Yurtdışına eşya taşıma gümrükleme mevzuatı yurtdışına taşınacakların mutlaka bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Yurtdışına Eşya Taşıma Gümrükleme Mevzuatı

Yurtdışına herhangi bir nedenden dolayı taşımacılık hizmeti sunan firmalar, günümüzde başarılı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca ev eşyalarının farklı bir ülkeye taşınmasında Yurtdışına Eşya Taşıma Gümrükleme Mevzuatı kuralları uygulanmaktadır. Çünkü ülkeler arasında yapılacak olan taşımacılık işlemleri, şehirlerarası taşımacılık hizmetlerine benzememektedir. Güvenilir firmalar yardımıyla alacağınız bu hizmetlerle birlikte her iki ülkede bulunan ve uluslararası taşıma mevzuatları hakkında uzman olan kişilere ihtiyacınız olacaktır. Çünkü yurtdışına eşya gönderme konusunda ülkeler arasındaki sözleşmeler ile nakliye gümrük mevzuatlarına uygun bir şekilde hareket edilmelidir. Bu yüzden de gereksiz yere eşyalarınızın gümrüklerde bekletilmemesi ya da ekstra gümrük ücretlendirmeleriyle karşılaşmamanız için bu alanda uzman firmalardan destek alabilirsiniz.

Yurtdışına Eşya Taşıma Gümrükleme Mevzuatı

Yurtdışına Eşya Taşıma İşlemlerinde Gümrük İdaresine İbraz Edilecek Belgeler

Yurtdışı uçak kargo hizmetlerinde, yurtdışına eşya taşınması durumunda gümrük idaresine bazı belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda kullanılmış ev eşyalarının ithaline izin verilmesi için eşyaların ikametgâhında, mahalle konsolosluklarından alınacak ikametgah nakil belgeleri şarttır. Ayrıca kesin olarak Türkiye’ye dönüş yapacak olanlar da ikamet edeceği adrese bağlı olan muhtarlıklardan ikametgâh alabilir. Zayiinden alınarak 2 yılı tamamlamamış yeni pasaportlarda, yurtdışında 2 seneden daha çok ikamet edildiğine dair yine konsolosluktan belge alınmalıdır. Bu anlamda Yurtdışına Eşya Taşıma Gümrükleme Mevzuatı kurallarına uyarak gerekli işlemleri tamamlamalı ve en doğru bilgileri yine konsolosluklardan almalısınız.

Yurtdışına Eşya Taşıma Gümrükleme Mevzuatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenilir uluslararası nakliyat firmaları tarafından sunulan bu hizmetlerde gerekli mevzuat kurallarına uygunluk kontrol edilir ve daha sonra taşınacak eşyalarınız ilgili firma tarafından paketlenir. Bu süreçte yurtdışı hava kargo yöntemi kullanılacağı için eşyalarınız kısa sürede yurtdışındaki adreslerinize ulaştırılmaktadır. Ayrıca yurt dışından kargo getirme ya da yurtdışı numune gönderimi hizmetleri de aynı şekilde sunulmaktadır. Bu süreçte Yurtdışına Eşya Taşıma Gümrükleme Mevzuatı kurallarıyla birlikte hizmetlerine devam eden firmamıza ulaşarak gerekli talepleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca uçak kargo hizmetlerinde yapacağınız araştırmaların ardından firmamıza gelerek en uygun fiyatlı hizmetlerimizden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. Firma olarak yurtdışı acil kargo taleplerinizi de en kısa sürede yerine getirmeye devam ediyoruz.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend