ve ekonomik olarak en büyük olanıdır. Avrupa’nın batısında yer alan İngiltere; tarih içerisinde Angleland olarak anılmaktadır. Anglus Diyarı anlamına gelen bu ad ülkeye, 5. Yüzyılda Saksonlar ve Cermen halkının adayı istilasıyla birlikte almıştır. Angleland ‘Anglus Diyarı’ anlamına gelmektedir.

İngiltere’nin nüfusu son dönemde 50.000.000’nun üzerine çıkmıştır. Nüfusun %90’ı kentlerde yaşamaktadır. En çok nüfusun bulunduğu bölge Londra ve New Yorkshire arasıdır. Bu bölge İngiltere nüfusunun yarısını barındırmaktadır.

İngiltere’ye Ev Eşyası Taşıma Fiyatları ve Firmaları

İngiltere’ye ev eşyası taşıma fiyatları ve firmaları arayışında size yardımcı olacak başlıkları aşağıda incelemiş bulunmaktayız. Bu başlıklar dikkate alınarak planlanacak bir taşıma işleminde, yaşanacak her türden problemin önüne geçmiş olacaksınız.

İngiltere’ye Ev Eşyası Taşıma Firmaları

İngiltere’ye ev eşyası taşıma firmaları; Türkiye’den yapılacak taşımalarda alanında uzman bir ekip ile çalışan firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Gümrük departmanından operasyon ekibine, tam anlamıyla koordineli çalışan bir firma ile herhangi bir aşamada sorunsuz şekilde taşıma işleminizi tamamlayabileceksiniz. Bu konuda firmanın tecrübe yılına ve referanslarına başvurmanız sizi, firma seçiminde bir adım öne geçirecektir. İyi referanslar ile karşınıza çıkan bir firmaya gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

İngiltere’ye Ev Eşyası Taşıma İş Akışı

İnter Lojistik Grubu ile İngiltere’ye ev eşyası taşımasına dair aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Taşıma yönteminin belirlenmesi
 • Taraflar arasında taşıma sözleşmesinin imzalanması ve taşıma gününün tespiti
 • Taşıma günü operasyon ekibinin eşyaları paketleyip, teslim alması(Bu aşama müşteri talep ve doğrultusuna göre düzenlenebilir)
 • Teslim alınan eşyaların aktarım amacı ile İnter Lojistik Grubu’na ait aktarım deposuna getirilmesi
 • Teslim tarihi baz alınarak eşyaların nakliye işleminin başlaması
 • Türkiye ve İngiltere gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • İngiltere’de adrese teslimat işlemlerinin gerçekleştirilmesi(Bu aşama opsiyonlu bir aşamadır. Lütfen ayrıntılar için satış temsilcilerimiz ile görüşünüz)
İngiltere’ye Ev Eşyası Taşıma Yöntemleri

İngiltere’ye ev eşyası taşımaları, taşıma operasyonu yöntemi olarak birkaç alternatiften oluşmaktadır. Tamamen müşteri ihtiyaç ve talepleri firmamızca tespit edilip, en uygun alternatif yöntemin oluşturulmasıyla gerçekleştirilir. Bu yöntemler belirlenirken ana hedef her zaman müşteri memnuniyeti çerçevesinde bir arz oluşturmaktır. İlk ve en yaygın kullanılan yöntem karayolu parsiyel eşya taşımalarıdır. Bu taşıma yöntemi genel olarak taşıma konusunda süre uygunluğu uzun olan ve eşya miktarı yüksek olan müşterilerimiz için gerçekleştirilmektedir. Diğer bir yöntem ise karayolu ekspres taşıma hizmetimizdir. Bu hizmetimizi eşya miktarı 15 m3’ten az olan müşterilerimiz için, hızlı teslimatlar için önermekteyiz. Bu yöntem ile karayolu parsiyel taşımalara oranla üç kat daha hızlı teslimat sunmaktayız. Son olarak ise havayolu ekspres taşıma yöntemi ile sadece kişisel eşyalarını taşımayı planlayan, eşyaları koli ve paketlerden oluşan müşterilerimiz için alternatif üretmekteyiz. Bu alternatifimizde de 2 ile 4 gün içerisinde teslimat süreleri sunmaktayız.

İngiltere’ye Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

İngiltere’ye ev eşyası taşıma fiyatları 2 soru üzerinden değerlendirilmektedir. İlk olarak ne miktarda bir eşyanın naklinin gerçekleşeceği metreküp cinsinden belirlenmektedir. Bu belirleme gerek eşya listesi, gerekse ücretsiz ekspertiz işlemi ile gerçekleştirilir. Bu yöntemin sonucu fiyatlandırmayı birim maliyet üzerinden etkilemektedir. Eşya miktarı arttıkça birim maliyet düşmekte, eşya miktarı azaldıkça birim maliyet düşmektedir. Örneğin 15 metreküp eşya için birim maliyet 200 ERUO iken, 25 metreküp eşya için 140 EURO gibi farklılıklar oluşmaktadır. Bu örnekte verilen tüm fiyatlandırma örnek amaçlıdır, güncel fiyatlarımız için lütfen iletişime geçiniz. İkinci olarak ise taşınma tarih aralığı birçok firma için önem arz etmektedir. Çoğu İngiltere’ye ev eşyası taşıma firması kış aylarında fiyatları aşağı çekmişken, yaz aylarının yoğunluğu ile fiyatları yükseltmektedir. Fiyatlandırma belirlenirken bu iki husus göz önüne alınmaktadır.

İnter Lojistik Grubu olarak 1997 yılından günümüze zati eşyaya dair her türlü taşıma ve depolama hizmetini sizlere sunmaktayız. 21 yıllık tecrübemizin bize kazandırdığı yüzlerce referans ile müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma yürütmekteyiz. Sizde İnter Lojistik Grubu’nun avantajlarından faydalanmak ve daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

YORUMLAR:

 1. Yorum by Tunc BOZKURT on 25 Aralık 2018 17:48

  Londra ya gidecek ev esyamiz icin metrekup fiyati almak istiyoruz takribi miktar 3 metreküp iyi calismalar

 2. Yorum by admin on 25 Aralık 2018 23:34

  Merhabalar, mail adresinize dönüş yapılmıştır. İyi günler dileriz…

 3. Yorum by Cengiz on 3 Nisan 2019 17:54

  Merhaba, eşyanın yükleneceği şehir Bursa (evin onu konyeyner yüklemeye uygun) Bredfod UK için 20’F konteyner eve teslim fiyat verirseniz sevinirim.
  Teşekkür ederim.

 4. Yorum by Hakan mustu on 21 Nisan 2019 10:54

  Merhaba haİran ayı içinde ankara ya da istanbuldan satın alacağımız ev eşyalarını İngiltere Blackpool’a göndrrmek istiyoruz. Yaklaşık 17-18 m3 tutacağını tahmin ediyoruz. Yaklaşık maliyet öğrenmek isteriz. Teşekkürler

 5. Yorum by Engin on 27 Eylül 2019 12:26

  Merhabalar,
  Izmirden ingiltere Leeds’e evden eve yaklasik 22 m³ ev esyasi gonderimi ne kadar tutmaktadir.Evin icinden alinip adrese teslim fiyat lutfen. Iyi cailsmalar

 6. Yorum by Hakan Gokce on 29 Eylül 2019 02:25

  Istanbuldan Londraya ev mobilyasi getirmek istiyorum. Ticari degil sahsi kullanim icin.20m3 civarinda. Kasim ayi basinda yola cikcak sekilde. deniz yoluyla tasima ve gumruk maliyetleri hakkinda bilgi verirmisiniz?

 7. Yorum by duygu on 14 Ekim 2019 14:12

  Londra’ya ev eşyalarımı taşıtmak istiyorum,fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?

 8. Yorum by Burak Hatipoglu on 26 Ekim 2019 19:51

  İstanbuldan Londraya mobilya , koltuk takımı gibi ev eşyaları getirmek istiyoruz , tahmini olarak 15m3 olacaktır. fiyat alabilirmiyiz?

 9. Yorum by Elif Tünay on 13 Kasım 2019 12:25

  Merhaba,

  Ortalama 15 m3 olan eşyalarımızı Şubat ayı içerisinde Edirne’den Southampton, UK’e taşımak istiyoruz. Hızlı teslimat bizim için önemli değil. Ekonomik olması daha öncelikli. Sizden fiyat teklifi rica edeceğim.

  Teşekkürler

 10. Yorum by can ates on 12 Aralık 2019 11:55

  İstanbuldan Londraya mobilya , koltuk takımı gibi ev eşyaları getirmek istiyoruz , tahmini olarak 15m3 olacaktır. fiyat alabilirmiyiz?

 11. Yorum by Emine on 14 Mayıs 2020 14:35

  Merhaba,

  Istanbul’dan esya tasimak istiyorum. Yaklasik olarak 4/5 metrekup olucagini dusunuyorum. Fiyat alabilirmiyim? Ve nakliye suresi nedir?

 12. Yorum by Sema Quinn on 12 Haziran 2020 21:14

  Merhaba
  Ben Zonguldak ta evimdeki bazi esyalari getirmek istiyorum. Ne kadar M3 gerekli bilemiyorum amd getirmek istedigim esyalar; Cift kisilik yatak, Koltuk takimi; bir adet uclu, ikili ve tekli (buyuk koltuklar degil), bufe, vitrin, yemek masasi ve 8 sandalye, televizyon ve altligi, camasir makinesi ve kucuk dondurucu, iki adet orta boy hali. Bunlar icin fiyat verirseniz sevinirim. Tasimayi kis aylarinda yapmayi dusunuyorum. Iyi calismalar


Send this to a friend