Norveç’e Taşınmak

 • Başkent : Oslo
 • Nüfus : 5,28 milyon (2017)
 • Asgari Ücret : 18.240 Norveç Kronu
 • Alan : 385.203 km²
 • Para Birimi : Norveç Kronu
 • Saat Dilimi :
 • Arama Kodu : 47

Norveç’e Taşınmak

Norveç’e Taşınmak

Ülkenin resmi adı Norveç Krallığı’dır. Dünyaca ünlü İskandinav Yarımadası üzerinde bulunan bir ülkedir. Ülke “Dünya Mutluluk Raporu” sonuçlarına göre dünyanın en mutlu insanlarını barındıran ülkelerden biridir. Norveç’e taşınmak için bir karar verdiyseniz İnter Nakliyat olarak bizler bu süreci sizler için kolaylaştırıyoruz. Uzun yıllara dayanan tecrübeli ekiplerimiz ve referanslarımızla sizleri Norveç içinde istediğiniz bölgeye taşıyoruz ve yerleştiriyoruz.

Norveç ile ülkemiz arasında 4 bin km üzerinde bir mesafe vardır. Bu ülkeye taşınabilmek için tüm detayları öğrenmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Müşteri hizmetleri departmanımız istediğiniz her an size gerekli tüm bilgileri verecektir. Norveç, Avrupa Birliği üyesi değildir. Halk oylaması ile bu giriş kabul edilmemiştir. Ancak ülke Schengen Vizesi bölgesi içinde yer almaktadır. Bu yüzden burada yaşamak için gerekli tüm işlemleri bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İnter nakliyat ile artık en uzak ülkelere taşınmak çok kolay!

Norveç’e Taşınma Süreleri

Türkiye’den farklı bir ülkeye taşınma işlemi profesyonel bir destek almadığınızda sizler için zor olabilir. Ülkemizden Norveç’e taşınma süresi konusunda önceden bizlerden bilgi almanızı tavsiye edilmektedir. Çünkü bu ülkeye taşınırken kullanacağınız yöntem, ülkelerdeki resmi süreçler ve aradaki mesafe taşınma süresini etkileyecektir. Firmamız bu alandaki tecrübesiyle size en doğru süreyi aktaracaktır.

Türkiye’den Norveç’e Taşınmak

 • Türkiye’den Norveç’e taşınmak için İnter Lojistik Grubu olarak sizin daima yanınızdayız. Firmamız Avrupa’nın birçok ülkesinde 23 yıl boyunca yaptığı başarılı lojistik hizmetleriyle sizi beklemektedir. Gelişmiş hizmet ağımız ve taşıma sürecindeki teknoloji ürünü ekipmanlarımız ile süreci en profesyonel şekilde yürütüyoruz. Ayrıca ekiplerimiz de alanında tüm eğitimleri başarıyla tamamlamış personellerdir.
 • Norveç’e taşınma işlemi sırasında sizler için paketleme ve gümrükleme gibi işlemler son derece profesyonel şekilde yürütülmektedir. Uzman ekiplerimiz bu aşamalarda eşyalarınızın güvenliğini sağlamak ve gümrüklerde sorun yaşamamanız adına her şeyi profesyonel olarak yürütmektedir. Ayrıca eşyaların sökümü, taşınması ve Norveç’te montajı sizin için ücretsiz olarak marangozlarımız tarafından yapılmaktadır.
 • Ülkemizden Norveç’e taşınırken eşyalarınızın saklanması ve bir süre muhafaza edilmesi gerekiyorsa ister Türkiye’de isterseniz de Norveç’te sizler için İnter Lojistik depoları hizmetinizdedir. Ayrıca bu ülkeler arasındaki taşıma işlemlerinde motorlu araç ve evcil hayvanlarınız gibi özel eşyalarınız da yasalara uygun şekilde başarıyla taşınmaktadır.

Norveç’ Yaşam

Norveç, dünyanın ekonomik anlamda en gelişmiş ülkelerinden biridir. Tarih boyunca her zaman sosyal hayatı güçlü olan ve vatandaşlarına yüksek bir ekonomik gelir elde etme fırsatı veren bir ülke olmuştur. Norveç’te yaşamak konusunda bir karar verdiyseniz sizler de doğru hareket ettiniz demektir. Ayrıca bu ülke çevresinde gelişmiş kültürlerle komşudur. Bu yüzden çevre ülkeleri gezmek isterseniz farklı kültürleri gezmek ve birbirinden eğlenceli kültürel etkinliklere katılmak konusunda sorun yaşamazsınız. Norveç’te refah seviyesi ve standartlar Avrupa Birliği ülkelerinin tamamından yüksektir. Ülkede petrol rezervleri ve balık sektöründeki gelişmişlik ile sosyal ve ekonomik hayat son derece gelişmiştir. Ülkenin tek olumsuz yanı soğuk olmasıdır. Ancak buna kısa süre içinde alışabilirsiniz. Sağlık ve sosyal hizmetler çok gelişmiştir.

Norveç adlı ülke genelde dışarında pek ziyaretçi almaz. Ancak son zamanlarda iş gücü ihtiyacı ve ülkemizin dünyaya açılması sebebiyle Türkiye’den buraya taşınma oranı artmıştır. Bu ülke İskandinav Yarımadası’nın batısında yer alır. Doğuda İsveç, Kuzeydoğuda Finlandiya ve Rusya ile komşudur. Ayrıca batı kısmında da Atlas Okyanusuna kıyısı vardır. Nüfusu az olan ülkede suç oranı da çok düşüktür. Bu yüzden dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak gösterilmektedir. Oslo Üniversitesi ve Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi köklü ve gelişmiş eğitim kurumlarıdır.

Norveç Hakkında İlginç Gerçekler

 • Ülkede zorunlu durumlar dışında köpek kısırlaştırmak yasaktır.
 • İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana kadar ülkede sadece 10 tane polis öldürülmüştür.
 • Japonlara somon balığından suşi yapmayı 1980’li yıllarda Norveçliler öğretmiştir.
 • 2014 yılında yaşam standardı en yüksek ülke olarak seçilmiştir.
 • Kayak sporu dünyada ilk kez bu ülkede ortaya çıkmıştır.
 • Dünyada en yüksek gaz fiyatlarına sahip ülkedir.
 • Bouvet Adası bu ülkeye aittir.
 • Ülkedeki her mahkum odasında internete girme hakkına sahiptir.
 • Bir kitap çıkardığınızda 1000 adet hükümet tarafından satın alınarak ülke genelindeki kütüphanelere gönderilecektir.