Türkiye'nin En Büyük Zati Eşya Taşıma Firması Olan İnter'e Hoşgeldiniz. Lütfen Bekleyiniz...

Nasıl Paketlenir

ULUSLARARASI-EV-TAŞIMALARINDA-KIYAFETLERİ-NASIL-PAKETLERİZ-1200x675-1-1200x675.jpg

Uluslararası ev taşımalarında kıyafetlerin paketlenmesi, görece uzun süre gerçekleştirilecek olan taşıma işleminiz için büyük önem arz etmektedir. Kıyafetlerin herhangi bir deformasyona uğramadan taşınması için birkaç paketleme yöntemini sizinle bu yazımızda paylaştık.

ULUSLARARASI EV TAŞIMALARINDA KIYAFETLERİNİZİ NASIL PAKETLERİZ ?

Askılı Elbise Kolileri

Askılı elbise kolileri özellikle uluslararası ev taşımalarında kullandığımız kolilerdir. Bu kolilerin yüksekliği 80 cm ile 100 cm arasında değişmektedir. Elbiselerinizin boyutlarına göre seçtiğimiz kolilerimiz ile taşıma işleminizi gerçekleştirmekteyiz. Koli içerisinde askılı bir bölmeye sahip olması, elbise, ceket gibi kıyafetlerin kırışmadan taşınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda koli üzerinde bulunan hava delikleri ile elbiseleriniz hava alabilecek şekilde taşınmaktadır. Ayrıca askılı elbise kolilerinin kraft malzemeden üretilmiş olması, kolinin ezilmelere karşı gelmesini de sağlamaktadır.

Orta Boy Taşıma Kolileri

Orta boy taşıma kolileri bir çok eşyayı kolilemede kullanılıyor olsa da, içerisine t-shirt, pijama, hırka gibi ütü konusunda problem yaşanmayacak eşyaları taşımakta herhangi bir problem bulunmamaktadır.

Hurçlar

Elbise muhafazasında hurç seçimi mümkünse eğer; naylondan imal edilen, içerisindeki fazla hava alınabilen vakumlu hurçlar tercih edilmelidir. Vakumlu hurçlar uluslararası taşıma açısından hem sağlıklı hem de kıyafetlerin hijyeni konusunda yararlı olacaktır.

Valizler

Taşıma esnasında yeterli miktarda valiziniz mevcutsa, koli ve vakumlu hurçlara alternatif oluşturan bir kıyafet muhafaza aracı olacaktır. Kıyafetlerinizi valizli hale getirmek eşyalarınızı listeli hale getirmede ve kategorili hale getirmede gayet işinizi kolaylaştıracak bir seçenek olacaktır.

Bahsettiğimiz kıyafetlerinizi muhafaza yöntemlerinin tamamında depolama standartları ve uluslararası ev taşıma standartları gözetilerek, kıyafetlerinizi muhafaza biçimlerimizden bahsettik. Yapılan işlemler standart kıyafetleriniz için uygulanmaktadır. Özel durum içeren kıyafet ve tekstil eşyalarınız için operasyon ekibimiz ile iletişime geçmenizi rica eder, tavsiye ve önerilere uymanızı rica ederiz. Bahsedilen bütün yöntemler evinizde bulunan bütün tekstil eşyalarınız için uygulanabilmektedir. Havlu, nevresim takımı vb. tekstil eşyalar için ise benzer paketleme yöntemleri kullanılmaktadır.

İnter Lojistik Grubu; kurulduğu 1997 yılından günümüze uluslararası ev eşyası taşımasına dair yüksek kalitede bir hizmet sağlamaktadır. Sektör içerisindeki tek şikayetsiz firma olma ünvanını yıllar içerisinde koruyan İnter Lojistik; siz değerli müşterileri ile kaliteli hizmeti uygun fiyatlara buluşturmaya devam etmektedir.

Daha Fazla Oku

ZATİ EŞYA NEDİR ?

YURTDIŞINA EV TAŞIMAK ( Yurtdışından Ev Kiralamak VS Yurtdışından Ev Satın Almak )


BEYAZ-EŞYA-NASIL-PAKETLENİR-1200x675.jpg

Beyaz eşya nasıl paketlenir; bu yazımızda uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinde, en mühim aşamalardan biri olan beyaz eşyalarınızın paketlenmesi üzerine tüyolardan bahsedeceğiz.

Uluslararası Ev Taşımalarında Beyaz Eşya Paketleme

Uluslararası ev taşımalarında beyaz eşyanın doğru paketlenmesi büyük bir önem arz etmektedir. Normal şartlardan daha uzun süre taşıma işlemi görecek olan beyaz eşyalar için paketleme işlemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilmelidir. Eşyalarınız oluşabilecek bütün hasara karşı korunmalı hale getirilmeli, yapılacak olan ambalajlama ile ilgili bütün ayrıntılar göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanılacak ambalaj malzemeleri ise bu işlemde önemli bir faktörü oluşturmaktadır. Paketleme malzemelerinin doğru seçimi beyaz eşya nasıl paketlenir sorusunun ilk cevabı olacaktır. Daha sonrasında ise beyaz eşyaya ambalaj uygulaması önemli bir etken olacaktır. Buradan çıkaracağımız sonuç; paketleme malzemesi seçimi kadar, en az malzemenin doğru kullanımının da önemli olduğudur.Aşağıda birkaç örnekleme ile beyaz eşya nasıl paketlenir sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Buzdolabı Paketleme

Ortalama bir buzdolabı 180 cm civarlarında, 80 cm genişliğindedir. Boyutlarından ötürü paketleme işlemi bir miktar zor olsa da, doğru bir biçimde paketlenen buzdolabı herhangi bir zarar almadan adresten adrese taşınacaktır. İlk etapta buzdolabının marka-modeline göre streç veya yağlı kağıt ile sarılması gerekmektedir. Akabinde kullanılacak balonlu naylonlar ile paketleme sona erdirilmelidir. Taşıma kolaylığı ve paket ömrü açısından buzdolabının bu şekilde paketlenmesi yeterli ve doğru olacaktır. Balonlu naylonun yüksek kalite olması, buzdolabının hasar, ezilme ve çizilme gibi durumlardan korunmasını sağlayacaktır.

Çamaşır Makinesi, Fırın ve Bulaşık Makinesi Paketleme

Çamaşır makinesi, fırın ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar boyut olarak birbirlerine yakın olduğu için aynı başlıkta incelemek mümkündür. Aynı zamanda bu eşyaların dış kaplamasında kullanılan malzeme buzdolabı ile benzerlik taşıdığı için aynı paketleme işlemleri gerçekleştirilir. Bahsedilen beyaz eşya ambalajlaması, eşyalarınıza her türden gelebilecek zararı engelleme üzerine gerçekleştirilmektedir. Uzman bir ekip ile gerçekleştirilen paketleme işlemiyle beyaz eşyalarınız hasarsız bir biçimde taşınacaktır.

TV Paketleme

TV paketlemesi gerçekleştirilirken ilk önerimiz; TV’nin kendi kutusu/ambalajı içinde muhafaza edilerek taşınması olacaktır. Fabrika çıkışı esnasında TV için yapılan paketleme, televizyon marka ve modelinde yapılabilecek olan en ideal paketlemedir. Fakat TV’nin kendi kutusu bulunmadığı durumlar da ise kullanılacak malzemeler; köpük köşebent, streç, çift oluklu mukavva karton ve balonlu naylondur. Bu malzemeler ile gerçekleştirilecek bir beyaz eşya paketleme işleminde oluşabilecek bütün hasarların önüne geçilecektir.

Sonuç – BEYAZ EŞYA NASIL PAKETLENİR

Sonuç olarak ise; beyaz eşya nasıl paketlenir sorusuna verebileceğimiz en önemli cevap olarak doğru malzeme, uzman ekip cevabını verebiliriz. Malzeme doğruluğundan sonraki adım ise fiyat olarak yüksek değerli olan beyaz eşyalarınızın paketlenmesini alanında tecrübeli bir ekibin yapması en uygun tercih olacaktır. Yurtdışına taşıma işlemi gerçekleştirirken, beyaz eşyaların alabileceği her türlü hasardan uzak kalabilecek hale getirilmesi önemlidir.

İletişim ve Sorularınız İçin

Paketleme, taşıma ve depolama işlemleri ile ilgili her türlü sorunuz için bizimle burayı tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. İnter Lojistik Grubu olarak 1997 yılından günümüze, zati eşyaya dair her alanda uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.


İLG İNTER LOJİSTİK TAŞIMACILIK ve DEPOLAMA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Güzelyalı Mh. Erdil Sk.
No: 28 K.1 (E-5 Mevkii) Pendik İST.

+90 850 520 0 868

+90 538 434 0 868

Blog