Uluslararası ev taşıma kararınız ile birlikte bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğine dair detayları ve hizmet bilgilerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Uluslararası Ev Taşıma

Uluslararası ev taşıma son dönemlerin trendleri arasında yerini almıştır. Globalleşen dünyada, gelişmiş iş seçenekleri ve eğitim koşulları gibi nedenlerden ötürü artık insanlar yeni bir yaşam alanı seçmektedir. Bu seçimde ise daha önce bulundukları lokasyondan yeni bir lokasyona taşınmaları ihtiyacı doğmaktadır. İnter Lojistik Grubu ise bu ihtiyaca mümkün olan en geniş kapsamlı çözümleri üretmektedir.

Uluslararası Ev Taşıma ve Ev Kiralama

Yurtdışında Ev Kiralama İpuçları

İster Almanya’ya isterseniz İngiltere’ye taşınıyor olun. Yeni bir ülkede yaşamaya başlamak için ilk etapta yapılması gereken bir ev satın almak veya kiralamak olacaktır. Ev satın almayı planlıyorsanız şu yazımıza göz atabilirsiniz.

Yurtdışında bir ev kiralamak için yardımcı ipuçlarımızı şu başlıklardan okuyabilirsiniz;

1-Uluslararası Ev Taşımalarında Araştırma Süreci

Uluslararası ev taşımalarında yeni bir ev kiralamayı hedeflerken, taşınmayı planladığınız lokasyondaki ev kiraları ile ortalama bir bütçe planı yapmanız en sağlıklı seçenek olacaktır. Her lokasyon ve ülkede değişim gösterse de, Türkiye’deki gibi emlak kiralama ve satın alma sitelerinin bütçe oluşturma açısından faydası olacaktır. Bu siteler ve mobil uygulamalar üzerinden; ev kira fiyatları, ev metrekare ve oda miktarları, evin tam lokasyonu, mimari algısı gibi ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Bütçe oluşturmak için gayet etkili bir yöntem olacaktır.

2- İhtiyaçlarınıza Karar Verin

Araştırmayı bitirdikten ve fiyatlara dair genel bir bilgi edindikten sonra, ihtiyaçlarınızın kapsamlı bir listesini çıkarmalısınız;

  • Hangi konumu tercih ederdiniz? Şehir merkezi , banliyö bölgesi mi, yoksa kırsal mı?
  • Yerel olanaklar tatmin edici mi?
  • Kiracılık süresinin uzunluğu
  • Mobilyalı veya mobilyasız bir malı tercih ediyor musunuz?
  • Kaç odaya ihtiyacın var?
  • Özel şartları olan çocuklarınız veya herhangi bir aile üyeniz var mı?
  • Parka ve / veya bir bahçeye ihtiyacınız var mı?

3-Fiziki Olarak Ziyaret Edin

Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz evleri fiziki olarak ziyaret etmelisiniz. Bu hem fotoğraflardan ötürü aldatıcı etkenleri ortadan kaldırır, hem de evin kullanışlılık durumunu canlı bir şekilde görmenize olanak sağlar.

4-Uzman Tavsiyesi Alın

Bilindiği üzere danışmanlık firmaları yeni bir ülkeye taşınanlar için her konuda destek olmaktadırlar. Ev kiralama konusunda ise bu firmaların oldukça faydasını görebilirsiniz. Yeni bir evin iş yerinize, çocuğunuzun yeni okuluna, parklara ve alışveriş merkezlerine uygunluğu önemlidir. Bu konuda sizlere en uygun çözümleri ise danışmanlık firmaları sunacaktır.

5-Yerel Düzenlemelerden Haberdar Olma

Ev kiralama işlemleri için formalite olan uygulamalar ülkeden ülkeye değişim göstermektedir. Türkiye’de ev kiralamak karşılıklı güven ve kolay yapılan anlaşmalara bağlı olurken, bu durum Fransa’da tavsiye eden ve garantör olan iki kişi üzerinden ilerleyebilmektedir. Tüm evrak gereksinimleriniz ve hukuki olarak sorumluluklarınızı öğrenmeniz önemli bir ayrıntıdır.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend