Uluslararası Ev Taşıma Firmaları

Uluslararası ev taşıma firmaları; 2010 yılında çıkarılan bir yasa ise taşıma yapacak firmaların ve araç sahiplerinin, taşımak istedikleri gruba göre yetki belgesi alması zorunludur. Çıkarılan bu yasaya göre taşınacak yük niteliğine göre ayrım yapılır. Aynı zamanda taşımanın hangi sınırlarda olacağına göre ve zaman sınırlaması olup olmadığına göre de taşıma yetki belgeleri değişmektedir.

Uluslararası ev taşıma firmaları bu yasaya göre C3 yetki belgesine sahip olmalıdırlar. Yine aynı kanuna göre yurtdışı eşya taşıma acenteliği yapacak firmalarda G2 belgesine sahip olmalıdırlar.

Firma Seçimi

Evden eve ya da bürodan büroya nakliye önemlidir. Hele de uluslararası boyutlarda bir taşımacılık gerekiyorsa daha da önemlidir. Bu nedenle eşyalarınızı emanet edeceğiniz firmanın seçimi konusunda bazı noktalara dikkat etmelisiniz;

Öncelikle uluslararası ev taşıma firmaları mutlaka C3 yetki belgesine sahip olmalıdır. Firma ile görüşmeleriniz sırasında kendilerinden bu belgeyi görmeyi isteyebilirsiniz. Çekinmeyin, belgeyi detaylıca inceleyin. Tarihine göz atın, belgenin firma ismine olup olmadığını kontrol edin ve sorun. Firma yetkilisine bu belge ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa, sorun.

Firma ile görüşmeleriniz sırasında referans verebilecekleri kişiler olup olmadığını araştırın. Sonuçta sizin alacağınız hizmeti daha önce firmadan almış deneyimli bir taraf bulunmakta. Onun fikirlerini alın. Firmanın çalışmasından memnun kalmış mı, aksayan, ters giden bir şey olmuş mu, aksaklıkla-rın çözümünde firmanın davranış şekli nasıl olmuş v.s. Aklınıza gelen her soruyu sorun.

Uluslararası Taşımacılık Forumları

Günümüz teknoloji çağı. Hemen her konuda kullanıcılar tarafından açılmış sanal forumlar var. Çalışan internet forumlarında uluslarası ev taşıma firmaları ile ilgili olan bir forum mutlaka vardır.

Nakliye hizmetinden faydalanmak istediğiniz şirketin eski müşterilerinden olup olmadığını araştırın. Firmanın eski müşterilerinden bulabileceğiniz bir kişi, onların size referans olarak gösterecekleri üç kişiye bedeldir. Sonuçta size referans olarak memnun müşterilerden bir liste sunacaklardır. O refe-ranslarda zaten her şey yolunda gitmiştir. Sorun yaşandığında ne yapıldığı, davranış şekli ve sorunun nasıl çözümlendiğidir önemli olan.

Kısacası uluslararası ev taşımacılığı gerektiren bir durumda iseniz İnter Nakliyat olarak taşımacılık ile ilgili her sorunuza cevap vermeye hazırız, inceleyin, öğrenin ve araştırın. .

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend