Türkiye'nin En Büyük Zati Eşya Taşıma Firması Olan İnter'e Hoşgeldiniz. Lütfen Bekleyiniz...

Yurtdışına-Evcil-Hayvan-Taşımak-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler-1200x675.png

Yurtdışına Evcil Hayvan Taşımak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

14 Mayıs 2018 1Genel

Yurtdışına evcil hayvan taşımak hakkında bilmeniz gerekenler hakkında tüm detayları aşamalı olarak içeriğimizden bulabilirsiniz.

Yurtdışına evcil hayvan taşımak; günümüz koşullarında çok kolay bir yöntem haline gelmiştir. Tatil, taşınma veya başka bir amaçla yurtdışına çıkışınız var ise evcil hayvanınızı taşıma konusunda İnter Lojistik Grubu’ndan profesyonel yardım alabilirsiniz.

Yurtdışına Evcil Hayvan Taşımak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yurtdışına Evcil Hayvan Taşımak

Yurtdışına evcil hayvan taşımak; günümüz tıbbi ve teknolojik koşulları ile çok kolay ve hızlı bir hal almıştır. Yurtdışı seyahatlerinizde, turistik gezilerinizde ve ev taşımalarınızda, evcil hayvanlarınız güvenli bir şekilde taşınabilir.

Türkiye’de evcil hayvan besleme oldukça yaygın görülen bir durumdur. Hal böyle olunca da yurtdışı seyahatlerimizde evcil hayvanlarımızın da bizimle birlikte seyahat edebiliyor olması avantajlı bir durum haline gelmiştir. Evcil hayvan taşıma, gerinizde bıraktığınız evcil hayvanınızın bakımı ve durumu hakkındaki endişelerinizi tamamen yok etmeye yönelik bir uygulamadır.

Yurtdışına Evcil Hayvan Taşıma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yurtdışına evcil hayvan taşıma hakkında birkaç önemli nokta mevcuttur. Aşağıda bu noktaları maddeler halinde derledik. Bu maddeler evcil hayvanınızın sağlıklı ve sorunsuz bir taşıma gerçekleşmesi açısından önem taşıyan maddelerdir.

1-Evcil Hayvanın Taşınılacağı Noktanın Ona Uygun Olup Olmaması

Evcil hayvanınızın seyahat edeceği iklim koşullarının ona uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Soğuk iklimde yaşamını idame ettiren bir evcil hayvanı, sıcak iklime götürmek hayvanınız açısından zararlı olabilir. Lütfen veterinerinize danışınız.

2-Gidilecek Ülkedeki Yasal Koşullar

Evcil hayvanınızın gideceği ülkedeki girş-çıkış işlemlerindeki yasal koşulları ve barındırılma durumuna dair yasal koşulları öğrenmelisiniz. Bu yasal koşullar eyalet ve ülkelere göre değişim göstermektedir. İnter Lojistik Grubu, bu konuda gerekli bilgiyi sağlamayı ve size iletmeyi gerçekleştirmektedir.

3-Veteriner Onayı

Veterinerinizin bu seyahati ve taşımayı onaylaması önemlidir. Evcil hayvanınızın sağlık durumu ve kontrolleri doğrultusunca bir yolculuğa çıkması, sağlığı açısından veteriner onayı önemli ve gereklidir.

4-Evcil Hayvanınız İçin Bütçe

Sonuç olarak canlı bir varlığın taşınması gerçekleştiği için, herhangi bir ödeme bekleyişi(gümrük, sağlık kontrolü vs.) evcil hayvanınız açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple tam ve bütün şartlarda hazır bir bütçe ile yola çıkması daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.


One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İLG İNTER LOJİSTİK TAŞIMACILIK ve DEPOLAMA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Güzelyalı Mh. Erdil Sk.
No: 28 K.1 (E-5 Mevkii) Pendik İST.

+90 850 520 0 868

+90 538 434 0 868