Uluslararası Taşımacılıkta Paketlemenin Önemi

Ülkemizde son yıllarda uluslararası taşımacılık sektörü büyük gelişme göstermiştir. Çünkü hem Türk vatandaşları başka ülkelere daha çok yerleşmektedir hem de yurtdışına olan ticaretimizde büyük gelişme yaşanmıştır. Türk firmaları dünyaya açılmaya başlamıştır. Bu sebeple uluslararası taşımacılıkta paketlemenin önemi daha iyi anlaşılmıştır. Bu işlem nakliye sektöründe ambalajlama olarak da bilinir. Bu işlem hem pazarlama hem de lojistik açıdan büyük önem taşımaktadır. Bu iki alanda da paketleme işlemi profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. 

Ticari anlamda bakıldığında doğru paketleme ürüne olan teşviki arttırır ve reklam olarak kullanılabilecek bir alandır. Ürünün şekli, kapladığı alan, rengi ve müşterilere fikir verecek bilgiler ambalajlar üzerinde yer alabilir. Bu sayede ürününüz daha açılmadan uluslararası paketleme işlemi sayesinde etkili bir tanıtımı yapılmış olur. 

Bu işleme lojistik anlamda baktığınızda da paketleme işlemleri ürünü yurtdışı eşya taşımacılığı ve yurtdışı eşya depolama süreçlerinde paketlemeniz gerekir. Bu süreçlerde ürününüz dış etkilerden korunur ve depolanma ile taşıma sürecinde ortaya çıkacak personel ve malzeme maliyeti ortadan kalkabilir. Ayrıca bu sayede ürünleriniz size ilk gün olduğu gibi geri döner. 

Uluslararası Paketleme  

Türkiye’de başka bir ülkeye taşınırken sizler için paketleme çok da önemli bir konu değildir. Ancak Türkiye’den yurtdışına taşınma sürecinde paketleme işlemi önem kazanır. Çünkü bu süreçte işin içine gümrük süreçleri girer. Gümrüklerde eşyalarınızın uzun saatler ve günler boyunca beklememesi için doğru şekilde paketlenmelidir. Bu yüzden Türkiye’de eşya paketleme işlemleri uluslararası standartlara uygun olarak yapılmalıdır. 

Uluslararası paketleme işlemleri her personel tarafından yapılamayacak bir süreçtir. Bu yüzden firmamız sizlere bu alanda uzun yıllara dayanan deneyimi ile en kaliteli hizmeti vermektedir. Uluslararası taşımacılıkta paketlemenin önemi daha çok gümrük kapılarında ortaya çıkar. Bunun dışında eşyalarınız uzun bir yol gideceği için zarar görebilir. Bu yüzden tüm eşyalarınızın yapısına uygun ambalaj malzemeleri kullanılmalıdır. Kaliteli malzemelerle paketlendiğinde eşyalarınız nereye giderse gitsin hiçbir sorun çıkmaz. Böylece sizler de uluslararası evden eve nakliye sürecinde hiçbir sorun yaşamadan eşyalarınızı sağlam şekilde teslim alabilirsiniz. 

Yurtdışı Eşya Paketleme

Türkiye’den yurtdışına eşya taşıma sürecinde paketleme çok önemlidir. Bu yüzden eşyalarınızın paketleme sürecinde bir nakliye firması ile anlaşmalısınız. Böylece tüm eşyalarınızın doğru şekilde ambalajlanmasını sağlayabilirsiniz.  

Paketleme Malzemeleri 

Yurtdışı eşya paketleme işlemlerinde taşınacak eşyanın yapısı önemlidir. Elektronik aletlerinizi paketleyecekseniz daha sağlam malzemeler kullanmalısınız.  Özellikle bu ürünlerde hava balonlu naylon gibi özel koruyucu ambalajlar kullanılmalıdır.  Sonrasında ise tüm malzemeler eşya paketleme sürecinde nakliye battaniyeleri de kullanılarak daha sağlam hale getirilebilir. 

Yurtdışına taşınma sürecinde büyük mobilyalarınızın da olması muhtemeldir. İşte bu eşyaların taşınma sırasında sökülmesi çok önemlidir. Büyük çapta eşyalarınız en küçük parçalara ayrılacak şekilde sökülerek paketlenmesi gerekir. Bu eşyalarınız nakliye işlemi sonunda yeniden marangozlar tarafından monte edilmelidir.  

Kolileme 

Uluslararası paketleme sürecinde küçük çaplı kişisel eşyalarınız için koliler kullanılmalıdır. Her eşyanın yapısına uygun koliler bulunur. Profesyonel uluslararası nakliye firmaları doğru koli ile eşyalarınızı paketleyerek kolayca yeni adresinize ulaşmasını sağlarlar.  Ürünlerinizin taşınması konusunda koliler hem taşıması kolay hem de ulaştırması güvenli bir tercihtir. 

Fiyatlandırma 

Yurtdışı eşya paketleme işlemlerinde fiyatlandırma da önemlidir. Firmamız sizlerden paketleme sürecinde hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Tüm paketleme malzemeleri eşyalarınızın güvenliği adına yetecek oranda kullanılır ve eşyalarınızın güvenliği sağlanır. Bu yüzden tüm ambalaj malzemeleri ve personel çalışmaları uluslararası nakliye fiyatları içine dahildir. Sizlerden hiçbir şekilde ek ücret istemeden eşyalarınızı paketlemekteyiz. 

Güvenli Eşya Paketleme 

Uluslararası eşya taşıma sürecinde eşyalarınızın zarar görmeden taşınması çok önemlidir. İşte bu süreçte de işin içinde güvenli eşya paketleme girer. Personellerimiz sizlere nakliye hizmeti vermeden önce eksper görevlimiz eşyalarınızın yapısını inceler. Sonrasında gerekli malzemeler ve eşyalarınızın güvenliğini sağlayacak tüm paketleme uygulamaları belirlenerek nakliye süreci yürütülmektedir. 

Uluslararası taşımacılıkta paketlemenin önemi üzerine yazımızı tamamlamadan önce bu süreçte nakliye şeklinin de önemli olduğunu belirtelim. Çünkü yurtdışına eşya taşıma sürecinde karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu gibi farklı seçenekleriniz vardır. Bu yüzden personellerimiz bizden alacağınız hizmetin yapısına uygun olacak bir paketleme süreci yürütecektir. Bu sayede eşyalarınız istediğiniz an evinize ulaşacaktır.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend