Uluslararası eşya taşıma prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmak, prosedürleri uygularken nelere dikkat etmeniz gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Nakliye sistemi, zaman içinde insanların ihtiyaçlarından doğan ve günümüze çok daha sistemli bir yapılanma ile ulaşan hizmetlerden oluşur. Bu sistem içinde bazı düzenlemeleri firmalar kendileri yaparlarken, bazılarını ise tüketicinin de korunmasına yönelik olarak devlet yapmaktadır. Ciddi bir prosedürü olan uluslararası eşya taşıma işlemleri ise hukuki boyutunda, devletler arasında düzenlenen genel bir yapıdadır. Bu neden ile kesin ve net şekilde ciddi yaptırım ve kurallar vardır. Bu alanda geçerli olan uluslararası zati eşya taşıma hukuku konuları, tüm nakliye firmalarının hakim olması gereken bir yapıdadır.

Uluslararası Eşya Taşıma Prosedürleri Nelerdir?

Ülkemizde de bu konu Karayolu Taşıma Yönetmenliğinde açık ve net olarak belirlenen bir konudur. İlgili kanunda uluslararası zati eşya taşıma konuları için bazı yetkinliklerin şarta bağlandığı belirtilmiştir. Bu yetki belgeleri içinde açıklanan kanunun 6. Maddesinin 2/ 3 bendinde şu şekilde bir ibare vardır; C sınıfı yetki belgelerinin kapsamı: uluslararası ve yurt içinde eşya taşıması yapacak olan gerçek ya da tüzel kişileri kapsama alır. Yine bu taşımanın türüne göre belgeler C1- C2 ve C3 olarak belirlenmiştir. Aynı yönetmeliğin 6. Maddesinin 8/b bendinde ise L2 yetki belgesinden bahsedilmektedir. Bu da yurt içinde ve uluslararası lojistik yapacak olanların sahip olması gereken yetki belgesidir. İnter Nakliyat tüm belgelere sahip, alanında yetkili ve uzman bir kuruluş olarak sizlere hizmet sunar. Hem kargo, hem lojistik hem de uluslar arası ev taşımacılığında yetkili olan firmamızdan sizler de güven içinde yararlanabilirsiniz.

Uluslararası eşya taşıma prosedürleri

Bu tip belgeleri olmayan firmaların, sınır dışına eşya götürmeleri, gümrük ve diğer işleri yapamamalarına neden olacaktır. Çünkü denetim üzerine kurulan gümrüklerden, ürünlerin geçirilebilmesi, vergisiz ve özel bir şekilde muafiyetin olması uluslararası eşya taşıma hukuk kuralları çerçevesinde gerçekleşmektedir. Bu neden ile ilgili kanunda ve Karayolları Eşya Taşıma yönetmeliğinde ki uluslararasi ev taşıma prosedürleri harfiyen uygulanmak zorundadır. Bu hükümler doğrultusunda, başarılı bir taşınma sorunsuz olarak yapılabilecektir. Sizler de işlemlerinizi doğru ve sorunsuz bir şekilde, uygun ve uzman bir destek ile çözümlemek için tarafımızla irtibata geçebilirsiniz. Yenilikçi ve modern dünyanın sizler için sunduğu tüm hizmetleri en etkin şekilde bizler de size vermekteyiz.

Tercihleriniz ile daha güvenli şekilde büyümeye devam etmekteyiz.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend