yurtdışına eşya taşımak mümkün mü konusunun cevabını derledik.

Yurtdışına eşya taşımak mümkün mü; sorusuna salt bir biçimde evet mümkün cevabından öte bir cevap vermeye çalışmaktayız. Çünkü hayatınıza dair değerli olan eşyalarınızın taşınmasını, hayatınızın bir parçasının taşınması olarak görmekteyiz. İnter Lojistik Grubu olarak yurtdışına taşınmayı mümkün kılan şeyin kaliteli bir hizmet anlayışı olduğuna inanmakta, siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız. Bu doğrultuda aşağıda işinize yarar birkaç bilgiyi sizinle paylaşmaya çalıştık.

Yurtdışına Eşya Taşımak Mümkün Mü ?

Yurtdışına eşya taşımak mümkün mü sorusuna olumlu yanıtı verebilmek için, olumlu birkaç koşulu daha sağlıyor olabilmeniz gerekmektedir. Bunlar, gidilecek ülkeye ev eşyalarınızı taşıyabilmeniz için gerekli şartları sağlıyor musunuz? Oturum izniniz veya ticari faaliyetiniz mevcut mudur? Eğer bu sorulara olumlu yanıtlar verdiğiniz takdirde, teknik olarak yurtdışına taşınmanız konusunda herhangi bir olumsuzluk bulunmayacaktır.

Yurtdışına Eşya Taşımak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eğer yurtdışına eşya taşıma gibi bir planı hayata geçiriyorsanız ve bu konuda herhangi bir olumsuz durumunuz yok ise, yapılacaklar listenizin başına taşınma tarihinizi planlamayı koymalısınız. Daha sonrasında ise taşımayı belirlediğiniz eşyalarınız için bir taşıma firması bulmalı, çeşitli fiyat teklifi ve firmalar arasındaki kıyaslamaları değerlendirmelisiniz. Yurtdışına eşya taşıma hakkında çevrenizde herhangi bir tanıdığınız bu işlemi gerçekleştirmişse, onun tecrübelerinden faydalanabilir, bu konuda açılmış çeşitli blog yazılarını okuyabilirsiniz. Tecrübe aktarımı konusunda forum siteleri de gayet faydalı olacaklardır.

Yurtdışına Eşya Taşıyan Firmalar

Yurtdışına eşya taşıyan firmalar arasında gerçekleştireceğiniz seçim için birkaç önerimiz bulunmaktadır. Eğer eşyalarınız karayolu ile taşınacaksa (Bu duruma örnek olarak Türkiye’den Almanya’ya yapılacak taşımalar) görüşeceğiniz yurtdışına ev eşyası taşıyan firmanın C3 Yetki Belgesine sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde taşıma işleminiz ile ilgili birçok problem ile karşılaşabilirsiniz. Eğer denizaşırı bir ülkeye, denizyolu ile taşınıyorsanız ise gerekli konşimento numaralarını ve evrakları almayı unutmamalısınız. Havayolu ile gönderilen kişisel eşyalar içinse, çalışacağınız firmanın IATA üyesi olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bu başlıktaki hususlar taşınma işleminizin akıbeti açısından önemlidir. Özellikle firma seçimi esnasında bu ayrıntıları dikkatle kontrol etmelisiniz.

Yurtdışına Eşya Taşımak Mümkün Mü ?

Yurtdışına Eşya Taşımak Mümkün Mü ?

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yurtdışına Eşya Taşıma Yöntemleri

Yurtdışına eşya taşıma yöntemleri; eşyanızın taşınacağı ülke/şehir gibi etkenler ile belirlenen bir başlıktır. Eşyalarınızın taşınması ve tesliminde size en uygun yöntemi seçmeniz yararınıza olacaktır. Bu yöntemler; karayolu zati eşya taşıma, denizyolu zati eşya taşıma ve havayolu zati eşya taşımadır. Coğrafi konum ve süre ile orantılı olarak bu taşıma yöntemlerini inceleyebilir, kendinize en uygun kararı verebilirsiniz.

Yurtdışına Eşya Taşımada Paketlemenin Önemi

Yurtdışına eşya taşımalarında bir diğer hayati önem taşıyan başlık paketleme başlığıdır. Eşyalarınızın doğru paketlenmesi, de-monte işlemlerinin yapılması, kırılacak eşyaların paketli hale getirilmesini sağlayan bir firma ile çalışmanız eşyalarınızın akıbeti açısından yararlı olacaktır. Alanında uzman bir firma ile taşınma işleminizi gerçekleştirmek, ileri aşamalarda karşılaşabileceğiniz problem ihtimallerini ortadan kaldıracaktır.

Sonuç

Sonuç olarak ise yurtdışına ev taşımak, gerekli koşulları sağladığınız takdirde, günümüzde mümkün ve çok kolay bir işlemdir. Burada mühim olan şey, iyi ve kurumsal bir firma ile bu işlemi gerçekleştirecek olmanız.

İnter Lojistik Grubu olarak; 1997 yılından günümüze kadar olan süreçte, zati eşyaya dair taşıma ve depolama hizmeti sunmaktayız. Hem yurtiçi, hem de uluslararası alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu edindiğimiz tecrübe ile yüksek kalite hizmeti müşterilerimiz ile buluşturma çabası içerisindeyiz.

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend