Yurtdışına taşınırken nelere dikkat etmeliyiz, yurtdışına eşya taşımak ve yurtdışına taşınma süreçlerini yazımızdan bulabilirsiniz.

Yurtdışına taşınmak belli aşamalarda gerçekleşmesi gereken bir süreçtir. Her aşamanın doğru yapılması taşınma sürecini kolay ve sorunsuz yapacaktır. Yurtdışına taşınırken ev eşyalarınızı da yanınızda götürecekseniz profesyonel bir destek almanız gerekir. Aksi takdirde gideceğiniz ülkenin gümrük prosedürlerine takılıp sorun yaşayabilirsiniz. Başka bir ülkede, başka bir kültür ve ekonomik şartlarda yaşamak herkesin zorlanıp ayak uydurması zaman alan bir süreçtir. Türkiye’de var olan düzeni geride bırakıp yurtdışında yeni bir düzen kurmak planlı yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Yurtdışına Taşınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Taşınmadan önce gideceğiniz ülkede yaşayacağınız yer ile ilgili tüm düzenlemeleri yapmanız gerekir.
 • Tüm belgeleri hazırlamanız ülkeye giriş için oldukça önemlidir.
 • Eğer eşyalarınızı da yanınızda götürecekseniz mutlaka yurtdışına ev taşıma hizmeti veren bir firmadan profesyonel destek almanız gerekir.
 • Gideceğeniz ülkenin kültürünü, kurallarını mutlaka önceden öğrenip bilmeniz oradayken sorun yaşamanızı engelleyecektir.
 • Mümkünse yabancı dilinizi geliştirin. Gideceğiniz ülkenin dilini öğrenmek zaman alabilir. Bu nedenle ilk etapta İngilizce bilginizi ilerletmeniz daha yararlı olacaktır. Çünkü Avrupa’da İngilizce bilen oranı oldukça fazladır. İngilizce sayesinde diğer insanlar ile kolayca anlaşabilirsiniz.
 • Eğer ev eşyalarınız bir firma tarafından taşınacak ise gümrükte sorun yaşanmaması için lütfen firmanın istediği tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlayın. Aksi takdirde eşyalarınız gümrükten geçemez ve zaman kaybı yaşarsınız.

Yurtdışına taşınırken ev eşyalarınızı da yanınızda götürmek istiyorsanız İnter Nakliyat yurtdışı ev taşıma hizmetimizi alabilirsiniz. Hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bize 444 61 85 nolu telefon numarasından veya info@internakliyat.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

YORUMLAR:

 1. Geri bildirim by Yurtdışına Taşınırken Çocukların Rolü on 18 Kasım 2019 13:01

  […] ve yurtdışına taşınan aileler farklı bir ülkenin çocuklarının yaşam tarzının uzun vadede olumlu yönde etkilediğini […]

 2. Geri bildirim by Yurtdışına Taşınırken Ev Kiralama veya Satın Alma on 20 Kasım 2019 13:01

  […] Yurtdışına taşınınca yapmanız gerekenler arasında yerleşme süreci önemlidir. Çünkü ev tutmadan önce eşyalarınızı getirip getirmeyeceğinizi belirlemelisiniz. Eşyalarınızı getirmeyecekseniz eşyalı bir ev tutmalı ya da eşya almak için özel bir bütçe ayırmalısınız. Ancak eşyalarınızı getirmeyi planlıyorsanız uluslararası nakliye firmaları ile görüşerek destek almanız gerekecektir.  […]


Send this to a friend