İngiltere’ye Ev Eşyası Taşımak

Son dönemde karşılaşılan İngiltere’ye ev eşyası taşımak fikri günümüzde büyük ölçüde yaygınlaşmıştır.Gerek İngiltere’de yaşam standartlarının yüksekliği, gerekse İngiltere’de son dönemde değişen göç politikası bu fikrin yaygınlık kazanmasına sebep olmuştur. Tüm Dünya’da olduğu gibi, Avrupa’ya olan eğitim amaçlı ve ekonomik nedenli göçlerin başında gelen ülkelerden birisi de Türkiye’dir. Türkiye’de ki bu taşınmanın sebeplerini ekonomi ve eğitim olarak ele alabiliriz.

Gelişmekte olan ülkelerde göç talebi çoğunlukla ekonomik nedenlere dayanmaktadır. Nitelikli işgücünün daha iyi yaşam koşulları için yurtdışına taşınma talepleri son dönemin en yoğun göç şeklidir. Özellikle Ankara Anlaşması içerisinde bulunan Turkish Employed vizesi ile yeni bir yaşamın kapılarını aralamak isteyen nitelikli işgücü İngiltere’ye taşınan insanların ciddi bir çoğunluğunu oluşturmaktadır.Bu vize ile yeni bir çalışma hayatına başlayan vatandaşlar, oturum için 4 yıl boyunca eğer kendi işlerinde başarılı olurlarsa, oturum alacaklardır.Diğer bir başlık olan eğitim amaçlı göç nedenlerinden bazıları ise teknolojik sebepler ve iyi okulların var oluşudur.Eğitimde teknoloji kullanımı ve teknolojiyi meslek haline getirmek isteyen öğrenciler için iyi fırsatlar sunan İngiltere,eğitim amaçlı göçte dünyada ilk tercih sıralarından biri olmaktadır. Aynı zamanda Oxford ve Cambridge gibi iki büyük okula sahip ülke, öğrencilerinin uzmanlık alanlarındaki en iyi eğitimi veren sayılı okullar olma özelliğine sahiptir. İngiltereye taşınmayı cazip kılan bu iki başlık, hem yeni bir hayat kurmak isteyenler için hemde iyi bir kariyere sahip olmak için tercihlerin başında gelmektedir. İlk yerleşme esnasında İngiltere’ye ev eşyalarının taşınması konusunda ise İnter Lojistik Grubu’nun hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. Türkiye’den bir Ada ülkesi olan İngiltere’ye taşınmanın 2 farklı güzergahı vardır. Bunlardan ilki karayolu diğer ise denizyoludur. İnter Lojistik olarak biz İngiltere’ye taşınmalarda karayolu taşıamcılığını öneriyoruz. Çünkü bu sayede eşyalarınızın taşınma süreci ortalama 14 – 18 gün arasında değişmekte ve sorumluluk alanı sadece İnter Lojistik’tedir. Deniz yolunda ise Türkiye’de ki firma, + gemi şirketi, + İngiltere’de ki local firma bulunmaktadır. Ayrıca son dönemde denizyolu taşımalarında karşılaşın Tor Kodu da istenmektedir. (ortalama tor kodu edinme süresi 2/3 hafta sürmektedir.) Dolayısıyla, daha uygun, güvenilir ve hızlı bir teslimat için sizde İnter Lojistik’in karayolu servisini tercih edebilirsiniz.

İngiltere; Avrupa’nın kuzey batısında bulunan bir ada ülkesidir.Yaklaşık 60.000.000 nüfusa sahip İngiltere’de hizmet sektörü büyük bir yer kaplamaktadır.Yaşanan göçler ve genç nüfusla işgücü açığını kapatmaya çalışan İngiltere, uluslararası ev taşıma işlemlerinde ise yeni vatandaş adaylarına büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Yoğunlukla Türkiye’den İngiltere’ye ev eşyası taşıma işlemi il bazlı Londra, Cambridge, New Castle, Manchester sıralamasıyla olmaktadır. İngiltere’ye taşınan müşterilerin %67 si Londra’yı tercih etmektedir.

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend