İngiltere’ye Mobilya Taşıma ve Gümrük Prosedürleri

İngiltere’ye Mobilya Taşıma ve Gümrük Prosedürleri

Türkiye’den İngiltere’ye mobilya getirmek için bilmeniz gereken bazı resmi süreçler vardır. Çünkü başka bir ülkeye taşınmak şehirler arası yer değiştirmekten çok daha detaylı bir süreçtir. Bu yüzden de İngiltere’ye mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri bilinmelidir. Çünkü her ülke taşınma sırasında sizlerden farklı resmi süreçler işletmektedir. Bu süreçte sorun yaşamamak adına resmi uygulamaları ve gümrük kurallarını bilmelisiniz. Bunun için de sizlere süreçteki tüm resmi işlemler konusunda destek olacağız. İngiltere’ye taşınma rehberi niteliğindeki bu yazımızın sonunda tüm mobilyalarınızı sorunsuz olarak ulaştırabilirsiniz. 

İngiltere’ye taşınma sürecinde sizleri ilgilendiren tüm detayları bu alanda tecrübeli bir nakliye firmasında öğrenebilirsiniz. Çünkü resmi süreçleri kendi başınıza halletmeye kalkarsanız bir eksiklik çıkabilir. İngiltere’ye nakliye hizmeti veren bir firma sizlere etkili şekilde destek olacaktır. Tüm detaylar küçük de olsa mobilyalarınızın ulaşma sürecini etkileyecektir. Bu süreçte sizleri en çok etkileyecek aşama gümrüktür. Çünkü buradaki kurallara uygun olmayan her detay ve eksik belge eşyalarınızın kapılarda beklemesine yol açar. 

İngiltere’ye Taşınmak İçin Gerekli Belgeler 

İngiltere’ye taşınmak için gümrükte belli belgeleri sunmanız gerekmektedir. Bu belgelerin ne olduğunu yazımızda öğrenebilirsiniz. Ancak daha detaylı bilgi almak için mutlaka bizimle iletişime geçin. Böylece İngiltere’ye yerleşmek sizin için hiçbir şekilde sorun olmaz.  Yeni bir yaşama başlamak için İngiltere’ye taşınmak için gerekli belgeler genel olarak şöyle sıralanabilir; 

  • Taşınacak mobilyalarınızın listesi (Eksper görevlimiz sizlere iletecektir) 
  • Pasaportunuzun fotokopisi 
  • Nüfus cüzdanınızın çift taraflı fotokopisi 
  • Türkiye’deki ikamet belgeniz ya da ikamet nakil dokümanı 
  • İngiltere’deki oturma izin belgeniz ya da işe girdiğinize dair sözleşme 
  • Gümrükleme işlemleri için noter vekaletnamesi 

İngiltere’ye taşınan kişiler mutlaka bu belgeleri sunmalıdır. İngiltere’den bu belgeleri sunacaksanız da mutlaka konsolosluk onaylı işlem yapmalısınız.  Firmamız bu süreçte sizlere her detayda yardımcı olacaktır. Türkiye’den İngiltere’ye taşınmak için gerekli tüm belgeler ve iş akışlarında binlerce referansımızla sizi de hizmetinizdeyiz.  Eşyalarınız hiçbir kontrol noktasında ve gümrüklerde beklemeden söz verdiğimiz tarihte İngiltere’deki adresinizde olacaktır. 

İngiltere’ye Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler 

İngiltere’ye taşınma sizlere eşya sahibi sıfatıyla bazı sorumluluklar yüklemektedir. İngiltere’ye taşınmada gümrük prosedürleri gereği öncelikle sizler haber vermelisiniz. Tüm izinlerinizi önceden almalısınız. Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma işlemini yazılı olarak bildirdikten sonra nakliye sürecine start verebilirsiniz. 

Gerekli tüm izinleri aldıktan sonra firmamız sizlere en profesyonel nakliye hizmetini verecektir. Bu süreçte eşyalarınızın gümrük kurallarına göre paketlenme süreci ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Bu sayede hiçbir eşyanız İngiltere’de yaşama başlamak için zarar görmeden yeni evinizde olacaktır. 

İngiltere’ye Mobilya Taşımak 

İngiltere’ye mobilya taşımak profesyonel bir destek gerektirir.  Bu anlamda ülkemizde hizmet veren firma sayısı çok azdır. En uygun fiyatlara en kaliteli hizmeti alabilmek için hemen bizimle iletişime geçerek süreci başlatabilirsiniz. Bu durumda nakliye aşamalarını şöyle anlatalım; 

Mobilyaları Sigortalama ve Paketleme 

İngiltere’ye mobilya taşıma sürecinde öncelikle eşyalarınızın tamamı sigorta altına alınır. Eksper görevlisinin yaptığı belirlemeler sonrasında tüm eşyalarınız listelenir ve anlaşmalı olduğumuz kasko şirketleri tarafından tüm maddi zararları karşılamak üzere bir sözleşme imzalanır.  

Bu süreçte paketleme çok önemlidir. İngiltere’ye mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri aşıldıktan sonra paketlemeler buradaki kurallara uygun olarak yapılmalıdır. Ayrıca ekiplerimizin yaptığı paketleme işlemleri eşyalarınızı koruyacak bir yapıya sahip olmalıdır. 

Mobilyaların Gümrüklenmesi

Türkiye’den İngiltere’ye mobilya taşıma sürecinde gümrükleme işlemleri iki şekilde oluşur. Mobilyalarınız ticari sıfatla gidiyorsa belli vergileri ödemek zorundasınız. Ancak ev eşyası statüsünde götürüyorsanız bunu belgeleyerek eşyalarınızı hiçbir vergi ödemeden İngiltere’ye sokabilirsiniz.  Bu süreçte eşyaları taşıma statünüz çok önemlidir. 

Mobilya Nakliye Süreci

İngiltere’ye mobilya nakliyesi sürecinde eşyalarınız doğru şekilde paketlenir. Sonrasında son model kapalı kasa araçlarda kendi personellerimiz tarafından verilen adrese ulaştırılır. Eşyalarınız söz verildiği tarihte İngiltere’de yaşamak için sizin bekletmeden adresinize ulaştırılacaktır. 

İngiltere’de Mobilya Kurulumu

İngiltere’ye yerleşme sürecinde en büyük sorunlardan biri de gelen mobilyaların kurulumudur. Ancak firmamız bu konuda sizlere ek bir iş yükü getirmez. Nakliye sürecinde adresinize gelen uzman marangozlarımız tüm eşyalarınız gösterdiğiniz noktalara kurar. Böylece İngiltere’ye mobilya taşıma ve gümrük prosedürleri detaylarının tamamı başarıyla aşılarak yeni yaşama uyum süreciniz kolaylaşır. 

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend