İsveç’e Ev Taşıma

  Kategori: Uluslararası


Türkiye’den İsveç’e ev taşıma konusunda merak ettikleriniz, aklınıza takılanlar ve sürecin nasıl işlediği sorularının cevabını sizler için derledik. 

İsveç’e ev taşıma; Türkiye’den gerçekleşen uluslararası ev taşımaları arasında en çok talep gören taşıma yöntemlerinden biridir. İnter Lojistik Grubu; kurmuş olduğu Avrupa dağıtım ağı ile, ev eşyalarınızı Türkiye’den İsveç’e tam kapsamlı bir hizmet çerçevesinde taşımaktadır.

İsveç’e Ev Taşıma

İsveç’e Ev Taşıma

İsveç’e ev taşıma; İnter Lojistik Grubu’nun sunduğu hizmetlerden biridir. Hizmet kapsamında ev eşyalarınızın paketlenmesi, de-monte hale getirilmesi, sigorta, taşıma işlemi, gümrükleme hizmeti ve adrese teslim seçenekleri bulunmaktadır. İnter Lojistik Grubu; Türkiye’den İsveç’e ev taşımalarında tam kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Tüm ev eşyalarınızın güvenle adresinizden alınıp, yeni evinize teslim edilmesi hususunda sigortalı bir hizmet sunmaktadır.

İsveç Avrupa’nın kuzey kesiminde bulunan İskandinavya yarımadasında yer almaktadır. Resmi adı İsveç Krallığı’dır. İsveç’in sınır komşuları; Norveç ve Finlandiya’dır. Başkent ve en kalabalık şehir Stockholm’dür. İsveç’te kullanılan resmi diller; İsveççe, Fince, Yidiş ve Çingenece’dir(Kaynak; Vikipedi). İsveç’in nüfusu yaklaşık olarak 10 milyondur. İsveç ılıman bir kara iklimine sahiptir. Eğer İsveç’e ev taşıma gibi bir planınız var ise; Avrupa’nın yaşam standartları ve ekonomik gelişmişlik seviyesi en yüksek ülkelerinden birine taşınmış olacaksınız.

İsveç’e Ev Taşıma Fiyatları

İsveç’e ev taşıma fiyatları; belirlenirken belirli başlı kriterler göz önüne alınmaktadır. Bunlardan ilki ne miktarda eşyayı taşıma talebiniz olduğudur. Bu ilk kriterde ölçü birimi olarak metreküp kullanılmaktadır. İnter Lojistik satış ekibi ile irtibata geçtiğinizde, ekibimiz sizden eşyalarınızın miktarını öğrenecektir. Metreküp bazlı ölçümün, henüz eşyalarınız paketlenmemişken hesaplanması oldukça zordur. Hatta neredeyse imkansızdır. Bu sebeple ekip arkadaşlarımız sizden ev eşyalarınızın listesini ve evinizin oda-salon sayısını(örn: 2+1, 3+1, vs..) öğreneceklerdir.

İkinci kriter ise; Türkiye’nin hangi bölgesinden İsveç’e ev taşıma fiyatları talep ettiğiniz olacaktır. İsveç’e gerçekleştirilen taşıma işlemlerinde, karayolu parsiyel veya komple tır taşımaları gerçekleştirmekteyiz. Bu taşıma yöntemimiz ile; daha ekonomik(gümrük, yakıt vs. gibi etkenler baz alındığında) ve adres teslimi bir taşıma işlemi gerçekleştirmekteyiz. Fiyatlandırma konusunda en belirgin yöntemlerden biri bahsettiğimiz kriterdir.

İsveç’e Ev Taşıma

Üçüncü ve son kriterimiz ise, hangi tarihte taşıma işleminizi gerçekleştirmeyi planladığınızdır. Tarih olarak taşınma sürelerinizi belirtiyor olmanızla iki yönlü avantaj sağlayabilirsiniz. Bu avantajlardan biri, erken rezervasyon indirimlerimizden yararlanmanız olacaktır. Bir diğer avantaj ise; eğer taşınma tarihinize yakın bir planlanmış operasyon var ise, esnek seçenekler ile daha uygun fiyatlara taşıma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bahsettiğimiz 3 kriter üzerine İsveç’e gerçekleştireceğiniz ev taşıma işleminin fiyatlandırmasını belirlemekteyiz.

Eğer hızlı bir şekilde fiyat almak isterseniz, bu bağlantı üzerinden iletişim bilgilerimizi görebilirsiniz.

İsveç’e Ev Taşıma Süreleri

İsveç’e ev taşıma süreleri; ortalama olarak 18 – 22 gün aralığında gerçekleşmektedir. Bu süre içerisine 4 iş günü gümrükleme süresi dahil edilmiştir. Süre ancak ve ancak 2 şekilde değişiklik gösterebilir. Bunlardan ilki; depolama ihtiyacınız mevcut ise, taşınma süresinde istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişim sağlanabilir. Bunlardan ikincisi ise, nadiren rastlanma durumu gösteren, gümrükleme işlemlerinden kaynaklı gecikmelerdir. Ortalama olarak 4 iş günü süren gümrükleme süreleri, ülkelerin ekonomik veya siyasi durumlarından kaynaklı değişikliklerde, 8 – 9 günlere çıkabilmektedir. Siyasi kriz dönemleri ise bu süre oldukça uzayabilir.

İsveç’e Taşınmak İçin Nedenler

İsveç’e taşınmak; Avrupa’nın en yaşanılır bölgesine taşınmak demektir. İşte İsveç’e taşınmak için 5 sebep;

1-) Ekonomik Sebepler

  • İsveç’te tüm çalışanlar için, yılda beş hafta ücretli izin hakkı vardır. Bu izin süresi, eğer devlet kurumlarında uzun süreli çalışmışsanız ve ileri yaşa erişmişseniz, daha da uzatılabilinir.
  • Yeni doğan her çocuk için, 480 ebeveynlik günü, her vatandaşa tanınmaktadır. Bu sistem ile çocuk – aile bağları güçlendirilmektedir.
  • İsveç’te sağlık ücretsizdir.

2-)Doğal Güzellikler

İsveç; Batı Avrupa’nın 3. Büyük ülkesidir. Nüfus yoğunluğunun düşük olduğu, ormanın, dağların ve göllerin yoğun bir şekilde var olduğu bir araziye sahiptir.

3-)Toplu Taşıma

İsveç’te günün her saati, toplu taşımaya erişebilirsiniz. Ülkenin bir çok noktasında geniş bir hatta sahip metro ağı bulunmaktadır.

4-) Aile Bağları

İsveç; toplumsal yapı olarak, aile bağlarının güçlü olduğu bir modeldir. İnsanlar İsveç’te, yılbaşı gibi tatillerde bir araya gelmektedirler. Ayrıca genelde tatil planları aile içerisinde planlanmaktadır.

5-) Gelişkin Sosyal Sistem

İsveç’te eğitim ücretsizdir. Üniversite veya meslek okullarından ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca İsveç; dünyanın en düşük evsizlik oranına sahip ülkelerinden biridir.

İsveç’e Ev Taşıma

Sonuç

İsveç’e taşınmak belirli nedenler ile gerçekleşebilir. Yeni bir kariyer haritası, eğitim düşünceleri, yatırım planları gibi sebepler, insanların uluslararası alanda taşınmasının başlıca sebepleridir. Günümüzde insanların yaşam alanı belirlemesinde kariyer ve yatırım planlarının önemli ölçüde etkileri bulunmaktadır. Alanlarında ayrı ayrı uzmanlıkları bulunan eğitim kurumları, uluslararası kurumsal firmalar ve birçok yatırım alanı ile İsveç, dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerini almaktadır. İsveç; eğitim, yatırım ve kariyer açısından, Avrupa’nın en ideal ülkelerinden biridir.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend