Rusya’ya Taşınma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dünyanın sınırları da teknoloji sayesinde daha da küçülmüş durumda. Eskiye göre daha hızlı olan araçlar, farklı hizmetleri sizlere de sunmaya hazırlar. Bu neden ile artık bir şehirden bir şehre gitmek değil, ülkeler arasında gidiş gelişler de hızlı şekilde sağlanabiliyor. Ülkemizden de birçok farklı dünya ülkesine bu şekilde gitmek, çalışmak ve hatta taşınmak da mümkündür. Özellikleri bakımından sizler de Türkiye Rusya ev eşyası taşıma işlemleri için çözüm ortağı arıyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. İnter Nakliyat kurumsal kimliği ve etkili hizmet anlayışı ile sınırları aşan bir hizmet ağına sahiptir. Bu şekilde gerek duyulduğunda tüm beklentilere uygun şekilde hizmet verilmektedir.

Farklı bir ülkeye ev taşımadan önce yapılması gereken bazı ön prosedür işleri vardır. Öncelikli olarak oturma izni birçok ülke için gereklidir. Rusya da oturma izni arayan ülkeler içinde yer alıyor. Belirli bir sınırlandırmaya tabi olsa da, Rusya hükümeti her bir eyaleti için yıllık 1500-3000 kişiye oturma izni verebiliyor. Genel olarak yapılan değerlendirmeler de yılbaşı tatilinden sonra olduğu için bu süre zarfında başvuru yapılması da kabul oranının yükselmesini sağlıyor. Başvuru evrakları ve onaylar tamamlandıktan sonra Türkiye Rusya ev eşyası taşıma hizmetlerimizden de hemen yararlanmanız mümkün olacaktır. Öncelikle kısaca oturma izni alma sürecinden bahsedelim.
Oturma izinleri Rusya’da 3 kategoride inceleniyor. Geçici olarak uzun süre kalanlar, aynı şekilde geçici oturma iznine sahip olanlar ve kalıcı olarak oturma izni alanlar. Tüm bu başvurular için ise aşağıda ki evraklar ile işlem yapılması gerekmekte.

Sabıka kaydınızı gösteren bir belge, bunun aynı zamanda Rusya’da ki bir noterden yeminli onaylı olması gerekir.
Pasaportunuzun da çevirisi aynı şekilde yapılmalıdır.

Rusya tüm eyaletleri için AİDS testi istemektedir. Bunun için tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan HIV testi yaptırmanız yeterlidir.

4 tane vesikalık resim,

Doğru şekilde doldurulmuş oturma izni başvuru formu.

Tüm evrakları eksiksiz olarak hazırladıktan sonra ilgili departmana bireysel olarak başvurmanız gerekiyor. Değerlendirme yapıldıktan sonra onay alındığında, ayrıca eşyalarınız için de bilgi vermeniz gerekmektedir. İşlem süreci başarılı olarak sonuçlandıktan ve izinler alındıktan sonra Türkiye Rusya ev eşyası taşıma işlemleriniz için yasal aşamaları da tamamlamış olacaksınız. Artık firmamız ile irtibat kurabilir, taşınma izinlerinizin fotokopileri ile işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend