Yurtdışına Taşınırken Ev Kiralama veya Satın Alma 

Yeni bir ülkeye taşınmaya karar verdiğiniz anda zorlu bir süreç sizleri beklemektedir. İşte bu süreçte sürekli olarak bir şeylerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Öncelikle oturma konusundaki evraklar derken birçok resmi süreç olaya dahil olur. Ancak yurtdışına taşınma sürecinde en önemli durum konaklama sürecidir. Çünkü yurtdışına taşınırken ev kiralama veya satın alma işlemlerini biran önce tamamlamanız gerekir. Öncelikle bir bütçeniz burada önemlidir. Ev satın alma ya da kiralama konusunda bir karar vermeniz gerekmektedir. 

Yurtdışında ev tutma sürecinde konaklayacağınız evin çocuğunuzun okuluna ya da işyerinize yakın olması çok önemlidir. Ayrıca evinizin nezih bir semtte olmasına da dikkat etmelisiniz. İşte bu süreçte iyi bir araştırma yapmanız önemlidir. Bu yazımız sizlere yurtdışına taşınma rehberi niteliğince olacaktır. Öncelikle yeni yerleşeceğiniz ülkede ev ararken internet üzerinden bir araştırma süreci başlatabilirsiniz. Böylece gideceğiniz yer hakkında önceden bir fikir edinebilirsiniz. Bu sayede yurtdışında ev bulma işlemleri sizin için bir kabusa dönüşebilir. Ne yapacağınızı bilirseniz yeni bir kültüre ve sosyal ortama sorun yaşamadan alışabilirsiniz. 

Yurtdışında Ev Kiralama 

Yurtdışında ev kiralama sürecinde sabırlı olmanız gerekebilir. Çünkü hiç tanımadığınız bir şehre gittiğinizde burada ev tutmak sizin yabancı olan bir süreçtir. Öncelikle araştırma yaparak şehirdeki tüm kiralık evleri değerlendirmelisiniz. 

Doğru Evi Kiralama 

Yurtdışında yaşam ülkemizden çok farklıdır. Bu yüzden yeni bir ülkeden ev kiralama sürecinde doğru evi bulmanız önemlidir. Bunun için taşınacağınız şehir hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Öncelikle listenize sorun yaşamayacağınız yaşam alanlarını eklemelisiniz. Daha sonra bir sınıflama yaparak bütçenize uygun bölgeleri belirleyebilirsiniz. Bu süreçte işyeri, çocuğunuzun okulu, ihtiyaçlara yakınlık gibi birçok detayı da dikkate almayı unutmayın. 

Kiralama Sözleşmesi 

Yurtdışında ev kiralamak istiyorsanız öncelikle buradaki kiralama uygulamalarını öğrenmelisiniz. Çünkü ileride evden çıkma ya da kiracılık haklarınızı bilmeniz önemlidir. Çünkü yurtdışında ev kiralama işlemleri  için haklarınızı bilerek bir kiralama sözleşmesi imzalamasınız. Kötü niyetli bir kişiyle karşılaşırsanız yeni olmanızı kullanabilirler. 

Yerleşme 

Yurtdışına taşınınca yapmanız gerekenler arasında yerleşme süreci önemlidir. Çünkü ev tutmadan önce eşyalarınızı getirip getirmeyeceğinizi belirlemelisiniz. Eşyalarınızı getirmeyecekseniz eşyalı bir ev tutmalı ya da eşya almak için özel bir bütçe ayırmalısınız. Ancak eşyalarınızı getirmeyi planlıyorsanız uluslararası nakliye firmaları ile görüşerek destek almanız gerekecektir. 

Yurtdışında Ev Satın Alma 

Yeni bir ülkeye taşınıyorsanız ve ekonomik şartlarınız uygunsa yurtdışında ev satın almak da sizin için bir seçenek olacaktır. Bu tarz bir girişim sizlere gideceğiniz ülkenin vatandaşlığını alma konusunda da kolaylık sağlayabilir. Ancak yurtdışında ev fiyatları ve gittiğiniz ülkedeki uygulamalar bu süreçte bilmeniz gereken detaylardır.  Şimdi sizlere yurtdışına taşınırken ev kiralama veya satın alma sürecinin en önemli detayı olan ev satın almanın püf noktalarını anlatalım. 

Emlak Danışmanı 

Yurtdışında ev satın alma işlemleri ülkemizden farklı olduğu için süreç içinde zorluk çekmemek açısından bir yurtdışı emlak danışmanı ile çalışabilirsiniz.  Ancak burada anlaşma yapacağınız kişinin daha önce benzer çalışmalar yapmış olması önemlidir. Size değer kazanacak ve aileniz için sıcak bir yuva olabilecek bir ev satın alma konusunda destek olması gerekir. 

Dil Engeli 

Yurtdışında ev alma sürecinde en önemli sıkıntılardan biri dil engelidir. Ortak bir dil belirlemezseniz satın alacağınız evin avantajlarını iyi şekilde değerlendiremezsiniz. Bu yüzden öncelikle konut projelerini daha tarafsız değerlendirmek adına anlayabileceğiniz kişilerle çalışma yürütmelisiniz. Ayrıca yurtdışından ev satın alma sürecinde yeni evinizin tüm avantajlarını ve olumsuz yanlarını iyi değerlendirmeniz gerekir. Bunun için de dil engelini ortadan kaldırmalı ve gerçekçi kişilerle çalışmalısınız. 

Satın Alma İşlemleri 

Yurtdışında hangi fiyatlara ne tür evler satın alınır sorusu çok önemlidir. Çünkü bütçenizi en iyi şekilde kullanmanız gerekir. Ayrıca yeni taşındığınız ülkede satın alma konusundaki resmi işlemleri de önceden bilmelisiniz. Böylece yeni bir ev alırken süreç sizin için sorun olmaktan çıkar. Ayrıca satın alacağınız evin tercih edilen bir lokasyon ve bölge olması önemlidir. Doğru seçimi yaparsanız yurtdışında ev tutma ya da satın alma süreci sonucunda kısa süre içinde yeni hayatınıza uyum sağlayabilirsiniz. Bu süreçte destek almayı ve bolca araştırma yapmayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

YORUMLAR:

No comments yet


Send this to a friend