Uluslararası ev eşyası taşıma işlemlerinde ön hazırlık aşamalarını, hizmet ile ilgili bilinmesi gerekenleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Her taşıma işleminde olduğu gibi yurtdışına taşınmalarda da ön hazırlık önemlidir. Ön hazırlık aşınmanın akıbeti ve taşıma günü gerçekleşecek operasyonun hızlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Uluslararası ev eşyası taşımalarında eğer doğru bir ön hazırlık gerçekleştirilmelidir. Bu hem taşınma gününün stresi azalmış hemde taşınma sonrası yerleşme işlemleri çok kolaylaşacaktır.

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma İşlemlerinde Ön Hazırlık

Uluslararası ev eşyası taşıma işlemlerinde ön hazırlık basit bir süreçtir. Ön hazırlıklardan en çok işinize yarayacak olan eşylarınızın kolilendikten sonra renkli kalemlerle işaretlemeniz olacaktır. Taşıma kolilerinin tamamı aynı boyutlarda ve şeklen birbirinin aynı olduklarından bu işlem oldukça işinize yarayacaktır. Örneğin yurtdışı taşımanız sonlandıktan sonra çocuğunuzun belli başlı oyuncaklarını çabuk bir şekilde bulmak istediniz. İşte burada kolileri önceden işaretlemiş olmanız bir hayli işinize yarayacaktır.

Uluslararası ev eşyası taşıma işlemlerinde ön hazırlık

Uluslararası ev eşyası taşıma işlemlerinde ön hazırlık

Taşınma işleminiz sonrası size kolaylık sağlayacak işlemlerden biri de bütün tekstil ürünlerinizin temizlenmiş,kuru ve katlı olması olacaktır. Yurtdışına ev eşyası taşımalarınızda ortalama 2 hafta kadar bir süre paketli olarak kalacak eşyalarınızın temiz ve kuru olması paketli kalmasından ötürü oluşabilecek kötü kokulara engel olacaktır.Doğru bir şekilde katlanmış olmaları ise yurtdışı taşımaları sonrası ütüleme gibi işlemlerde işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Örneğin bir çarşafın en fazla beş yada altı kat halinde katlanması,paketten çıkarıldığı anda bile yatakta düz bir şekilde serilmesine olanak sağlayacaktır.Tabi bahsettiğimiz eşyalarınız haricinde olan, katlandığında şekli vs bozulacak eşyalarınız için ise İnter Lojistik Grubu’nun operason ekibi, askılı elbise kolileri kullanarak paketleme gerçekleştirecektir.Bu sayede uluslararası ev eşyası taşıma sonrası hiçbir eşyanız için gereğinden fazla vakit harcamayacak, hızlıca yerleştiğiniz andan itibaren hızlıca adaptasyon sürecinizi başlatabileceksiniz.

Bir diğer ön hazırlık ise özel eşyalarınızın, sizin tarafınızdan paketli hale getirilmesi olmalıdır. İç çamaşırı, hatıra defteri, hediye alınmış bir bileklik vb eşyalarınızın sizin tarafınızdan paketlenmesi gerekir. Ayrıca mümkünse manevi değeri yüksek eşyalarınızı seyahat süresi boyunca yanınızda bulundurmanız önemlidir.

Yazı boyunca örneklendirip bahsettiğimiz kolaylaştırıcı işlemlerden sizin taşınmanıza uygun olanı geliştirmeniz önerilir. Bu sayede yurtdışına ev eşyalarınızı taşımanız sonrasında gayet pratik ve işinizi kolaylaştırıcı olacaktır. Yurtdışına taşınan insanlar için adaptasyon sürecinin sağlıklı ve rahat geçebilmesi önemlidir. Bu yüzden sadece uluslararası ev eşyası taşıma işlemlerinde değil, diğer bir çok alandaki işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmeliler.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend