Türkiye'nin En Büyük Zati Eşya Taşıma Firması Olan İnter'e Hoşgeldiniz. Lütfen Bekleyiniz...

YURTDIŞINA-EV-TAŞIMAK-1200x675.jpg

YURTDIŞINA EV TAŞIMAK

19 Mayıs 2018 2Uluslararası

Türkiye’den yurt dışına ev taşımak ile ilgili tüm detayları, İnter Lojistik Grubu olarak verdiğimiz hizmetin aşamalarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Yurtdışına ev taşımak; belli başlı ihtiyaçları da yanında getirmektedir. Bunlardan en önemlisi sizin ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir evde yaşamak olacaktır. Bu yazımızda yurtdışında ev satın almayı ve ev kiralamayı karşılaştıracağız.

Yurtdışına Ev Taşımak

Yurtdışına ev taşımak; yeni bir ev ihtiyacınızı doğurmaktadır. Peki yeni bir evi satın almak mı yoksa kiralamak mı ihtiyaçlarınıza çözüm üretecek? Her seçeneğin ve her seçimin kendi içinde oluşmuş nedenleri vardır. Bu konuda ise; kişisel durumunuza, ailevi nedenlerinize, maddi durumunuza göre, gelecek planlarınıza göre ve taşındığınız ülkeye göre seçimleriniz belirlenecektir.

 • Kararınızı doğru vermenize yardımcı olma amacıyla, İnter Lojistik ekibi olarak, yurtdışında ev kiralamanın ve yurtdışında ev satın almanın artı ve eksi yönlerini inceledik.
Yurtdışına Ev Eşyası Taşımak – Ev Kiralam VS Ev Satın Almak

Kiralama Artı Yönleri

 • Yeni taşındığınız ülkede sürekli olarak kalmak istediğinizden emin değilseniz veya yakında başka bir yere taşınmayı planlıyorsanız, kiralama kesinlikle daha iyi bir seçim olacaktır.
 • Kiralama, istediğiniz zaman taşımak için daha genel bir esneklik ve özgürlük verir. Esnek bir sözleşme imzalayabilir ve yeni bir şehre seyahat veya yeni bir şehre taşınmaya karar verirseniz, herhangi bir bağlayıcı taahhüt olmayacaktır
 • İlk kez bir ülkeye veya şehre taşınıyorsanız, kiralamak başlangıçta yeni şehrinizi daha iyi tanımak, emlak piyasasını keşfetmek ve sonunda satın alırken daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.
 • Kiralarken, bakım masrafları, emlak vergileri veya beklenmedik masraflar hakkında endişelenmeniz gerekmez.

Kiralama Eksi Yönleri

 • Yalnızca bir ev kiralıyorsanız, evinizde daha az yerleşik ve daha az yerleşmiş hissedebilirsiniz.
 • Çoğu kişi, kiralamanın parayı sokağa atmak gibi olduğunu iddia ediyor. Düzenli bir şekilde kira ödeyecek olmanızdan ve bunun sürekli olacağından ötürü, bu bir dereceye kadar doğrudur.
 • Evin sahibi olmadığınızdan dolayı, evin tadilatını tamamen değiştiremezsiniz.
 • Önceden ücret ve mevduat ödemeniz gerekebilir ve kiracılığınızın bitiminde depozitonuzu geri almanız zor olabilir. Bu fazladan mali yük demektir. Özellikle yeni bir ülkeye taşındığınızda, mali açıdan zorlayıcı olabilir

ULUSLARARASI EV TAŞIMA VE EV KİRALAMA Başlıklı Yazımızı Okumak İçin Lütfen Tıklayınız

Satın Alma Artı Yönleri

 • Kendi evinizi satın alırsanız, daha yerleşmiş hissedersiniz ve ilk taşındığınız andan beri yerleşmiş olursunuz, bu da yeni bir ülkeye taşınırken çok önemlidir.
 • Aylık konut masraflarınız nakit etkileşimi açısından daha düşük olacaktır.
 • Ev sizindir, bu yüzden istediğiniz herhangi bir şekilde yeniden dekore edebilirsiniz.
 • Satın almış olduğunuz ev gelecek için iyi bir yatırım olabilir. Taşınmak zorunda olsanız bile, her zaman kiralayabilir veya satabilirsiniz.

Satın Alma Eksileri

 • Bir ev, birçok ülkede çok pahalı bir varlık olabilir ve özellikle yer değiştirirken önemli miktarda mali yük anlamına gelebilir
 • Yeni taşındığınız ülkenizi ve şehirinizi çok iyi bilmiyorsanız, en uygun yeri seçemeyebilirsiniz.
 • Sahibi siz olduğunuz için bakım masrafları, emlak vergileri ve mülkünüzün sigortalanmasından yalnızca siz sorumlusunuz.
 • Taşınmaya karar verirseniz, kiralamak yerine bir mülke sahibi iseniz, taşınmak daha zor olabilir.
 • Yeni ülkenizin emlak piyasası hakkında bir fikriniz yoksa, en iyi fırsatları bulamayabilirsiniz.

YURTDIŞINA TAŞINMAK VE YURTDIŞINDAN EV SATIN ALMAK Başlıklı Yazımızı Okumak İçin Lütfen Tıklayınız

Sonuç olarak kiralama yada satın almanın bir dizi artı ve eksi yönleri vardır. Ne olursa olsun bir karar vermeniz gerekmekte ve mümkün olduğunca yeni ülkenizdeki emlak piyasası, ortalama emlak fiyatları ve kiralar hakkında çok geniş bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Yeni çevrenizi daha iyi keşfedebilmeniz için yurtdışına taşınmadan önce yeni ülkenize seyahat yapmak da iyi bir fikirdir.

BERLİN’E TAŞINMAK VE BERLİN’DE YAŞAMAK Başlıklı Yazımızı Okumak İçin Lütfen Tıklayınız


2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İLG İNTER LOJİSTİK TAŞIMACILIK ve DEPOLAMA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Güzelyalı Mh. Erdil Sk.

No: 28 K.1  Barsan Plaza

(E-5 Mevkii) Pendik İST.

444 61 85