ULUSLARARASI EVDEN EVE NAKLİYAT

  Kategori: Uluslararası


uluslararası evden eve nakliyat

Bu yazımızda uluslararası evden eve nakliyat hakkında mümkün olan en geniş kapsamlı bilgiyi sunmaya çalışacağız. Çünkü; bu alanda bir hizmet almayı düşünen insanlar için hem yeterli ölçüde bilgi paylaşımı sağlanmamakta, hem de hizmet veren firmaların operasyonel anlamda ciddi yetersizlikleri bulunmaktadır.

İnter Lojistik Grubu olarak; sektör içerisinde 1997 yılından beri, en büyük ölçekli hizmet sağlayıcı firmalardan biriyiz. Bütün teknik detayları paylaştığımız bu yazımızın, yaşamına veya yaşamının bir kısmına başka bir ülkede devam etmeyi planlayan insanlara, faydalı olmasını amaçlamaktayız.

Uluslararası Nakliyat

Uluslararası Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası evden eve nakliyat; sahibi bulunduğunuz ev eşyalarınızı, kişisel eşyalarınızı ve henüz satın almış olduğunuz mobilyalarınızı, sahibi olduğunuz motorlu taşıtlarınızı, Türkiye’den dünyanın başka herhangi bir noktasına veya dünyanın herhangi bir noktasından Türkiye’ye taşımanız konusunda, alacağınız hizmetin genel adıdır. Almayı düşündüğünüz bu lojistik hizmetin, genel olarak bir çok lojistik hizmetten ayrılmasının temel nedeni ‘zati eşya’ taşıyor oluşunuzdur.

Yaygın olarak bilinen lojistik hizmetlere baktığımızda, bir çok firmanın ticari eşya taşıdığını göreceğiz. Örnek olarak; kargo firmaları, kuru gıda taşıyan firmalar, tekstil taşıyan kamyonlar ve benzeri… Fakat uluslararası evden eve nakliyat kapsamında, uluslararası zati eşya taşıması gerçekleştirilmektedir.

Zati Nedir ? Başlıklı Yazımıza, Buradan Ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Bir uluslararası taşıma işlemini genel kapsamıyla incelersek, alınacak hizmetin şekli altında, belirli aşamalardan ibaret olduğunu göreceğiz. Bu sebeple, hizmet şeklinin belirlenmesi öncelikli hedef olacaktır. Akabinde hizmet aşamaları ve gerekli prosedürler, taşıma işleminiz için uygulanacaktır. Belirlenen hizmet biçimlerinden herhangi birinde, aşama olarak büyük farklılıklar görülmemektedir. Yani en nihayetinde eşyalarınız bulunduğunuz adresten, bir başka adrese taşınacaktır.

Bahsettiğimiz hizmet yöntemimizin ve hizmet kapsamındaki aşamaları belirlemekte en önemli etken; ‘Nereden – Nereye – Ne Miktarda Eşya Taşınıyorsunuz ?’ sorusunun cevabıdır. Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti, yurtiçinde zati eşya taşıma hizmetlerinden, taşıma yöntem ve prosedürleriyle de ayrılmaktadır. Örneğin bir ülke içerisinde taşındığınızda, sadece karayolu taşıma gerçekleştirirken, uluslararası alanda; karayolu, denizyolu ve havayolu taşımalarından herhangi birini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yazımızın devamında, öncelikle taşıma yöntemlerine dair bir bilgilendirme ve her taşıma yönteminde uygulanan prosedürler hakkında içeriğimizi göreceksiniz. Akabinde ise; prosedürler konusunda ayrıntılı içeriği okuyabilirsiniz.

Yurtdışına Taşınmak

Yurtdışına Taşınmak

Verilerle Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası evden eve nakliyat günümüz trendleri arasında yerini almaktadır. Değişen hayat şartları, globalleşen dünya, eğitim ve sanat merkezlerinin belirli yerlerde toplanması, iş dünyasındaki fırsatlar gibi nedenlere bağlı olarak, insanlar uluslararası taşınma gereksinimine ihtiyaç duymaktadır. Örneğin gidilen bir yurtdışı seyahatinde, yeni yerlerin heyecanı ve farklılığı, seyahat eden insanlar için yeni bir yaşama alternatifini düşündürmektedir. Kariyer ve eğitim fırsatları gibi nedenler ise, insanların yurtdışında yaşamasına ve yerleşmesine nedenler oluşturmaktadır.

Türkiye açısından baktığımızda elimizdeki veriler ile yurtdışına seyahat ve yerleşmenin ne kadar revaçta olduğunu görebilmekteyiz. Örneğin bugün; Google’da en yüksek aranma hacmine sahip gezi bloglarına baktığımızda, söz konusu bir ülkeden sadece gezme amaçlı bahsetmeyen, o ülkedeki yaşama ve nasıl yaşanılacağına dair içerik oluşturan blogların okunma sayısı her geçen gün yükselmektedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat İnter Lojistik Grubu

Uluslararası Evden Eve Nakliyat İnter Lojistik Grubu

Aynı zamanda; TÜİK’in yayınladığı bir araştırmada, Türkiye’den yurtdışına çıkanların sayısı 2005 yılında 4,524,060 kişi iken, 2017 yılında 9,440,456 kişiye kadar ulaşmıştır. (Bu istatistik, yurtdışına taşınma istatistiği değildir. Yurtdışına çıkış istatistiğidir. Yurtdışının popülerliğini belirtme amacıyla okurlarımızla paylaşılmıştır.)

Elimizdeki veriler ile günümüzde uluslararası evden eve nakliyat hizmetinin talep artışındaki bağı kurabiliriz. Çağlar boyu insanların göç sebepleri, daha iyi bir yaşam koşulu ve ticaret yollarıydı. Günümüzde ise bu sebepler, temelde aynı olsa da, biçim değiştirmiş halde karşımıza çıkmaktadır.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Yöntemleri

Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti içerisinde, dünyanın coğrafi etkenlerinden ötürü çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin kullanımı taşınılacak lokasyonun konumu ve o lokasyona ne miktarda eşyanın taşınması karşılaştırılması üzerinden belirlenilmektedir. Örneğin; Türkiye’den Avrupa’ya gerçekleştirilen bir taşıma işleminde; eğer yüksek miktarlarda bir ev eşyası taşınacaksa karayolu seçeneği gerçekleştirilmektedir. Fakat aynı lokasyona sadece kişisel eşya taşınması gerçekleştirilecekse, havayolu seçeneği ile taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Uluslararası Evden Eve Nakliye

Uluslararası Evden Eve Nakliye

Yurtdışı taşımalarında temelde üç farklı yöntem kullanılmaktadır. Bunlar; karayolu taşıma, denizyolu taşıma ve havayolu taşıma olarak adlandırılmaktadır. Karayolu taşımaları kendi içinde; ‘Karayolu Parsiyel Taşıma’ ve ‘Karayolu Ekspres Taşıma’ olarak ikiye ayrılmaktadır. Denizyolu taşımaları ve havayolu taşımalarında ise, genel lojistik hizmetlerde çeşitlilik olsa da uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerinde çeşitlilik barındırmamaktadır.

Uluslararası Karayolu Evden Eve Nakliyat

Uluslararası taşımalarımızın karayolu yönteminde, 2i farklı seçenek ile müşterilerimize alternatifler sunmaktayız.

Parsiyel Karayolu Taşıma

Bu taşıma işlemimiz, lokasyon olarak Türkiye’den Avrupa’ya veya Avrupa’dan Türkiye’ye gerçekleşen taşımalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda ev eşyası miktarı 20 metreküp üzerinde olan müşterilerimiz için bu yöntem ile taşımayı sunmaktayız.

Aşağıdaki inografikte, bu yöntemin ilerleyişine dair örnek bir taşıma tablosu görebilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Ekspres Karayolu Taşıma

Ekspres karayolu taşıma yöntemimiz ile Türkiye’den Avrupa’ya veya Avrupa’dan Türkiye’ye gerçekleşmesini dilediğiniz, 20 metreküp hacminin altındaki zati eşyalarınızın taşınması gerçekleşmektedir. Bu taşıma işlemimizde, eşyalarınız bir çok bekleme noktasını aşarak, hızlı bir şekilde adresinize iletilmektedir.

Aşağıdaki inografikte ise, bu yöntemin gerçekleşmesine dair örnek bir akış görebilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Denizyolu Evden Eve Nakliyat

Bu taşıma işlemimiz ise; ABD, Kanada, Avustralya gibi deniz aşırı ülkelere gerçekleştirilen ev taşımaları için kullanılmaktadır. Hacim farkı gözetmeksizin, her hacimdeki zati eşyalar için bu servisten yararlanabilirsiniz.

Aşağıdaki inografikte ise, bu yöntemin gerçekleşmesine dair örnek bir akış görebilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Havayolu Evden Eve Nakliyat

Bu taşıma işlemimiz ise çoğunlukla kişisel eşyalarının taşınmasını talep eden müşterilerimize sunduğumuz bir alternatifimizdir. Takriben birkaç metreküp eşya taşımayı planlayan müşterilerimiz için, diğer taşıma yöntemlerinden daha ekonomik olan bu yöntemimiz ile, dünyanın her noktasına, birkaç iş gününde adres teslimatı sağlamaktayız.

Aşağıdaki inografikte ise, bu yöntemin gerçekleşmesine dair örnek bir akış görebilirsiniz.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Prosedürleri

Uluslararası evden eve nakliyat, geçtiğimiz yıllara oranla talebi yükselmiş bir hizmet yöntemidir. İnter Lojistik Grubu; 1997 yılından beri, zati eşya taşıma ve depolama alanında profesyonel hizmetler sunmaktadır. Sunduğu hizmetler ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına çözüm üreten İnter Lojistik Grubu; zati eşya taşıma, paketleme, montaj ve de-montaj, gümrükleme gibi hizmetler sunmaktadır.

Zati eşya taşımaları, ticari ürünlerin nakliyesinden oldukça farklı ve komplike bir yapıya sahiptir. Prosedürlere dair her başlıkta ticari ürünle ayrışan zati eşya, paketlemeden, gümrüklemeye kadar her alanda özel uzmanlık gerektirmektedir. İnter Lojistik Grubu’nun yıllara dayanan tecrübesi ise, tam olarak bu noktaya değinmektedir.

Aşağıda uluslararası zati eşya taşımalarında uygulanan operasyonel prosedürler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sözleşme

Sözleşme

Sözleşme ve Sigorta

İnter Lojistik Grubu ile gerçekleştirilen tüm uluslararası evden eve nakliyat işlemleri, sözleşme ile garanti kapsamı altındadır. Sözleşme içerisinde, eşyalarınızı taşıma tarihinden, teslim tarihine kadar tüm ayrıntılar bulunmaktadır. Sözleşmeye ek olarak ise, tüm taşıma işlemi, her aşamasında sigorta kapsamı altındadır. Eşyalarınız her türlü hasar, kayıp ve zarara karşı güvence altındadır.

Eşya Hacmi Ölçme

Eşya Hacmi Ölçme

Eşya Hacmi Ölçme ve Fiyatlandırma

Zati eşya taşımalarında, eşya hacmi metreküp biçiminde hesaplanmaktadır. Metreküp ise; katı bir maddenin en, boy ve yükseklik değerlerinin metre cinsinden birbirleri ile çarpımıyla hesaplanmaktadır. Tabi zati eşyaların hesaplanmasında, eşyalarınız paketli hale getirilip, taşıma aracına yüklenmedikçe net bir metreküp miktarı belirtmek imkansızdır. İnter Lojistik Grubu satış ekibi, sözleşme ile garanti altına alınan metreküp miktarı karşılığı fiyatlandırmayı geniş bir çerçeveden sunmaktadır. Çoğunlukla gerçekleştirdiğimiz fiyatlandırma işlemi, ücretsiz ekspertiz hizmetimiz ile belirlenmektedir. Fakat müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, evinizi ziyaret etmeden de sunduğumuz teklifler olabilmektedir.

Peki bu durumda, eşyanızın metreküp bilgisini ve fiyatlandırmasını neye dayanarak gerçekleştirmekteyiz ?

Cevabı şöyledir; Türkiye ve dünya standartlarında evlerin kendine özgü bir boyutlandırma biçimi vardır. Bu biçim; 2+1 – 85 metrekare, 2+1 – 105 metrekare, 3+1 – 120 metrekare gibi örneklerle açıklanabilir. Daha önceki çalışmalarımıza dayarnarak, eviniz için sunulan metreküp – fiyat doğrultusunu, 5 metreküp eksik ve 5 metreküp fazla bir biçimde değerlendirmekteyiz. Aşağıda konunun netleşmesi açısından, sizler için örnek bir çalışma gerçekleştirdik.

2+1 – 85 metrekare olan bir evden, daha önceki çalışmalarımıza dayanarak, 18 ile 25 metreküp arasında bir eşya hacmi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu tip bir evi olan müşterilerimizle sözleşmemizi 20 metreküp üzerinden gerçekleştiririz. Ve ek olarak, 15 ile 20, 20 ile 25 metreküp aralıklarına, metreküp başına birim maliyet belirleriz. Taşıma günü eşyalar araca yüklendikten sonra ise, tam ve net metreküpü, müşterilerimiz ile birlikte ölçüp, sözleşme gereği fiyatlandırmayı uygularız.

Paketleme

İnter Lojistik Grubu; zati eşya paketlemelerinde profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Mobilyalarınızın de-monte işlemleri, paketleme işlemleri, kolileme işlemleri, etiketleme ve eşya listesi çıkarma işlemleri, İnter Lojistik Grubu’nun profesyonel ekipleri gerçekleştirilmektedir. Her eşya için özel ambalajlama yapan ekiplerimiz, zati eşyalarınızın eksiksiz, hasarsız ve güvenle yani adresinize iletilmesinden bizzat sorumludur.

Bu konu hakkında, aşağıdaki bağlantılar yararlı olacaktır;

AMBALAJLAMA

Uluslararası Ev Taşımalarında Kıyafetlerinizi Nasıl Paketleriz ?

Beyaz Eşya Nasıl Paketlenir ?

Zati Eşya Gümrükleme

Zati Eşya Gümrükleme

Gümrükleme

Uluslararası taşıma işlemi gerçekleştirilecek her türlü ürün gümrükleme işlemi görmektedir. Ticari ürünlerin gümrükleme ve vergilendirme sistemlerinden farklı olarak zati eşyalarının gümrüklemesi işlemlerinde bir çok ülkede fatura beyanı veyahut vergilendirme uygulanmaz. Gümrük tarafından istenen bir takım evraklar bulunmaktadır. Bunlar taşınılacak ülkeye göre değişim gösterse de en temelinde taşıyıcı firmaya verilecek bir vekaletname, kimlik ve pasaport fotokopisi, eşya listesi ve adres bilgilerinden oluşmaktadır. Bazı ülkelerde ise oturduğunuz eve dair ikametgah, adınıza fatura gibi ayrıntılı dokümanlar da istenmektedir.

Bu bağlantıya tıklayarak gümrüklemeye dair yasal ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Yurtdışına Ev Taşıma

Yurtdışına Ev Taşıma

Depolama Avantajları

İnter Lojistik Grubu ile gerçekleştireceğiniz yurtdışı taşımalarında, ilk 1 ay ücretsiz depolama desteği alabilir, flexible depolama hizmetimiz ile eşyalarınızı dilediğiniz kadar depolarımızda, uygun fiyatlara muhafaza edebilirsiniz.

Hava Kargo ile Kişisel Eşyalarınızın Taşınması Bizden

İnter Lojistik Grubu ile gerçekleştireceğiniz yurtdışı taşımalarınızda; kişisel eşyalarınızın hızlı teslimi amaçlı, 20 KG/DESİ’ ye kadar ücretsiz hava kargo desteği, daha yüksek kilogramlar için ise maliyetine taşıma ayrıcalığınız bulunmaktadır.

(Kampanya koşul ve ayrıntıları için, lütfen satış ekibimizden ayrıntılı bilgi alınız.)

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Uluslararası evden eve nakliyat firmaları; uluslararası alanda zati eşya taşımak için yeterli lojistik altyapı ve operasyona sahip firmalardır. Bu firmaların en asgari gereksinimleri; ilgili taşıma belgelerine sahip olmak, eğitimli personele sahip olmak ve ihtiyaca binaen depolama alanlarına sahip olmaktır. İnter Lojistik Grubu; bahsedilen asgari tutarlılıkların çok üstünde bir yeterliliğe sahip, Türkiye’nin en büyük zati eşya taşıma ve depolama firmasıdır. Karayolu taşımaları için, kendi özmal araçlarına sahip olan İnter Lojistik Grubu; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı C3 Yetki Belgesi’ne(Uluslararası Karayolu Zati Eşya Taşıma Belgesi) sahip, Türkiye’nin az sayıdaki firmalarından biridir.

Geniş bir araç filosu, profesyonel anlamda paketleme desteği, geniş kapsamlı sigorta, gümrükleme, depolama gibi alanlarda müşteri ihtiyaçlarına kapsamlı çözümler üreten İnter Lojistik; alanında Türkiye’nin öncü firması olmayı sürdürmektedir.

İnter Lojistik Grubu; geniş profesyonel kadrosu, özmal araçları, depolama alanları, gümrük departmanı ve güçlü iş ortaklıkları ile müşterilerinin, uluslararası zati eşya taşıma ihtiyaçlarının tamamına geniş çözümler üretmektedir.

Bizimle Hemen İletişime Geçin

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Gerçekleştirdiğimiz Ülkeler

İnter Lojistik Grubu; dünyanın her noktasına uluslararası evden eve nakliyat gerçekleştirmektedir. Türkiye’den dünyanın herhangi bir noktasına veya dünyanın herhangi bir noktasından Türkiye’ye, İnter Lojistik Grubu ile ev eşyalarınızın taşınması ihityaçlarınıza çözüm üretebilirsiniz. İnter Lojistik; Avrupa operasyon ve satış ekibi, Türkiye operasyon ve satış ekibi, Amerika ve Avutralya kıtası iş ortaklıkları, Afrika ve Arap Yarımadası operasyon ekibi ile hizmet sunmaktadır. Türkiye, Almanya, İngiltere ve Belçika’da ofis ve depolama alanlarımız bulunmaktadır.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Gerçekleştirdiğimiz Başlıca Ülkeler

 • Almanya
 • Türkiye
 • İngiltere
 • Avusturya
 • Fransa
 • Belçika
 • Hollanda
 • Kıbrıs, KKTC
 • İtalya
 • İspanya
 • ABD
 • Kanada
 • Dubai
 • İsveç
 • İsviçre
 • Brezilya
 • Avustralya
 • Yeni Zelanda
 • Cezayir
 • Yunanistan

Sonuç

Bu yazımızda, uluslararası evden eve nakliyat hizmetimiz hakkında mümkün olan en geniş anlatımı sunmaya çalıştık. Umarız, firma seçimi konusunda bir fikir sahibi olmuşsunuzdur.

İlgili Okumalar;

Yurtdışına Taşınma Rehberimize Bakın

Uluslararası Nakliyat Hizmetimiz

Uluslararası Ev Taşıma ve Ev Kiralama

Yurtdışına Taşınmak ve Yurtdışından Ev Satın Almak

Yurtdışına Ev Taşımak : Ev Kiralamak VS Ev Satın Almak

The Most Known International Moving Companies

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Facebook Sayfamız

Instagram Hesabımız

Twitter Hesabımız

Youtube Kanalımız

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend